Aktuality roku 2015

Aktuality 2014
 

26.12.2014 - v pátek jsme se zúčastnili posledního letošního honu, tentokrát "v našem" Mysliveckém sdružení Železné hory. Všechny leče byly v místech, kam chodíme cvičit, a tak holky ukázaly, že terén znají a ví, co mají dělat. Účastnili jsme se pouze ve velmi úzkém kruhu členů a stálých hostů, takže jsme si celý den užili. Zažili jsme sluníčko, déšť i sníh, prošli téměř celý revír a ulovili jsme 11 kusů bažantích kohoutů. Prožili jsme tak moc pěknou tečku za letošní hlavní loveckou sezónou...

     

22
.12.2014 - poslední předvánoční sobotu jsme si sluníčka užívaly na dalším honě v bažantnici v oboře panství Žehušice. "Tecsinka" už věděla, co se po ní vyžaduje, a tak předváděla parádní práci. "Carinka" ji opět doplňovala tam, kde to bylo třeba a později se v hledání střídaly. V odpolední části v lečích tentokrát excelovala Cari při dohledávkách postřelené i střelené bažantí zvěře, a tak jsem opět odcházela unavená, ale s prací obou holek moc spokojená. Užily jsme si krásný den... Moc děkuji Míši za pomoc!

           

16.12.2014
- uplynulý rok, který se zanedlouho uchýlí ke konci, byl jako všechny předchozí. Byl stejný a přitom tolik jiný... I v roce 2014 jsme věnovali každou volnou chvilku našim holkám - jezdili jsme na výlety, podnikali různé aktivity, byli na několika setkáních i o samotě. Cvičili jsme v polích i v lese, byli na výstavách a zkouškách, absolvovali nějaká zdravotní vyšetření. "Carinka" už může zase perfektně běhat, "Tecsinka" pořád předvádí v poli fantastické výkony, a tak mj. vyhrála významné tituly na zkouškách, ale i na výstavách a stala se šampionkou práce. Přibyla k nám do party křepelačka "Gera" a i ona složila pár zkoušek. A protože jsme byli úspěšní na všech frontách a úspěch se neodpouští, pojali jsme letošní novoroční přání trošku jako vzkaz... A z celého srdce jej posíláme těm, co si ho zaslouží...
Otevřete si PF 2015...

6.12.2014 - další víkend - další hon. V sobotu jsme se opět vydali do bažantnice v oboře panství Žehušice. Tentokrát jsem vzala "Carinku" a na její první hon také "Tecsinku", protože nás čekala většina práce mimo hlavní dění, když bylo naším úkolem odhánět bažanty z okolí oborního plotu zpět do lečí. Již od předchozího večera vytrvale pršelo, takže jsme se vybavily do nepříznivých podmínek a ráno ještě za tmy už jsme prohledávaly první houštiny. Tecsinka se zhostila svého úkolu perfektně, Carinka jí hojně pomáhala a podle zkušení z minula ji doplňovala tam, kde to bylo třeba. Po šesti hodinách ustavičného hledání jsme byly všechny tři velmi unavené, ale holky zvládly svou práci bravurně, protože nám neuniklo ani pírko :o).

           

2.12.2014
- v sobotu jsme s kolegy z našeho mysliveckého sdružení a za doprovodu naší "Gery" zakončili sezónu lovu kachen večerním tahem u rybníčku pod lesem. S šerem se na rybníček postupně slétlo několik hejnek kachen, které zase po dosednutí okamžitě vzlétaly. Připravily nám tak krásné lovecké příležitosti. Dvě jsme proměnili v úlovek, o jehož dohledávku se postarala Gera. V závěru ještě prohledala vodní hladinu i okolí a s tmou jsme mohli vyrazit domů. Poslední letošní tah byl tedy úspěšným a velmi pěkným loveckým zážitkem...

V neděli jsme pak vyrazily s Míšou a Bellinkou k Velkému rybníku, a pak navštívily tajemný Kostel Nejsvětější Trojice s přilehlým hřbitovem na okraji Kutné Hory. Moc příjemné dopoledne skončilo únavou všech čtyřnohých, takže celé odpoledne prospaly :o) Děkujeme, Míšo...

25.11.2014
- sobotu jsme strávily na honu v Žehušické oboře. Lucka s "Cari" začaly náročný den ráno ještě za tmy, aby uhlídaly bažantíky uprchlíky a stláčely je zpět za plot obory. Cari pojala svou práci velmi zodpovědně a ani na chvilku se nezastavila. Vyháněly zajíce, bažanty obecné i královské, našly koroptve, orebice a veškerou zvěř pečlivě směrovaly zpět. Na odpolední leče už byly v centru bažantnice a pomáhaly dohledávat střelenou a postřelenou zvěř. Cari byla večer notně unavená a nebyla sama.

           

11.11.2014
- kamarádka Petra nás pozvala na kombinovaný hon na drobnou a černou zvěř do MS Bohdaneč. Univerzální "Gera", která by byla na tento typ lovu nejvhodnější, začala hárat, a tak se s velkou radostí účastnila "Carinka". Ve velmi skromném počtu 12-ti lovců a sedmi honců jsme ráno začínali lečí na bažantí zvěř a při cestě do lesa jsme se zastavili u rybníka, kdyby na něm plavaly kachny. Obě leče byly úspěšné, navíc se začínaly rozplývat mraky a svítilo sluníčko, takže jsme se těšili na lesní leče. Zde jsme byly na stanovišti, aby se Carince nic nestalo. Vždy prohledala travinu nedaleko stanoviště a po chvilce se zase vrátila. Na černou zvěř jsme bohužel nenarazili, ale i tak výřad čítal krásných 20 kusů bažantí zvěře a dvě kachny divoké. Carinka pomohla při vyhledávání i dohledávce drobné zvěře a večer padla únavou už na poslední leči :o) Dospávala celou neděli, ale bylo zřetelné, jak moc je spokojená. A protože ji lovci za její práci hojně chválili, panička se dmula pýchou :o) Děkuji Petře za pozvání a bezva den a Pavlovi za přiložené fotky!

        

3.11.2014
- minulý víkend jsme se byly s Tecsinkou podívat na Evropské výstavě psů. Aby nám nebylo smutno, přibraly jsme kamarádku "Dream", kterou jsme pár dní hlídali Krisztině. Ještě jednou moc děkuji Darji a Jitce za pomoc!

     

O týden později, oba dny právě uplynulého víkendu, jsme se rozdělili na různé kynologické akce.

Jirka s "Gerou" završili své letošní zkouškové tažení na Honičských zkouškách, pořádaných OMS Kutná Hora v HS Dobrovítov a Petrovice I. V sobotu se zúčastnili naháňky, Gera měla možnost pracovat se zvěří černou, dančí a srnčí a naplno předvedla, co v ní je. V neděli je pak čekali poslušnostní disciplíny a barva. Gera byla moc šikovná a rozhodčí ji oznámkovali samými čtverkami mimo ochoty k práci na černou zvěř, kdy ji nebavilo hlásit nehybné prasátko zavřené v obůrce. Proto i se 169 body spadla do III. ceny.  Gerda byla ale moc šikovná, moc ji zkoušky bavily a s páníčkem si užili bezva společný víkend. Jsme na Geru moc hrdí, že dokázala za 4,5 měsíce pobytu u nás dokončit takto těžké zkoušky, navíc s tak pěknými známkami!

Zatímco Jirka s Gerou nasávali atmosféru babího léta v prosluněném lese, Lucka s "Tecsinkou" se vydaly na Double CACIB Praha. V sobotu posuzovala irská paní rozhodčí, zkušená chovatelka gordonsetrů, paní McCarry Carrol Angie. K pejskům měla krásný přístup, s každým se pozdravila a přátelské chování každého z nich odměnila vlídným slovem a pohlazením. Přesto však byla přísná a velmi pečlivá, každého z nich prohmatala od hlavy až k patě, ale do posudku psala především pozitiva. Tecsinka se jí líbila a odnesla si známku výborná 1, CAC, Res. CACIB. Druhý den angličany posuzovala Dagmar Sitterová, chovatelka anglických setrů, a i od ní si Tecs odnesla výbornou 1 a CAC. Opravdu moc pěkné posudky z obou dní najdete na "příslušné stránce". Za níže přiložené fotky moc děkuji "Zuzce Nedavaškové" a Kláře Chlupaté!

     

20
.10.2014 - prožili jsme další lovecký víkend plný příjemných zážitků...
V sobotu odpoledne byl Jirka opět na naší domácí naháňce, kde by uloveny 2 kusy černé zvěře. Panička doma marodila, aby mohla v neděli fandit "Geře" s páníčkem na Barvářských zkouškách pořádaných OMS Mladá Boleslav. Vyrazili jsme v brzkých ranních hodinách, abychom byli na místě včas. Čekal na nás krásný podzimní den v listnatém lese, dokonale zorganizovaný a plný příjemných lidí. Geře sedly všechny podmínky bravurně a s páníčkem na všech disciplínách vybojovali samé čtverky. Pro jistotu však byla Gera předváděna na řemeni, a tak díky koeficientům v nových zkušebních řádech skončila ve II. ceně. Jsme na ni hrdí, protože předvedla pěknou práci a ani tentokrát se nenechala rozhodit všudypřítomnými běžci, turisty či jezdci na koních. Děkujeme za uspořádání pěkných zkoušek v krásném prostředí a těšíme se na další zážitky s Gerou :o)

        

15.10.2014
- v sobotu Jirka s "Gerou" složili další zkoušky, tentokrát Barvářské zkoušky honičů pořádané naším domácím OMS Kutná Hora v Dobrovítově. Počasí bylo krásné, společnost příjemná, rozhodčí přívětiví, a tak jsme si užili bezva den. Gerda na šlapané stopní dráze bohužel jednou sešla, respektive páníček nevěřil, že by stopa vedla ze srázu přes potok do hustého maliní. S jednou trojkou a jinak samými čtverkami tak získali krásných 156 bodů a I. cenu. Gerdulka si zkoušky tentokrát moc neužila, pořád mezi disciplínami čekala, kdy už bude puštěná a bude moct prohledat krásné houštinky s prasátky a traviny, které se všude kolem nás nacházely :o)

              

V neděli jsme si s "Carinkou" a "Tecsinkou" vyšláply na výlet a užily si krásného podzimního počasí v Hedvičině údolí. Zavítaly jsme sem již před rokem a půl jednu časně jarní sobotu, když Tecsinka byla ještě malé praštěné štěňátko. Teď měla úplně jiné starosti, ale i tak jsme si to pěkně užily :o)

           

8.10.2014
- náročný víkend je za námi a další před námi. Ten uplynulý byl plný příjemných zážitků. V sobotu dopoledne jsme se všema holkama pomáhali v představení lovecké kynologie veřejnosti, a to především těm nejmenším. Na 2. Sokolnickém setkání v MS Lověna - Jakub jsme nejprve ukázali vlečku, dohledávku a aport z vody - to se líbilo hlavně dospělým, a pak děti ocenili především piškotky, kterými krmili "Gerdu" z ruky :o) Po drobném odpočinku následoval tah kachen v našem domácím mysliveckém sdružení, ale myslivečtí patroni nám nebyli nakloněni, a tak jsme si jen užili bezva večer u rybníka :o)

V neděli jsme nechali holky odpočívat a vydali jsme se na naši domácí naháňku na černou zvěř. V každé ze čtyř lečí jsme narazili na prasátka a dvě z nich se podařilo ulovit. Úspěšným lovcům přejeme Lovu zdar a těšíme se na další lovecké akce :o)


28.9.2014
- máme za sebou náročných pár dní, ale krásné vzpomínky a zážitky stály za to.
Čtvrtek a pátek jsme strávily v bezva společnosti na klubovém výcvikovém kurzu MSKAO. Tentokrát jsme nebyly cvičit, ale koukat a hlavně povykládat se setřími a pointřími nadšenci. Holky samozřejmě nemohly chybět, a tak se i ony trošku proběhly. Díky všem za příjemné dva dny a hlavně večerní pokec :o) Příští rok zase naviděnou...

     

Sobota pak patřila Jirkovi s "Gerou". Ti byli přihlášeni na lesní zkoušky ostatních plemen do Bratřínova. Zázemí nám poskytla dančí farma Senešnice, disciplíny se konaly v blízkém lese hojně protkaném různými turisty, houbaři, cyklisty a jezdci na koních, v neposlední řadě také černou a srnčí zvěří. O to náročnější podmínky byly pro zkoušené psy, a protože nám počasí přálo a byl nádherně slunečný den, o rušivé elementy nebyla nouze. A tak se stalo, že jsme s Gerou na barvě potkaly dva houbaře v těsné blízkosti pobarvené stopní dráhy anebo že ve druhé skupině při odložení hledali houbaři své úlovky hned vedle odložených psů. Naštěstí to všichni zvládli a nenechali se rozhodit. Gera šla s moc pěknými body až do poslední disciplíny, kde při klidu na stanovišti nebyla úplně klidná, protože střelbu má již spojenou s praktickým lovem. Vysloužila si tak limitní jedničku, díky které spadla do III. ceny. I tak měla 258 bodů a s tímto počtem bodů by zvítězila, nebýt její obrovské touhy lovit. Jsme na ni ale i tak moc hrdí, protože se s páníčkem krásně sžili a po tříměsíčním pobytu u nás dokázala takto krásně dokončit lesní zkoušky. Pohodovou atmosféru můžete nasát nejen na níže přiložených snímcích, ale také na pár fotkách ve "Fotogalerii Gery".

                 

22.9.2014
- pozdně letní slunečnou neděli jsme si s holkama užily na procházce kolem vodní nádrže Seč. Sedmnáctikilometrový okruh jsem měla vyhlédnutý už dlouho a konečně přišla ta správná příležitost. Trasa to byla krásná - téměř celou cestu po břehu, kryté lesním porostem, holky hledaly v houštinách anebo vyhlížely kachny na hladině... Před dosažením poloviny vzdálenosti jsme dobyly tajemnou zříceninu hradu Oheb, přešly po mohutné hrázi na druhou stranu nádrže a vydaly se zase zpět - po druhé, otevřenější straně. Počasí nám vyšlo náramně a všechny tři jsme domů došly krásně unavené.

                 

20.9.2014
- léto uteklo jako voda, takže přichází již tradiční velká aktualizace všech fotogalerií. Gerunka si již také vysloužila víc fotek, takže i její snímky najdete v novém albu:
"Fotogalerie Cari"
"Fotogalerie Tecs"

"Fotogalerie
 Gera"
"společná fotogalerie"

Za fotky z Memoriálu Václava Vančury děkuji Dáši Munžiové a z MFT Zuzce Nedavaškové!

  

Začátkem září jsme prožily bezvadný víkend s kanadskou kamarádkou Miou, se kterou jsme navštívily všestranné zkoušky ohařů na kolínsku, vydaly se na procházku k Pařížovu a parádně jsme zmokly. Celé tři dny se nesly v duchu setrů, jak jinak :o) Moc děkujeme za návštěvu, bylo to bezva...

        

9.8.2014 - nová krásná fotečka změněna na stránce "indexu" :o) Možná by nebyla ničím tak výjimečná, kdyby nebyla z Mezinárodního Field Trialu MSKAO v Opatovicích z letošního jara. Po běhu jsme volný čas do vyhlášení výsledků vyplňovali vykládáním a "Tecsinka" se chtěla chovat - však si to také zasloužila. Děkuji Zuzce Nedavaškové za připomenutí nezapomenutelných chvil.

7.8.2014 - začátek srpna je plný důležitých dat - "Gera" u nás ve středu oslavila své první narozeniny, kdy jí bylo pět let. "Tecsinka" měla včera svou druhou oslavu - je neuvěřitelné, jak ten čas letí. S holkama trávíme veškerý čas, takže se žádné velkolepé oslavy nekonaly - užíváme si totiž naplno každičký den.

     

28.7
.2014 - zase po roce jsme vyrazily s holkama na prodloužený víkend, tentokrát do kempu Smraďavka, kde se konal Sraz portugalských vodních psů. Užily jsme si báječných pár dní plných procházek na hrad Buchlov a sv. Barboru, pod Holý kopec a skálu Zbojník, na rozhlednu Brdlo; vykládali jsme, cvičili agility, stopy, výstavní postoj, večer grilovali, psi si hráli a každý večer jsme ulehali naprosto vyčerpaní. Lence a Vikimu děkujeme opět za pozvání! Bylo to super! Za některé fotky patří díky Mileně!

              

Abychom nevyšly ze cviku, přijaly jsme pozvání Míši a Bellinky na nedělní okruh kolem Licoměřic. Bylo ještě větší horko než na jihu Moravy, ale holkám to ani trochu nevadilo. Pohrály si, zaběhaly a zaplavaly, my povykládaly, takže jsme byly všechny spokojené :o) Moc děkuji za parádní společnost!

                 

22.7.2014 - v neděli od nás odjela "Damiolla", která u nás strávila týden a půl na prázdninách :o) Bylo to nádherných pár dní, které nám udělala netradiční. Byla nesmírně hodná a pamatovala si svůj pobyt u nás. S "Tecs" byly nerozlučnou dvojkou a byly pořád spolu. Užily jsme si spoustu legrace, prožily mnoho pěkných chvil a já mohu po pár trénincích v poli a ve zvěři jen konstatovat, že Damiolla má práci v poli výrazně zakódovanou, protože se loveckým věcem momentálně nevěnuje, avšak její pracovní nasazení, pevné vystavení a poslušnost byly famózní. Jsem hrdá na to, že má "Carinka" tak skvělou dceru! A protože jsme si užily spoustu pěkných chvil, najdete haldu fotek v:
"Fotogalerii vrhu D"
"Fotogalerii Cari"
"Fotogalerii Tecs"
"Společné fotogalerii".
Přejeme příjemnou zábavu při koukání :o)))

        

7.7
.2014 - až se budete kochat noční oblohou, všimněte si té změny - na nebi přibyla jedna hvězda. Ta patří "naší" Star... Bellany Star. A bude zářit navždy. Připletla se pod kola auta. Moc nás to mrzí, protože Ellie byla i v devíti letech ve skvělé kondici a nebylo zřetelné, že je z ní už nějaký pátek veteránka. Prožila ale život naplno a my děkujeme Dvořákovým za všechno, co pro Ellinku udělali...

  

29.6
.2014 - na Národní výstavu psů v Klatovech jsme vyrazily s parádní společností - Míšou a Bellinkou. Ty jely na výstavu poprvé, ale cíl byl jediný - užít si společně parádní den. Usadily jsme se pod organizátory připraveným stánkem a strávily dopoledne povídáním, holky hraním a zlobením a ještě před vystavováním obou holek jsme byly všechny čtyři pěkně unavené. Neustále totiž pražilo sluníčko a díky nulovému pohybu větru bylo celkem dusno. Holky své první představení v kruhu zvládly pěkně. My nastupovaly pořádně vypečené, "Tecsinka" už se nechtěla moc předvádět, ale přesto jsem na ni hrdá, jak to všechno v mezích možností zvládla. Za své vystoupení jsme si odnesly známku výborná 1 a vzhledem k tomu, jak přísný pan rozhodčí byl, potěšil mě "moc pěkný posudek" i výsledná známka. Zpáteční cestu už holky prospaly a my prokecaly; domů jsme se vrátily večer unavené, ale spokojené. Tecsinka spinkala i celou neděli :o) Děkuji Míši a Bellči za super den!

              

16.6
.2014 - v sobotu se naše setří smečka rozrostla o nového člena - křepelačku "Geru"... Vítej u nás :o)

              

29.5
.2014 - včera byl velký den našich "Céček". Svými osmými narozeninami se totiž stali oficiálně veterány. Nejvíc ze všech samozřejmě přejeme jen to nejlepší naší největší lásce "Carince"...

        

22.5.2014 - když před rokem a půl naše sluníčko "Tecsinka" přiletěla, okouzlila všechny, kdo ji viděl byť jen na fotkách. Mnozí pochybovali, jestli může mít štěně z exteriérového chovu, od rodičů bez jediné zkoušky, nějaké lovecké vlastnosti. Já jí věřila a myslím, že ukázala, že to jde. Jsem nesmírně hrdá, že moje malá holčička předvádí při každodenní práci v poli takové výkony, jako předvádí. Jsem nesmírně hrdá na náš vztah, protože to byl pro nás obě veliký oříšek. Ale zvládly jsme to a můžu říct, že si rozumíme. Jsem hrdá na ty čtyři písmenka, co můžu již oficiálně psát před její jméno. A ačkoli označení titulu Český šampion práce - lovecký výkon nemá ustálené označení, nám se líbí ChTr. Editions Secret For Davaroni  :o) Tecsinko, máme Tě pořád stejně rádi... Nejvíc!

        

13.5
.2014 - máme za sebou skutečně velmi náročný víkend, ale zážitky určitě stály za to...

Ve sváteční čtvrtek nás navštívila Damiollka, abych z ní zase jednou za čas vystříhala setříka :o) V pátek jsem pokračovala Delliorem a doupravila jsem také Tecs. Před sobotní výstavou nás ale čekal ještě jeden výlet do Brna na vyšetření sluchu. Výsledky máme perfektní - Dellior - BAER bill. +/+, Tecs - BAER bill. +/+. Čili oba oboustranně slyšící :o)))

Na sobotu nebyla příliš příznivá předpověď počasí, ale MSKAO objednalo počasí jiné - až na studený vítr nás celý den provázely sluneční paprsky. Na Klubové výstavě psů Moravskoslezského klubu anglických ohařů ve Slavkově u Brna tentokrát naše plemeno posuzovala Catherine Pil z Belgie. Z Davaroni rodiny jako první nastoupil do třídy pracovní "Dellior", který si odnesl pěknou známku výborný 1. V mezitřídě u fen pak byla přihlášená "Tecs", která odešla s velmi dobrou 1 proto, že je prý příliš drobná a "Damiolla" ve třídě pracovní se líbila nejvíce a odnesla si za výbornou 1 a titul CAC krásnou dřevěnou medaili :o) Do souboje o Klubového vítěze tentokrát vedle anglických krevních linií neměla šanci, ale předvedla se moc pěkně na to, že s ní dva roky nikdo výstavní postoj netrénoval. Tecsinka pak ještě získala nominační stužku do závěrečné soutěže o Nejlepší pohyb, a tak měla šanci se ukázat ještě jednou. Zbytek dne jsme si užívaly krásného dne, takže tentokrát jsme pojali výstavu trošičku jinak, jak napovídají fotky... Navíc nás přijela podpořit moje maminka s "Rossinkou", která celé to dění perfektně zvládla. V odpoledních soutěžích už jsme ani s jednou naší svěřenkyní nezabodovali, ale přesto moc moc děkuji Petrovi, že vydržel do odpoledne, za společnost a bezva pokec, stejně jako patří mé velikánské díky Delliorkovým za úplně vše, především za perfektní páteční zázemí a za péči, kterou Dustíkovi dávají. Děkuji a oběma majitelům moc gratuluji k pěkným posudkům a výsledkům :o)) Za fotky děkuji Lence, Zuzce a Tondovi. Po organizační stránce nebylo snadné zkoordinovat vše kolem výstavy a ještě Tecs, ale snad se i přesto vše podařilo...

V neděli, když už všichni odpočívali po výstavě, my vyrazily na Memoriál Václava Vančury - zkoušky pořádané Klubem krátkosrstý ohař podle nových zkušebních řádů pro zkoušky vloh. Na začátku dubna, když jsem moje oblíbené zkoušky hlásila, jsem netušila, že se mi nebude chtít po výstavě vstávat :o) Od rána studeně foukalo a bylo pod mrakem, ale pro zkoušky je to ideální počasí. Tecsinka byla dost unavená a celý den prospala v autě. Naší skupině bylo přiděleno pole s obilím do půli lýtek, zazvěřené zaječí zvěří, příležitostně koroptví. Vylosovala jsem nám los číslo 3, takže jsme šly brzy na řadu. Tecs prakticky okamžitě po vypuštění začala vystavovat, třikrát postoupila za uprchnuvšími koroptvemi a jakmile se rozběhla, po další otáčce navětřila zajíce na konci pole, kterého v mžiku vypracovala a bylo  hotovo :o) Její práce byla vyhodnocena jako jedna ze dvou nejlepších ve skupině a Tecs mohla jít zase spinkat do auta. Za svůj výkon získala 225 bodů a I. cenu a za pěknou práci také titul CACT :o)) Tecsince moc děkuji za krásně strávený den a za to, jaká je...

                 

                 

27.4
.2014 - i když na sobotu nebyla příznivá předpověď počasí, nakonec vše vyšlo náramně - nejen počasí, ale celý den.
Moravskoslezský klub anglických ohařů pořádal v honitbě MS Opatovice Mezinárodní Field Trial pro ohaře a protože jsem stejně musela na akci jet kvůli večerní schůzi výboru, přihlásila jsem "Tecs" do rozběhu.  Na nástupu nás stálo celkem deset za přítomnosti několika zahraničních vůdců (Ukrajina, Slovensko, Polsko). Naše setří skupina se vydala za vesnici, kde na poli u silnice po našem příchodu hopkalo 5 zajíců a procházeli se 3 bažantí kohouti. My běžely jako třetí krátce před 10. hodinou dopolední s bočním větrem. Vypustila jsem ji tedy tak, aby měla co nejlepší vítr. Na okraji velkého pole s ozimem ji zastavil pach bažantí slepice - tu jsme společně vypracovaly a po krátké chvilce na vydechnutí jsme pokračovaly v hledání dál. Zanedlouho už na nás troubili rozhodčí, že náš běh končí. Já spokojená, Tecs už méně (takto krátký běh je na ni opravdu málo), ale s úsměvem jsme se vrátily do korony. Tecs uspěla jako jediná v naší skupině, a to s plným počtem 18-ti bodů, titulem CACT a CACIT. Stala se Vítězem zkoušek a za svůj bravurní výkon si odnesla skleněnou trofej a nádherný posudek od rozhodčích:
"Fena hledá ve stylu plemene, výborná mechanika pohybu, systematické hledání s dostatečným pokrytím terénu. Excelentní držení hlavy, po celou dobu rozběhu pracuje v konstantním tempu s kontaktem na vůdkyni. V páté minutě pevně vystavuje bažanta, po výstřelu zůstává naprosto klidná."
Po vyhlášení výsledků jsme měly ještě spoustu času, a tak jsme vyrazily ještě s Lenkou a pointrem Ollíkem do párového hledání. Tecsinka si hodinové hledání pořádně užila, našla přes 20 zajíců a Ollík jí občas přiznával :o) Konečně si i oni přišli na své a celý den tak byl završen spokojeností nás všech :o)
Děkuji všem přítomným za gratulace a společnost, hlavně Lence a Katce, které vděčím i za přiložené fotky!

              

21.4.2014 - prodloužený velikonoční víkend jsme se věnovaly holkám.
V sobotu jsme přijaly pozvání na chrtí vycházku po okolí Kutné Hory. "Tecsinka" si našla novou kamarádku Indii, ale většinu času věnovala, stejně jako "Carinka", hledání zvěře po okolí. Poznaly jsme spoustu nových pejsků i páníčků, krásná místa poblíž historického města a večer všechny ulehaly unavené a spokojené. Děkujeme za pozvání a bezva zážitek!

              

Pondělní tradiční velikonoční vycházku jsme letos vyměnili za aktivitu nám nejbližší - hledání velikonočního zajíčka - a byly jsme úspěšní :o) Celé dopoledne v polích dalo holkám zabrat, ale jsou spokojené a šťastné a to bylo cílem :o)

                 

8.4
.2014 - užíváme si krásného jara... Tentokrát pro vás máme fotky z trošku jiného soudku, než jste zvyklí. Snad se vám budou líbit :o)

                 

23
.3.2014 - na začátku března oslavila deváté narozeniny "štěňátka" z "vrhu B". Je to neuvěřitelné, jak ten čas letí. Všem přejeme dodatečně jen to nejlepší :o)

  

Na krásnou sluníčkovou sobotu jsme si s Míšou a Bellinkou naplánovaly super výlet k Velkému Rybníku v Kutné Hoře. Vyrazily jsme ráno a původně plánovaná krátká vycházka se nám protáhla do 13. hodiny odpolední :o)) Holky si perfektně zablbly a zalítaly, Carinka vyhrabala všechny myši na okrese a po návratu všechny spaly jako zabité :o) Perfektní byla stále přítomná říčka a rybník, takže se v horkém dni mohly holky průběžně ovlažovat a měly tudíž neuvěřitelně moc energie. Moc rády jsme s holkama zase vyrazily a těšíme se na brzké opakování :o)

                 

              

Zatímco jsme běhaly a užívaly si krásného dne, na Maltě "Brituščina" vnučka Andalusia Heremon prožívala svůj velký den - v chovatelské stanici Gregorry's Setters porodila 6 zdravých štěňátek - čtyři holčičky a dva kluky. Jeden pejsek a dvě fenečky jsou k zamluvení. V případě zájmu neváhejte kontaktovat "pana chovatele Joa" :o) Štěňátkům i Scylle přejeme hlavně pevné zdravíčko :o))

     

13.3.2014
- uplynulý víkend jsme si parádně užily - vyrazily jsme na Valašsko do míst, kde jsou hory v záři vycházejícího slunce ještě krásnější než večer... "Tecsince" se prostředí moc líbilo, užívala si volnosti a krásné přírody. Cestou zpět jsme zastavily na rozhledně Chocholačka a dělala mi také společnost na výroční členské schůzi MSKAO :o)

  
     

Přicházející jaro nás nenechává klidné, a tak vyrážíme čím dál častěji do polí. Níže přikládám pár snímků z Tecsinčiné práce :o) Jednu jako důkaz, že umí být i krásná, nejen stále ušmudlaná z pole :o))

             

5
.3.2014 - další krásnou neděli jsme věnovaly výletování. Tentokrát jsme se vydaly samy z Přelouče po břehu řeky Labe do Semína a po červené zpátky. Cestu tam pojala každá z holek po svém - "Carinka" celou dobu věnovala pozornost kachnám na řece, párkrát si zaplavala, vydatně vystavovala a postupovala řekou. "Tecsinka" prohledávala traviny a keře na břehu řeky a často zabírala také přilehlá řepková pole nad řekou. Cestou jsme si prohlédly Semínský přesyp anebo akvadukt Opatovického kanálu, viděly jsme vzácný devětsil lékařský. Dopolední běhání jsme si všechny moc užily :o)

              

24.2.2014 - prakticky jarní dny si užíváme naplno a holky každý večer ulehají spokojené a unavené :o) Včera jsme byly nadšené, že s námi na výlet vyrazila také Míša s Bellinkou - skvělé holky a kamarádky, se kterými je radost trávit čas. My si bezvadně povykládaly, "Tecsinka" s Bellinkou řádily celou vycházku, "Carinka" běhala kolem a nikdo si jí nevšímal, a tak jsme všechny byly nadmíru spokojené :o) Kochaly jsme se nádhernou přírodou kolem Rabštejnské Lhoty, cestou kolem rybníka Čabrousek, zříceninou hradu Rabštejn a přes Dubinec zase malebnou vesničkou, kde jsme startovaly. Tecsinka dospávala ještě celé pondělí :o)) Vychajdu jsme si moc moc užily; děkujeme Míši za bezva den a těšíme se na příště!

              

18.2.2014
- v posledních týdnech jsme zaznamenali 2 důležitá data - 22.1. oslavili své DESÁTÉ NAROZENINY štěňátka z "vrhu A" a 8.2. měla štěňátka z "vrhu D" tři roky. Ačkoli jsme jim díky časové tísni nestihli popřát jednotlivě, alespoň prostřednictvím aktualitky přejeme spoustu legrace do dalších let Aigince, Arrince, Amarellce, "Andymu" a "Marlence", "Daně", Dayce, Jade, "Dustíkovi" a Tulimu :o)

Od počátku roku jsme už jen "ladili" poslední drobnosti s "Carinčinou" kulhající zadní nožkou a zdá se, že léčba "MVDr. Štourače" byla úspěšná!! Když Carinka začala v říjnu silně kulhat, což se stupňovalo až do fáze, že chodila po třech, podstoupila řadu drahých specializovaných vyšetření. Léčba anaplasmosy bohužel dle očekávání nevyřešila náš problém, a tak jsme začaly pravidelně (cca 1x týdně) dojíždět na farmakopunkturu nedaleko Brna. Pokroky byly zřetelné po každé aplikaci a optimismus nám tedy nechyběl od samého počátku. Z kraje ledna kulhala už jen občas a poslední sezení Cari dostalo do fáze, že je již téměř týden bez jakýchkoli potíží, a to i po velké námaze (hledání v těžkém terénu poměrně dlouhou dobu). Samozřejmě ještě není vyloučené, že budeme muset do ordinace pana doktora zavítat, ale je jisté, že bez jeho pomoci, obětavosti a důvtipu bychom nyní neměli tak úžasně veselou a zlobivou holčičku, jako z Carinky je. Velmi omládla, má obrovskou radost, že ji nic nebolí a plně toho využívá. Běhá jako za mlada, hraje si s "Tecs", užívá si každého okamžiku, kdy je na volno. Máme obrovskou radost, že se tento náš veliký problém konečně (snad) vyřešil a velmi děkujeme panu doktorovi za vše, co pro nás udělal. Velmi rádi se budeme opět vracet... 

25.1.2014 - lednové počasí si s námi hraje, jako by bylo o tři měsíce později - apríl. Před týdnem jsme chodili venku ve svetru a dnes je -10°C. "Carinka" i "Tecsinka" si užívají každého okamžiku, jak jen můžou a my jsme šťastní s nimi.

Začátkem ledna jsme si udělaly moc fajn den v čáslavském lesoparku a nesmírně mě tento prostor překvapil. Nejenže jsme zde strávily dvě a půl hodiny bezvadnou vycházkou kolem rybníka, ale Tecsinka nenechala svůj nos v klidu a v rákosu a okolních travinách našla pět kusů bažantí zvěře. Pak už jsem ji raději přivázala, protože před námi byla ještě jedna velmi lákavá travina a už bylo výrazně šero. Na třetím snímku vystavuje bažantího kohouta na stromě :o) Potkaly jsme pár bezva lidí s pejsky, vyzkoušely si poslušnost a zase trošku socializovaly. Po večerní hodině pozitivní motivace pak obě holky padly za vlast a spaly až do rána :o))
V polovině ledna jsme strávily víkend na Moravě - sobotu s Lenkou a naším oblíbeným Vikinkem a v neděli jsme si udělaly výlet Přírodním parkem Baba. Krásné prostředí nedaleko Brna nás mile potěšilo a holky si zaběhaly v téměř jarním lese.

     
  

Mimo vycházek po okolí blízkém či vzdáleném se s holkama věnujeme individuálnímu lovu a hledačkám v poli či v travině u nás v honitbě. To je ta největší radost, při které oběma holkám hrají očička štěstím. V řepce míváme štěstí na zajíce, v travině pak na zvěř pernatou. "Tecsinka" perfektně vystavuje a kliduje, "Carinka" bravurně přiznává při každé Tecsinčiné akci. Obě jsou velké šikulky a mám z nich obrovskou radost.


 

V polovině tohoto týdne u nás napadl sníh a i když se Tecsinka tváří jako velká holka a už nevěnuje mnoho času hrám, sníh ji rozparádil a zase si pěkně zablbla. Pořád při těchto hrách blázní jako před rokem, a tak jsou fotky z dvou po sobě jdoucích let tolik podobné... Mrkněte sami do "Fotogalerie Tecs", "Fotogalerie Camellie" a "Společné fotogalerie". Doufám, že se pobavíte stejně jako my na vycházce :o)

  

6
.1.2014 - mezi vánočními svátky se "Carinka" s "Tecsinkou" poprvé setkaly s "Rossi". Holky se po celou dobu respektovaly, Rossinka jako vždy hledala bezpečí u své paničky, s Carinkou se ignorovaly, jen Tecsinku nový setřík zajímal. Užily jsme si společných pár dní, bezva vycházku a udělaly moc pěknou fotečku, kterou přikládáme a za kterou děkuji mojí mamince.

  

Silvestr holky naprosto v klidu prospaly za našimi zády na sedačce u kamaráda. Oslavili jsme tam vstup do dalšího, doufáme, že příjemného, roku 2014. A hned první lednový den při nás stála bohyně lovu Diana a umožnila nám ulovit 3 hrdličky zahradní. Tecsince se první praktický lov moc líbil a teplou zvěř si po nalezení hrdě nesla na plnou mordu notný kus cesty. Přestože pak měla plnou mordu uvolněných peříček, nechtěla se své kořisti vzdát. Doufáme, že tento zážitek je předzvěstí všech dalších dní a každý den nám přinese úspěch a radost :o)

  
 

Aktuality roku 2013

 

NAVRCHOLU.cz