Aktuality roku 2016

Aktuality 2015
 

25.12.2015 - i když se poslední měsíc neobjevila žádná nová zpráva na našich stránkách, aktivit je plno. Jen pro nedostatek času se zážitky a fotky hromadí a čekají na lepší příležitost. Nic nejde hned, takže to vezmeme postupně. Pro dnešek jsme vybrali spoustu novinek o štěňátkách...

Když na konci listopadu odcestovala naše kanadská miminka, nastalo doma veliké ticho. "Tecsinka" byla docela ráda, že má svůj klid, ale přesto doma "něco" chybělo. A nám se o tom mluvit nechtělo. Z těch posledních čtrnácti dnů máme kupu fotek, ale necháme si je v archivu. Edizzio i Elaide zvládli cestu na jedničku s hvězdičkou, za což patří obrovské díky Ellinčiné paničce Mii. Doma se oba zabydleli stejně skvěle jako ostatní sourozenci. Všichni páníčci pravidelně informují, posílají hromady fotek a protože nám bylo opravdu smutno, ještě v listopadu jsem se byla pomazlit s Eliantem, který bydlí kousek od nás (což se ukázalo jako obrovská výhoda). Poznal mě a velice vítal, ale doma byl už u svých špringřích kámošů. Nedlouho na to se nabídl páníček Escy, že mi mou milovanou přiveze ukázat. Pak vznikla báječná myšlenka pozvat všechna česká "éčka". Slovo dalo slovo a minulou neděli jsem se nemohla dočkat veliké návštěvy. Osud tomu chtěl, že Escinka nakonec nemohla, ale pohrát si přijeli Elianto a Eccelso se svými rodinami. S Eliantem jsme nejprve podnikli první minitrénink ve zvěři, kde tříměsíční štěnisko ukázalo své zděděné vlohy po mámě a velmi chuťově prohledával jak travinu, tak rákos, kde se hojně zdržuje bažantí zvěř. Vzhledem k větrnému počasí jsme neměli štěstí a využili jsme až zkušenosti mámy Tecs, která našla bažantí slepičku zapíchnutou v husté trávě, kterou pevně vystavila. Páníček si Sepíka navedl na vítr, ten pak slepičku navětřil a vypíchl. Dýchánek se mu tuze líbil a několikrát se k němu vrátil. O kousek dál pak ještě ve větru našel zajíčka, po kterém se dlouze díval a následně sám vypracoval notný kus teplé stopy a na zavolání se perfektně vrátil. První půlhodinka úspěšného hledání mne ujistila, že nám ze Sepíka roste kluk, jak jsem si ho představovala. Ale práce už bylo na takovou malou hlavičku dost, a tak jej Tecs vyzvala ke hře - a nemusela se moc snažit. Do honičky a společného "zápasení" se po chvilce přidal i Eccelso, který mezi tím dorazil za námi na louku. Kluci se po chvilce očichávání poznali a jali se pokračovat ve štěněčích bitkách. Dobrou hodinku běhání jsme zakončili příjemným povídáním nad čajem, zatímco prckové okamžitě usnuli na jim známých místech. Děkuji Ečínkovým i Sepíkovu Ondrovi za milou návštěvu a povídání a budu se moc těšit na příště!

No a abyste se mohli taky pokochat, přidala jsem velikou hromadu fotek štěňátek do "Fotogalerie vrhu E". Všem páníčkům děkuji za novinky, pravidelné informace a péči, které všichni věnují maximum času! Jste báječní...

           

23.12.2015
- otevřete si PF 2016!

15.11.2015
- pár posledních dní se třemi štěňátky bylo stále dost náročných a po odjezdu Eclisseho jsme zjistili, kdo byl tím jmenovatelem - a nová panička na to má stejný názor :o))) Se dvěma už je to celkem sranda - hrají si spolu, vstávají ve stejnou dobu, v noci se chodí venčit jen jednou. To ale neznamená, že by nezlobili, jen už je to pohoda se dvěma poměrně vychovanými štěňátky narozdíl od šestihlavé nezastavitelné smečky, co všude vleze, všechno je zajímá a každé vnímá jen své potřeby. Elaide a Edizziovi se v hojné míře věnuje i Tecsinka, která se zase začala naplno zapojovat do štěněčích her, protože dvě štěňátka bez problémů ukočíruje v mezích, které si představuje. No a taky už prckové pochopili, že máma nemá žádné mléko a tudíž je zbytečné ji neustále kousat do bříška - tedy maximální spokojenost na všech frontách. Fotodokumentaci najdete jako obvykle ve "Fotogalerii vrhu E" a krátké charakteristiky jednotlivých prcků a jejich nových rodin v odkaze "Vrh E".

  

9.11.2015
- ...a už jsou doma jen tři štěňátka... Uplynulý týden utekl jako voda a v průběhu víkendu jsme měli tři milé návštěvy - rodiny těšící se na své nové čtyřnohé přátele... A tak nám odcestovala Esca, Eccelso a Elianto. Ještě pár dní pobude Eclisse a Elaide a Edizzio budou rozhánět naše chmury až do konce listopadu. Pokaždé, když něco končí, něco nového začíná. A tak již nyní máme kupu zpráv od nových majitelů, jak se našim nejmenším výborně daří a že žádný z nich neplakal po svých sourozencích nebo mamince, ale první noc zvládli na jedničku s hvězdičkou a i apetit jim zůstal nedotčený :o) Pro naše štěňátka jsme vybrali jen ty nejlepší majitele, takže se nebojíme, že bychom nebyli informováni o novinkách :o) Posílají také krásné fotky, ale ty si necháme na příště. Tentokrát již poslední společné fotky z "rodné hroudy" ve "Fotogalerii vrhu E"...

           

31.10.2015 - poslední týden společného řádění prcků je před námi... Páníčci se na své nové svěřence moc těší a stříhají metr den za dnem. A my taky stříháme metr, jen opačným směrem :o))) Je neuvěřitelné, jak z malých bílých klubíček rychle vyrostou takoví ďáblíci :o) Tecsinka je plná elánu a prcky učí základy života - neustále si s nimi hraje a vychovává je a vymýšlí společně spoustu zajímavých lotrovin. Přes den si štěňátka užívají většinou na zahradě, a to bez ohledu na počasí. Nevadí jim drobné mrholení nebo tma, ale samozřejmě, že déle vydrží okupovat zahradu v pěkném počasí. Mají volný přístup dovnitř, takže si svůj režim řídí podle svých potřeb. Vnitřní vybavení pak ničí od chladnějších večerů do rána. Po teď už téměř dvouhodinovém běhání, hopsání, rvaní se, honění, zkoumání, tahání se o hračky a hrabání pak usnou spokojeným spánkem unaveného štěňátka v paniččině posteli anebo na sedačce. Štěněčí pelíšek, byť předělaný k potřebám takto velkých raubířů, nevyhledávají. A protože jsou pro nás štěňátka nezapomenutelná a naprosto výjimečná, nechali jsme je také zvěčnit na fantastických fotkách kamarádkou "Nikolou Balajkovou". Opravdu velkou kupu fotek najdete ve "Fotogalerii vrhu E"! A taky je nová fotka na "úvodní stránce".

     

26.10.2015
- týden utekl jako voda a protože se štěňátky je velká legrace, nestíháme aktualizovat, byť fotek je spousta.
Začátkem týdne, ve dni, který jsme vyhradili speciálně štěňátkům, jsme se snažili o studii štěňátek v postoji a detaily hlavy. Některá štěnda spolupracovala lépe, jiná hůř, ale není se co divit. Vždyť to byl jejich první pokus! Bohužel ani zapadající sluníčko nám nebylo moc nakloněno, ale přesto doufám, že se vám budou tyto specifické fotky líbit! Najdete je v první části aktuálních fotek. No a protože se štěňátka mění každým dnem a jsou čím dál úžasnější, s foťákem v ruce jsem v podstatě pokaždé, když vysvitne sluníčko anebo se naskytne nějaká vhodná situace. Tak vznikla velká spousta fotek, které najdete ve "Fotogalerii vrhu E"! Těším se, jak se vám budou líbit!

              

20.10.2015 - báječné dopoledne strávené nejen s našimi skvělými štěňátky, ale také s příjemným personálem veterinární kliniky "ABClinic" v Brně nás výborně naladilo. Nebudeme zastírat, že dobrá nálada pramení hlavně z výsledků dnešního vyšetření... Štěňátka nám udělala radost už jen tím, jak bravurně zvládla tak dalekou cestu. V ordinaci se zabydlela prakticky okamžitě a neudělala ostudu ani při samotném vyšetření. Všichni vzorně "naslouchali signálům" a my sledovali předpisové křivky, které se malovaly na speciálním přístroji k tomu určeném. Výsledkům štěňátka sice nerozumí, ale my z nich máme ohromnou radost... Všechna naše štěňátka jsou totiž oboustranně slyšící :o))

  

17.10.2015
- ze štěňátek už jsou právoplatní malí pejskové, kteří začnou zlobit, sotva otevřou oči :o) Každý den pozlobili jednu návštěvu, ale neukazují se v pravém světle. To pořádné řádění totiž začíná večer. Spánku moc nedávají; daleko raději koušou všechno, na co přijdou. A na co nepřijdou, to vyhrabou, vyšmejdí nebo si prostě vymyslí. Člověk až žasne nad jejich nápaditostí, co všechno se dá kousat. Dokonce ani deštivé počasí jim nevadilo - i tak běhali venku. Daleko od vchodových dveří se však ještě nepouští. Uvidíme za týden... Deštík bohužel příliš nevyhovuje focení, takže tentokrát jen pár fotek ve "Fotogalerii vrhu E".

  

12.10.2015
- první měsíc života štěňátek je za námi... A druhý měsíc, který ještě stráví u nás, před námi... Uplynulý týden byl opět plný nových zážitků. Odčervování už štěňátka znala, ale nová pro ně byla vycházka ven, na trávu na dvoře, za Gerou, která se snaží být ke štěňatům trpělivá. Měla také první (a poté několik dalších) návštěvu lidskou. Všechny nové situace zvládají s přehledem a ničeho se nezaleknou ani na vteřinku. Tecsinka je krmí už jen sporadicky a výhradně v noci; ve dne to nechává na nás. S návštěvami se nám naplnila lednička Pribináčky, takže zavládla spokojenost a ochucené granulky do štěňat doslova padají :o) Množství spapaného jídla a vypité vody odpovídá tomu, co po štěňátkách celý den uklízíme všude možně. K tomu si oblíbila nové hračky a rozjela své nekonečné rozepře naplno. A protože už jsou z nich krásní setříci, má každý z nich spoustu fotek ve "Fotogalerii vrhu E". Těšíme se na vaše ohlasy :o)

           

4.10.2015
- na rozmezí třetího a čtvrtého týdne se štěňátka zase setkala se spoustou novinek. Začala objevovat svět mimo porodní bedýnku a velmi rychle se začala hlasitě projevovat krátce po probuzení, protože se chtějí venčit mimo svůj pelíšek. Za odměnu pak mohou prozkoumat celý pokoj, i když to je láká podstatně více než čurání na záchodek :o) Začínají si hrát spolu, vzájemně se čistí a olizují, okusují a začínají se i vzájemně zlobit. Maminka je taktéž začala lákat ke hře a už za nimi chodí spíš pro kontrolu. Přes den dostanou masíčko s granulkami a co si naprosto zamilovala je Pribináček. Každý z nich spořádá velký kelímek na posezení :o) V noci pečuje zase Tecsinka a pořád je velmi svědomitá. Každé dvě hodiny jim dává najíst a pořád je (i před příkrmy) dvorní uklizečkou. Štěňátka už vidí a slyší a komunikují i s námi. Začínají se projevovat jejich povahy, a tak tu máme chytrého Eclisseho, všudybyla Eccelsa, pecivála Elianta, valibuka Edizzia, manekýnku a mazlinku Escu a panovačnou Elaidu :o) Začíná s nimi ta správná zábava, takže máme zase kupu fotek ve "Fotogalerii vrhu E".

              

28.9.2015
- týden utekl jako voda a štěňátka v mezičase udělala opět veliké pokroky. Kukadla všech jsou již otevřená, pomalu začínají vnímat zvuky a hlavně - snaží se používat své nožky. Stále ještě ne moc plynulá chůze je ale dokáže přesunout za krátký čas na velké vzdálenosti. Začínají také společné hry, olizování a okusování. V neděli si vyzkoušeli první přikrmování a některé to nadchlo a chodili si pro nášup :o)) "Tecsinka" už tráví v porodní bedýnce méně a méně času, ale pořád je velmi pozorná a opatrná. Rostoucí zoubky a ostré drápky štěňátek zatím přehlíží.
Nová várka fotek ze včerejška ve "Fotogalerii vrhu E".

        

20.9.2015
- dnešní dvanáctidenní výročí života štěňátka oslavují otevíráním očiček. Všechna již mají alespoň malou škvírku :o). Velké pokroky v jejich vyspívání jsou patrné i na prvních pokusech o chůzi, i když velmi vrtkavé a s častými pády. Ona se ale nevzdávají. Jejich hlavním cílem je stále ještě maminka, která je adeptem na nejlepší mámu světa. "Tecs" už si ale ráda odskočí od mateřských povinností, a tak pomalu vyrážíme na pole za pravidelnými tréninky do zvěře.
I když jsou štěňátka stále ještě bílými myškami, zdá se, že z nich brzy vyrostou pejskové. A protože máme kupu fotek a nemohli jsme vybrat jen pár, spoustu nových snímků ze včerejška a dneška najdete ve "Fotogalerii vrhu E" :o))

           
  

14.9.2015
- štěňátka spánku moc nedávají a jsou věčně přisátá k maminčině bříšku. Z porodní bedýnky se tak neustále ozývá mlaskání a spokojené mručení prcků. Podle toho také vypadají jejich denní přírůstky :o) Tecsinka se pořád stará velmi pečlivě, ale v jednom okamžiku, kdy byla štěňátka napapkaná a moc se nevztekala, jsme stihli nafotit pár snímků jejich hlaviček. Tělíčka mají všechna bílá. Detailní fotky můžete vidět ve "Fotogalerii vrhu E"...

        

11.9.2015
- ve středu na svět vykoukla dlouho očekávaná štěstíčka - nová generace Davaroni rodiny <3 "Tecsinka" porod zvládla na jedničku s hvězdičkou a o štěňátka se stará od prvního okamžiku naprosto dokonale. Starostlivá maminka je opouští jen v nezbytně nutných chvílích, respektive spíš chvilkách, a tak není divu, že štěňátka výborně prospívají a každým okamžikem se mění více a více v budoucí pejsky a fenečky :o)) Prckové už mají svá jména, která najdete v odkaze "Vrhu E". Všichni čtyři kluci i obě dvě holčičky již mají své budoucí majitele.

           

Dnes, dva dny po porodu, vypadá pečující máma šesti hladových krků (nebo spíš krčků) naprosto vitálně. Při venčení si užívá osvobození od velkého břicha :o) Spokojenost a radost v jejích očích myslím mluví za vše... To svědčí o hladkém průběhu porodu a velmi rychlé rekonvalescenci Tecsinky. Za to vděčíme našim veterinárním lékařům, manželům Novým ze "soukromé Kliniky Petpet". Jejich profesionální, ale přitom tolik osobní přístup je pro nás neocenitelný a srdečně za něj děkujeme! Stejně tak děkujeme za online poradnu kamarádce "MVDr. Darji Musilové :o)

        

8.9.2015
- pár dní před porodem jsme ještě naposledy vyrazily do pole. Tecsinka už nezvládá své obvyklé tempo, ale přesto jí v poli září oči štěstím a užívá si, seč může. Carinka jako vždy Tecsince hlavně přiznávala, a tak společně předvedly několik krásných bodů na bažantí zvěři. I když nebylo žádné horko a prohledaly jsme poměrně krátkou část stařiny, byla nastávající maminka dost unavená, a tak jsme zase spěchaly domů - odpočívat...

              

3.9.2015
- před měsícem jsme ještě v tropických vedrech měli milou návštěvu - "Arizonu Heremon", která je dcerou "Comei Marrone Davaroni" :o) Arizona alias Ashlee se má báječně, s majiteli se pravidelně setkáváme a velmi si našeho přátelství vážíme. Udělali jsme pár vzpomínkových snímků, které přikládáme pro naše příznivce níže... Děkujeme Novákovým za pěkný večer!

           

24.8.2015
- na sobotu jsme se těšili už poměrně dlouho, protože "Gera" byla přihlášená na Speciální zkoušky z vodní práce na náš domovský OMS Kutná Hora a centrem dění byla myslivecká chata s přilehlým, malebným rybníkem v nedalekých Nových Dvorech. Příjemné počasí, velmi přátelská atmosféra, fajn prostředí a milí rozhodčí umocnili báječný pocit z výborně stráveného dne. Geru od první po poslední disciplínu chválili nejen rozhodčí, ale i přihlížející korona. Jediná trojka, kterou Gera s páníčkem dostali, nebyla Geřinou chybou a s její nadšenou a vyrovnanou prací jsme velmi spokojeni. Další úspěšně složené zkoušky v I. ceně s 95 body jsou příslovečnou třešničkou na dortu tohoto krásného dne. Děkujeme pořadatelům za super organizaci a Gerunce za bezva den...

        

9.8.2015
- naše tropická dovolená v Itálii přinesla své ovoce - ultrazvuk nám potvrdil Tecsinčinu březost! S určitostí se tak můžeme těšit na novou Davaroni generaci, která by se měla narodit v polovině září! Více o štěňátkách najdete pod odkazem "Vrhu E"...

  

Začátek srpna je pro nás ve znamení narozenin našich dvou psích holek - "Gera" oslavila šesté narozeniny a "Tecsinka" tři roky v právě uplynulém týdnu! Vyrazili jsme tedy v sobotu ráno na vycházku k přehradě Pařížov "na oslavu" - a aby holkám nebylo horko, v 6 ráno jsme již vycházeli od zámku v Běstvině. Vody bohužel výrazně ubylo v přehradě i v řece Doubravě, ale i tak jsme našli pár míst, kde se mohly holky vyřádit. Vycházku si pěkně užily, i když se Tecsinka v posledních dnech odmítá namočit kvůli pokladu, který nosí v bříšku :o)

              

Ani v neděli jsme situaci nepodcenili a před šestou hodinou ranní už jsme byly na poli využít ještě nezoraných strnišť. Holky byly nadšené, i když začalo být brzy teplo. Než se udýchaly, stihla "Tecs" uprostřed pole krásně vypracovat bažantí slepičku s kuřátky a "Carinka" jí excelentně přiznávala.
Ani "Gera" nezůstává pozadu - jako správný lovecký pes se věnuje pomoci v našem mysliveckém sdružení, kde za posledních 14 dní dosledovala ve stařině zapadlého srnce a dnes k tomu přidala lončáka střeleného v sadu. Úspěšným lovcům přejeme "Lovu zdar"!

           

19.7.2015
- na další tropický víkend, tentokrát v Čechách, jsme si naplánovaly bezva vycházku v Hedvičině údolí, které nám poskytlo chládek a hlavně spoustu vody a tím pádem i zábavy pro holky :o) Kupa nových fotek je ve:
   "Fotogalerii Camellie"
   "Fotogalerii Tecs"
   "Fotogalerii Gery"
   "Společné fotogalerii"

              

16.7.2015
- v minulém týdnu jsme si užili tropických veder v Itálii, konkrétně v Lombardii. Výlet jsme podnikli především kvůli "Tecsince", které se líbila místní krajina a byla spokojená, když se mohla proběhnout v kopcovitých vinicích. Za báječný čas v Itálii děkujeme Hansovi a Marice...

              

Zatímco my cestovali, o "Carinku" a "Geru" se starala Jíťa s Kačenkou, kterým moc děkuji za perfektní péči...

        

30.6
.2015 - poté, co v první polovině roku oslavily narozeniny všechny naše odchovy - v lednu "vrhu A" 11. narozeniny, v únoru "vrhu D" páté narozeniny, v březnu "vrhu B" kulaté desetiny a v květnu "vrhu C" devítiny, máme tu další výročí. V polovině měsíce jsme oslavili roční jubileum příchodu "Gery" do naší smečky. Gerda se bez problém začlenila a velmi rychle si navykla na náš režim. Je skvělým parťákem do nepohody a naplno se věnuje svému poslání loveckého pomocníka, kvůli čemuž jsme si ji pořizovali. Od loňského léta s námi chodila na tahy kachen, v zimě pak na hony na drobnou zvěř a byla i v bažantnici dohledávat střelenou a postřelenou bažantí zvěř. Když je potřeba, tak bezchybně dosleduje zvěř spárkatou. Nejčerstvější zážitek má z neděle, kdy dosledovala kňourka prasete divokého ve vzrostlé řepce - a to na výbornou!
Těšíme se na další zážitky s roztomilou Gerunkou a děkujeme za ni...


23.5.2015 - Aktivní účast na akcích pro nás květnovou Klubovou výstavou pro letošní rok skončily. Máme však velké plány... "Vrh E"

  

12.5
.2015 - Více než měsíc intenzivních příprav na dvě akce, jeden víkend za námi a příjemný pocit z úspěšných dní - tak by se dal charakterizovat již tradičně druhý květnový víkend.
Sobota byla tím očekávaným dnem D, protože Lucka byla coby hlavní poradce chovu hlavou organizačního výboru Klubové výstavy MSKAO v zámeckém parku ve Slavkově u Brna. Tato klubová akce získala výborné jméno, a tak není snadné splnit, anebo dokonce i předčit očekávání přihlášených vystavovatelů. Celý tým se ale snažil seč mohl a akce byla více než vydařená. Lucka si na svou velkou premiéru ve vedení slavnostního průvodu vystavovatelů vzala i Tecsinku, a tak se šlo tentokrát stylově :o) Přestože nejdůležitější organizační úkoly tímto skončily, výstavní den teprve začínal...
Skvěle zabodoval "Dellior", který měl ve třídě pracovní velkou konkurenci. Dellior se ale paní Pataki z Maďarska moc líbil, a tak získal známku výborný 1, CAC! Měli jsme obrovskou radost, která však nekončila ani nadále. Dellior sice další ocenění nedostal, ale paní rozhodčí si ho dlouze měřila při zadávání Klubového vítěze. Pěkným výsledkem však pokračovala "Tecsinka" - nechtělo se jí moc běhat, ale přesto získala taktéž výbornou 1 a titul CAC :o)) Oba dva byli ohodnoceni krásnými posudky, za které paní rozhodčí moc děkujeme - Tecs, Dellior. Za fotky děkuji Katce Hvězdové, Olze Vránové a mojí mamince.

                 

I když jsme se domů vracely velmi unavené, víkend tím pro nás nekončil. V neděli jsem totiž vedla fenku irského červenobílého setra "Caispern Tuscanora" alias Tesy na Memoriálu Václava Vančury, který pořádal Klub krátkosrstý ohař ČR. Tesy jsem měla doma tři týdny a protože každým dnem dělala veliké pokroky v polní práci, na zkoušky s ní jsem se těšila. Navíc po náročné sobotě jsem pojala den v poli odpočinkově - a Tesy měla stejně dobrou náladu jako já :o)
Vytáhly jsme si startovní číslo 1 a Tesy začala rázně a velmi intenzivně v prohledávání pole s promočeným obilím - bohužel to nepřineslo potřebné známky vzhledem k absenci zvěře. Doběh kolem poledne však již probíhal v ozimu bez ranní rosy, a tak jsme ihned po vypuštění narazily na zajíce, kterého Tesy předpisově vypracovala. Rozhodčí ji obodovali pěknými známkami a my odjížděly spokojené, že cíl byl splněn - Tesy složením zkoušek vloh v I. ceně  s 217 body splnila poslední potřebnou podmínku chovnosti a také podmínku pro získání Šampiona ČR :o) Srdečně gratuluji "Renatě" a děkuji za důvěru.

           

2.5
.2015 - Byla tu s námi jen dva roky a přesto to bylo pravděpodobně její nejšťastnější období z celého života - a to jí bylo asi 12 let. Děkuji mojí mamince, že dovolila vstoupit "Rossince" do jejího velkého srdce a pomohla ji udělat spokojenou a šťastnou. Bohužel zdravotní problémy nedovolily, aby tu byla déle. Budeme na Tebe vzpomínat, Rossinko... Její fotky z poslední doby najdete ve "Fotogalerii Rossi".

  

25.3.2015
- Jaro začalo a počasí nás táhá po venku :o) Míši a Bellince děkujeme za super překvápko a parádní 12-ti kilometrový výlet cestou-necestou... Holky se vyřádily, my pokecaly, takže spokojenost na všech frontách :o)

              

23.3.2015
- Se zármutkem v srdcích všem našim příznivcům oznamujeme náhlé úmrtí "Andariela Bay Davaroni" v průběhu minulého týdne. Andariel byl skvělým parťákem svých majitelů nejen v myslivosti, ale také na rybách, při výchově vnoučat, jako rodinný společník. Andariel byl jedním z mála chovných psů s všestrannými zkouškami v ČR, navíc pěkný a zdravý. Jeho veselý život plný neustálého vrtění ukončila pravděpodobně otrava... Věrušce a Lubošovi Vnukovým moc děkujeme za jejich péči o Andíka ;o(

  

15.3.2015
- Náš úspěšný rok 2014 byl zpečetěn bodovanou soutěží Pes roku MSKAO - výkon, kde "Tecsinka" ziskem nejvyššího počtu bodů obsadila první místo :o) Cenu jsem jí převzala na Výroční členské schůzi ve Slavkově u Brna z rukou výcvikáře klubu, pana Františka Zahradníčka. Tecsince se její skleněná plaketa moc líbila :o)

  

1.3.2015
- Hektické období honů vystřídal klidný přelom zimy a jara. S holkama se věnujeme procházkám, výletům i drobným tréninkům v poli. Není snadné vyhovět přemíře energie z výborné kondice nabrané přes zimu na honech, ale snažíme se každou volnou chvilku... Níže je fotka z minulého víkendu, kdy jsme podnikly výlet na zříceninu hradu Sion. Spousta fotek přibyla ve "fotogalerii Tecs", "Carinky", "Gery" i ve "společné fotogalerii".

  


14
.2.2015 - Tecsinka výsledkem z poslední absolvované výstavy přidala ke svému šampionátu práce také titul Český šampion :o) Nově tedy Ch. CZ, Ch. Tr. Editions Secret For Davaroni! Je v celé historii ČR teprve čtvrtým zástupcem plemene anglický setr, který se může pyšnit oběma těmito národními tituly...

  

11
.2.2015 - po více než pestré lovecké sezoně nejen v bažantnici, ale i v naší honitbě, jsme se hned první volný víkend vydaly na výstavu, a to na DuoCACIB v Brně. "Tecs" byla oba dny přihlášená do třídy pracovní a oba dny se moc pěkně předvedla. V sobotu jí pan rozhodčí Novák vytkl pouze klenutá bedra, jinak prý odpovídá standardu. I když nám zadal známku velmi dobrá 2, odcházeli jsme s celkově pěkným posudkem. Brzký odjezd z výstaviště jsme využily k návštěvě "Delliora" a následně k parádní tříhodinové lítačce s kokříkem Oskárkem, čímž jsme velmi příjemně strávili celé sobotní prosluněné odpoledne :o) Tecsinka po návratu zalehla a spala až do rána :o)

           

Vyspaly jsme se do růžova, a tak jsme mohly vyrazit vstříc nedělnímu dobrodružství, opět na brněnské výstaviště, byť nám ranní cestu trochu zpestřila opravdu štědrá sněhová nadílka. Spokojená Tecsinka celé dopoledne prospala na výstavní židličce, takže jsem si dosyta užila přítomnosti pár přátel, kterým děkuji za jejich podporu a rozptýlení. Krátce před polednem pak přišel náš čas - ve třídě pracovní tentokrát byly přihlášeny 3 feny. Rozhodčí, MVDr. Čestmír Šrámek, je celoživotním chovatelem a skutečným odborníkem na plemena anglických ohařů, takže byť posouzení odsýpalo, bylo více než pečlivé. Tecsinka s velmi pěkným a nebývale obsáhlým "posudkem" svou třídu vyhrála :o) V souboji o nejlepší fenu plemene skončila v opravdu kvalitní konkurenci druhá díky výborné mechanice pohybu. Absolutně spokojené jsme s oceněním výborná 1, CAC, Res. CACIB mohly vyrazit na zasněženou cestu domů... Ještě jednou moc děkuji nejen za fotky z neděle Zuzce Nedavaškové a Katce Hvězdové!

           

2.2.2015
- poslední lednový týden byl pro nás všechny více než náročný. Po předchozí sobotě nás čekaly hony v bažantnici Panství Žehušice v úterý, čtvrtek a poslední v sobotu, takže během osmi dní čtyři lovecké akce :o) Díky končící sezoně byl každý z nich trošku jiný, a tak jsme prostřídali holky tak, jak jim zaměření honu vyhovovalo.

V úterý jsme ještě byly shánět utíkající bažanty do okrasných školek; odpoledne pak uvnitř bažantnice u plotu, aby zvěř nepřešla do lečí, do kterých neměla. Vzala jsem tedy "Tecsinku", která byla poprvé sama na takové akci. Se svou prací si poradila více než dobře a práce ve školkách i odpoledne v bažantnici ji bavila. Zvěře dopoledne nebylo mnoho, ale přesto se zhostila svého úkolu precizně, svědomitě a pečlivě. Ukončení letošní lovecké sezony s ní bylo moc fajn.
Jirka se ujal role psovoda a s "Gerou" dohledávali a nosili postřelenou i střelenou zvěř v lečích u střelců. Gera poprvé pracovala na takovémto typu honu a vzhledem k její lovecké náruživosti nebylo snadné ji udržet v přiděleném prostoru. Spolu to ale zvládli na výbornou a oba jsme večer odcházeli z obory spokojeni s prací našich svěřenců.

              

Ve čtvrtek byla naší loveckou pomocnicí "Carinka". Ráno jsme ještě nemohly vynechat naši práci u plotu, ale na nástupu už jsme stály spolu s ostatními. Spolu s honci jsme procházely v lečích, vyhledávaly zapomenuté bažanty a dohledávaly ulovené kusy. Odpoledne jsme pak zase hlídaly uprchlíky a i tady se Carinka osvědčila jako skvělý pomocník. Po svém letošním posledním honu byla Carinka unavená, i když s ohledem na jiný typ práce podstatně méně než po celém dni ve školkách.

           

Na úplně poslední hon jsme nechali všechny pejsky odpočívat doma. Po Carince se všichni ptali a scházela při mnoha loveckých akcích, kdy byla její práce třeba. Dva hony po sobě by na ni ale byly moc a i když se stále cítí jako mladice, její nedávno nemocná nožička občas potřebuje pauzu. I tak jsme si hon užili za nádherného počasí a v příjemné společnosti...

        

25.1.2015
- včera nás čekal další náročný den v bažantnici Panství Žehušice. Tentokrát nám počasí celkem přálo - nepršelo a foukat začalo až odpoledne, ale vše bylo rozmočené večerním deštěm a nočním sněžením. Bláto namrzlo hned v první hodince na Tecsinčin ocásek a její poznatek z minula o výskytu zajíců hlavně v hluboké oranici zapříčinil její ustavičné prohledávání těchto ploch ve školkách, kde jsme opět sháněly utíkající bažantí zvěř, takže podle toho vypadala. Potěšilo mne, že jsem stihla vyfotit "Carinku", která vystavila, oběhla své klasické půlkolečko do ustalování a "Tecs", jakmile vyběhla zpoza pásu okrasných jehličnanů a uviděla ji, začala přiznávat. Pěkných okamžiků bylo za celý den opět mnoho, holky se činily a večer jsme ulehaly všechny velmi unavené. Velké díky patří Míši za její obětavost a pomoc!!

              

10.1.2015
- letošní rok jsme zahájili podle našeho gusta, a to sice dalším honem v bažantnici Panství Žehušice. Celé dopoledne pršelo, ale holky byly nadšené, že mohou pracovat. Opět jsme sháněly prchající bažanty zpět do lečí v prostoru bažantnice. Díky počasí jich mnoho nebylo, ale "Cari" i "Tecs" si poradily bravurně se všemi nástrahami. Těší mne pohled na jejich práci - obě vědí, co mají dělat a jejich pevná vystavení i přiznávání je pastvou pro oči. Den jsme si skvěle užily a opět musím poděkovat Míši za pomoc :o)

        

9.1.2015
- vánoční svátky jsme si užili v kruhu svých nejbližších a především s "Carinkou", "Tecsinkou" a "Gerou". Podnikli jsme mnoho výletů, mnoho návštěv, ale hlavně - strávili jsme spolu mnoho času. Věříme, že si i rok 2015 užijeme stejně :o)

        
  
 

Aktuality roku 2014

 

NAVRCHOLU.cz