Aktuality roku 2014

Aktuality 2013
 

31.12.2013 - otevřete si PF 2014

30.12.2013 - celé vánoční svátky věnujeme našim psím pokladům a užíváme si každičkou vteřinu s nimi. Nepočítám-li nesčetně procházek do okolního lesa (kde potkáváme prasátka) či travin za domem (za účelem hledání drobné zvěře), na Boží hod jsme vyrazili k Pařížovské přehradě, na Štěpána jsme byli opět na naháňce, takže bez holek. O den později už jsme si užívali moravského podnebí, Tecsinka si pohrála s portíkem Vikinkem, byly jsme na procházce s Rossinkou, s labradorkou Inkou a už jsme zase doma :o) Každý okamžik s nimi je skvělý, a tak si pár zážitků z posledního čtvrtletí připomeňte s námi prostřednictvím fotek, které jsme doplnili do:
"Fotogalerie Camellie"
"Fotogalerie Tecs"
"Fotogalerie společná"
a nově do "Fotogalerie Rossi"

        

19
.12.2013 - kvůli indispozici "Carinky" letos vynecháváme hony na drobnou. Bylo by nám líto, že s námi nemůže být a "Tecsince" ještě chybí potřebná "kvalifikace" :o)), a tak se věnujeme naháňkám a tlumení černé zvěře v našem okolí. Velmi úspěšná byla naháňka uplynulý víkend, kdy bylo ve třech lečích uloveno 8 prasat! Ve čtvrté leči byly viděny 2 lišky, ale bohužel nebyly na dostřel. Holky mezi tím odpočívaly doma a nabíraly sílu na chvíle, kdy budeme společně podnikat nějaké aktivity. Momentálně nejvíc času věnujeme Carinčině léčbě levé zadní nohy a jelikož jsme konečně nalezli způsob, který jí pomáhá, nevadí nám ani velká vzdálenost, kterou musíme jednou až dvakrát týdně absolvovat kvůli farmakopunktuře. Věříme, že bude již brzy fit a bude zase moci běhat a lovit, protože jí to teď moc chybí...

28
.11.2013 - je tomu už téměř dva měsíce, co se naše smečka rozrostla o jednu úžasnou čokoládovou labradorku. "Inka" sice bydlí u Jirkových rodičů, ale s "Carinkou" a především s "Tecsinkou" si skvěle rozumí. Považujeme ji tak trochu za naši, a proto i ona dostala svou stránku na našem webu. Jak bude přibývat zážitků, bude mít i svou fotogalerii. Na "její osobní stránce" si prozatím můžete přečíst něco o ní a podívat se, jak úžasná holka to je :o) Pod aktualitu přikládám fotku z první společné vychajdy na rozhlednu Kraví hora v Bořeticích.

  

26.11.2013
- 11 dní po desetiletém výročí existence našich webovek jsme zaznamenali 100 000. přístup na naši doménu www.davaroni.com. Rádi bychom srdečně poděkovali všem našim návštěvníkům - věrným i náhodným, těm, kteří nás podporují. Za celou tu dobu jsme jednou změnili design a protože máme rádi jednoduchost, jsme se současným vzhledem spokojeni. Věříme, že stále budete mít důvod se k nám vracet a doufáme, že se vám u nás bude i nadále líbit :o) DĚKUJEME!!

  

1
8.11.2013 - před měsícem začala "Carinka" silně kulhat na levou zadní nohu. Po řadě různých vyšetření, které byly negativní, se přišlo na to, že v minulosti prodělala anaplasmosu, a tak jí byla nasazena antibiotika. Krátce před vánoci by měla skončit léčba a snad už tou dobou bude běhat zase jako laňka. Pokud bude mít levé kolínko v pořádku, bude nás čekat ještě řešení částečné parciální ruptury vazu v pravém zadním koleni. Ačkoli se podle diagnóz zdá, že je Carinka kdo ví jak nemocná, ona sama je naprosto spokojená, šťastná a veselá celou svou psí duší. Úsměv ji provází na každém kroku a byť to u ní není až tak obvyklé, oplývá obrovským množstvím energie. Z nálezů odborníků si tak nic moc neděláme, i když samozřejmě poctivě léčíme, ale především si užíváme každé společné chviličky, protože náš smíšek Carinka je neodolatelná :o)
V průběhu čekání na Carinku, která byla zaneprázdněna celodenním vyšetřením v Praze, jsme s "Tecsinkou" vyplnily potřebnou socializační procházkou. Pražské ulice skrývají spoustu nástrah na neznalého vesnického psa a ve všech Tecs obstála na jedničku, ať se jednalo o venčení se v malém parčíku navolno, blízko jedoucí tramvaje a kamiony, čekání na zelenou na přechodech, vysoké děravé schody nebo velmi frekventovanou Oboru Hvězda, Šárčino údolí a Divokou Šárku, kde se díky krásnému počasí pohybovalo množství lidí i psů. Večer, když jsme vyzvedávali Carinku z kliniky, byla Tecsinka víc než ráda, že si může zalézt do auta a pod tíhou celodenních zážitků okamžitě usnula :o)

     

28.10.2013 - víkend jsme věnovaly další dávce socializace "Tecsinky", ale "Carinka" samozřejmě nesměla chybět. Od pátku do neděle jsme cvičili poslušnost, hráli různé hry, byli na procházce a cílem všeho bylo nejen utužení vztahu pán - pes, ale také poznat zase jiné pejsky a oťukat poslušnost i za přítomnosti nepříznivých vlivů. Víkend byl velmi náročný pro mě i pro Tecs, vyzkoušely jsme si spoustu nového, ale cíl byl dosažen. Carinka soutěžila, kde to bylo možné a jinak odpočívala anebo nás hlídala z povzdálí. Když bylo potřeba Tecs podpořit, přispěchal na pomoc náš nejoblíbenější Vikinek, kterému moc děkujeme! Vikiho paničce Lence a Robertovi od Genny děkuji za fotky...

                 

Náročnost uplynulých dní jsme ale dohnaly 18-ti hodinovým spánkem a v pondělí už byla Tecs zase na nohou :o) Nejprve jsme se šly proběhnout na řepkové pole, kde díky poměrně silnému větru byl zapomenutý pouze jeden zajíček, ale protože den sliboval ještě chvíli bez mráčků, v poledne jsme vyrazily na výlet na Javorku a Kubíkovy Duby. Holky se parádně proběhly a odreagovaly a po večeři spokojeně usnuly v teple domova.

                 

24.10.2013
- krásný podzimní den nás provázel na našem výletě do Litoměřic, kde nám pan doktor Vomáčka sdělil, že "Tecsinka" má naprosto zdravé klouby a její rentgeny ohodnotil - displazie kyčelního kloubu A/A, displazie loketního kloubu 0/0 :o))). Máme velikou radost, že je Tecsinka zdravá a v běhání jí nic nebrání :o)
Kvůli kulhání s námi výletovala také "Carinka" a MVDr. Vomáčka i její klouby v 7,5 letech opět shledal naprosto zdravé, bez artrotických změn či problémů na kloubní hlavici.

  

10.10.2013 - na přelomu září a října jsme prožili nádherně slunečných 14 dní na super dovolené s naší "Carinkou" a "Tecsinkou" v srdci Beskyd. Holky byly fantastické a užívaly si volnosti a svobody, byly hodné a plnými doušky nasávaly přicházející podzim, stejně jako my. Celé dny byly vyplněny nějakou aktivitou, a tak není divu, že večer vždy padly únavou. Podívaly jsme se na vrch Travny, na Prašivou, sedmkrát na Lysou horu, k vodní nádrži Šance. Za společnost na dvou výletech děkuji Markétě se Sally a Bonny, za zpestření programu a přátelské posezení vřelé díky Radce, Barči a "Connie". Tecsinka se s pejsky přátel dosyta vyřádila; úžasné bylo její okamžité přátelství s "tetičkou" Conninkou, se kterou řádily celé dopoledne na zahradě. Stejně tak se Sallynkou si skvěle rozumí, ale to již víme. Za těch pár dní jsme ušly desítky a desítky kilometrů a užili si vzájemné přítomnosti. Už se těšíme na nějakou další akci :o)

                    
  
        


10.9.2013
- letos pravděpodobně poslední tropickou sobotu byla "Tecs" přihlášena na Memoriál Josefa Luxe, který každoročně pořádá Klub bretaňských ohařů, tentokrát nedaleko Pardubic.  Tato soutěž loveckých vloh se řídí vlastním zkušebním řádem se zpřísněnými pravidly, a tak je určena především pro zkušenější, tudíž starší ohaře. Podmínky rozběhu nebyly vůbec příznivé, a tak nebylo snadné předvést výkon, se kterým by byli rozhodčí spokojení. Tecs ale v daném prostoru a čase předvedla vyrovnaný výkon, a tak já spokojená rozhodně byla. Za svůj polední běh získala 180 bodů a díky limitní známce spadla do III. ceny. Oba rozhodčí ale byli milí a podtrhli, že se jedná o mladou fenku, která potřebuje nasbírat zkušenosti. Celý den jsme prožili v bezva společnosti Markéty a Moniky, vykládali si s přáteli a bylo nám moc fajn. Protože jsme nepořídili ani jednu fotku, mnohokrát děkuji za níže přiložené panu J. Bouchalovi.

     


2.9.2013
- poslední srpnový den jsme prožily v bezva společnosti Renaty, Terezky a jejich červenobílých setřích holek Tess a Timi na Krajské výstavě psů v Praze-Džbán. Rozhodčím byl pan Josef Němec, který je v posuzování anglických setrů ikonou a považuji ho za jednoho z největších odborníků mezi českými rozhodčími už proto, že celý život zasvětil tomuto nádhernému plemeni. Rozhodla jsem se tedy přihlásit "Tecsinku" do třídy mladých. Tecs se předvedla opravdu parádně, panu rozhodčímu se líbila, a tak jí napsal moc pěkný "posudek" a zadal ocenění výborná 1, Vítěz třídy a vedoucí kruhu mne upozornila, že se máme účastnit také odpolední soutěže o Nejlepší mladou fenu výstavy. Na výstavu bylo přihlášeno 350 jedinců a protože Tecs vylínala tréninkem v poli a také horkým počasím, nedoufala jsem v žádné další ocenění. Příjemná společnost ale nabízela fajn den, a tak jsme zůstaly. Čas jsem si zkrátila předvedením odrostlého štěněte gordonsetra Alwina Neverending Grace ve třídě dorostu, se kterým jsme dostali velmi nadějnou 1. Zbytek dne naše malé holky trávily hraním, zlobením a okusováním se anebo běhaly na přilehlé louce, kde jsme je socializovaly mezi cizími lidmi a psy a odvolání od nich. "Carinka" nás po celý den podporovala a ze všeho nejvíc si užívala přítomnosti border kolií, které byly vystavovány ve stejném kruhu a které miluje nejvíc ze všech plemen.
   Odpolední soutěž o "Nejlepší mladou fenu výstavy" posuzoval pro nás neznámý p. Antonín Mudra, jehož dnešními posuzovanými plemeny byl čínský chocholatý pes a čivava. Do soutěže nastupovalo veliké množství různých fenek, odhadem cca 40. Jedna byla krásnější než druhá a všechny se perfektně předváděly. Nechyběla zastoupena atraktivní plemena jako např. zlatý retrívr nebo americký kokršpaněl, takže jsem byla opravdu mile překvapena, když se u nás hned při prvním prohlížení nastoupené řady pan rozhodčí dlouze zastavil. Poté, co jsme byly vybrány mezi šest nejhezčích fen jsem jen doufala, že Tecs dokáže oslnit svým excelentním projevem a nezklamala! Získaly jsme nádherné druhé místo a mohly jsme si tak naplno vychutnat potlesku a slávy blesků fotoaparátů. Tecsinka za své ocenění NEJLEPŠÍ MLADÁ FENA - 2. MÍSTO získala nádhernou růžovou kokardu a sušené pamlsky. Za vítězství ve třídě dostala pěkný pohárek - její první :o) Po výstavě si ještě trochu pohrály s Tessinkou, udělaly jsme pár památečních snímků a vyrazily na cestu domů, při které mi hojně pomáhala Carinka, abychom někde nezabloudily :o)) Tecsinka usnula ihned po nastartování auta a spací nálada jí vydržela až do nedělního odpoledne :o)) 
   Za super fotky děkuji Renatě; Jakubovi Antošovi s laskavým dovolením za vítěznou Nejlepších mladých fen :o)

                 

28
.8.2013 - Z uplynulých klubových akcí byly do jednotlivých fotogalerií přidány nádherné fotografie "Tecsinky" a "Carinky", jejichž autory jsou Tonda Halla a Katka Franková, kterým moc děkuji za zachycení nezapomenutelných okamžiků!

26
.8.2013 - Ve středu odpoledne jsme se s "Tecsinkou" a "Carinkou" vydaly na dlouho očekávaný 1. výcvikový kurz MSKAO do Terezína a honiteb MS Čejč a Čejkovice. Od čtvrtečního rána do soboty večer jsme ve dvou blocích - ranním a odpoledním vyráželi na pole, kde jsme v malých skupinkách pod vedením zkušeného výcvikáře trénovali hledání, poslušnost, vystavování a klidy před zvěří a po výstřelu. Výcvikáři nám pomáhali a radili, jaké děláme chyby a co změnit, a tak v každém rozběhu byly vidět pokroky u všech jedinců i vůdců. Polední i večerní pauzy vyplňovaly diskuse nad výkony v poli anebo probíhaly přednášky o plemenitbě, genetice, výstavní úpravě setrů a výstavách atd. Dny tak byly zaplněny zajímavým programem a každý den jsme ulehaly unavené po všech stránkách. Kurz jsme si naplno užily a po drobných úpravách mého vedení jsme byly připravené na Klubové zkoušky vloh, které završovaly tento klubový kurz... 

              

Tecsinka byla přihlášena na tyto Klubové zkoušky vloh se zadáním titulu CACT. Ráno jsem nás rozlosovala šťastným číslem 16 do druhé skupiny jako druhé v pořadí do porostu vojtěškového pole, které sousedilo s terasovitými travinami, ve kterých, jak se ukázalo, se vyskytovala divoká zvěř. Tecsinka dostala za úkol nejprve prohledat jednu z teras, kdyby měla štěstí narazit na zvěř. Podařilo se - po chvilce pěkného hledání narazila na zajíce, kterého pěkně vystavila. S mým příchodem tento vyrazil, Tecs klidovala a já vystřelila. Po další chvilce hledání už jsem ji na konci terasy volala, ale ona pořád stopovala pod keřem, když najednou krátce vystavila směrem do trsu trávy vedle ní, ze které vyletěl kohout! Opět excelentní klid před zvěří, tentokrát pernatou a odvolání psa na vodítko. Čekalo nás už jen prokázání hledání ve velkém poli, kde se nepředpokládal výskyt zvěře. Tecs svým skvělým systémem a poslušností krájela část vlnitého terénu, když vedle ní vyběhl zajíc. Zastavila se, já pro jistotu ještě pískla down, ale ona bez jediného mrknutí zůstala stát. Jelikož nám již vypršel čas, Tecsinku jsem přivázala, pochválila a náš výkon byl u konce. Jelikož při nás stálo to pověstné zkouškové štěstí, jako jediní jsme narazili na divokého bažanta i zajíce, a tak nebylo třeba již žádnou z disciplín doplňovat. Při závěrečném shrnutí nám byla vychválena kompletní práce, kterou zkušení rozhodčí p. Bouška a p. Kristek ohodnotili samými čtverkami a velkou pochvalou za předvedenou práci a za náš velmi úzký vzájemný vztah. Já si tak maximálně spokojená s Tecsinčiným výkonem i zapsanými známkami mohla užít zbytku zkoušek bez stresu :o) Vyplňování dokumentace tentokrát bylo delší než obvykle, protože vrchní rozhodčí František Zahradníček chtěl od rozhodčích skupin slyšet podrobnosti u všech jedinců, kteří získali plný počet bodů, aby se rozhodl, jestli předvedené výkony odpovídají nastaveným podmínkám pro zadání titulu CACT. Velkým a velmi příjemným překvapením pro mne bylo, když byla Tecsinka vyhlášena jako první v pořadí s plným počtem 228 bodů a I. cenou coby Vítěz klubových zkoušek vloh Čejč a získala titul čekatelství šampionátu práce CACT!!! Zadání titulu mě velmi potěšilo, protože s plným počtem bodů skončili ještě další 2 pejskové, avšak titul byl zadán pouze ten Tecsinčin :o)) Panička tak měla premiéru při závěrečné děkovačce :o)))
Za fotku z nástupu děkuji Janě Vajdíkové a za vítěznou po běhu Tondovi Hallovi.

     

Na nedělních klubových zkouškách vloh startoval také "Dellior Tapio Davaroni", který za své perfektní vystavení, postoupení a klid před pernatou zvěří získal 192 bodů a III. cenu. Majitelům gratuluji a děkuji také za super nedělní večer!

  

19.8.2013
- Druhý srpnový víkend jsme s "Carinkou" a "Tecsinkou" vyrazily na výlet do Blanska. Tecsinka poprvé v životě jela vlakem a trolejbusem, poprvé měla na čumáčku náhubek a všechno suprově zvládla. V sobotu jsme zamířily na hromadnou procházku z Velké Klajdovky v Brně lesem do Bílovic. Sešlo se 13 pejsků rozdílných plemen a povah, ale všichni byli přátelští, a tak jsme si užili bezva procházku. Holky se vyběhaly, poznaly nové psí kamarády a zažily zase bezva den.

        

Neděli jsme pak věnovaly pouze naší kamarádce Lence a jejímu Vikinkovi, když jsme vyrazili na procházku kolem Blanska. Tecsinka a Viki jako vždycky řádili od prvního okamžiku a byla radost je pozorovat. Tecsinka názorně ukazovala Vikimu v rybníce, jak bezvadné je plavání a byla ráda, že přistoupil na její hru na honěnou o klacek, který vylovila z vody. Ve hře pokračovali na poli, na cestě i na vodítku a oba si den perfektně užili, stejně jako my s Leňou, které moc děkuji za super víkend i fotky. 

              

O týden později jsme zamířili na Moravu znovu, tentokrát do Bořetic, kde jsme jako již tradičně nemohly při každodenních procházkách vynechat rozhlednu Kraví hora. Bylo nádherné počasí, super výhled a holky byly moc hodné, takže i z této rozhledny jsme mohly pořídit památeční fotku.

     

11.8.2013
- minulý prodloužený víkend jsme si užili tropického počasí v západní části republiky - nedaleko Plzně. Bydleli jsme v nádherném penzionku s výhledem na zříceninu hradu Švamberk, který jsme se v sobotu rozhodly zdolat. "Carinka" a "Tecsinka" jako vždy prožívaly naplno každou vteřinu krásných okamžiků. Šťastné byly z okrasného jezírka, které jsme potkaly při zdolávání Ovčího vrchu; zapózovaly u kaple, hlavně Tecsinka zkoumala zvířátka v mini zoo v Krasíkově dvoře - nejvíce ji zaujaly nutrie. Vyšplhaly jsme na vrch Krasíkov s již zmíněnou zříceninou a kochaly se nádherným výhledem do kraje. Všichni jsme si výlet parádně užili, odpočali si a zároveň se unavili a spokojeni jsme se vraceli zase domů...

              

6.8.2013
- "Tecsinka" dnes slaví své první narozeniny!! Všechno nejlepší naše nejsladší holčičko :o) Za roztomilou fotku děkujeme Markétě Novákové...

  

4.8.2013
- před 14 dny jsme měli milou návštěvu - přijela za námi "Arizona Heremon" ("Ch. Comea Marrone Davaroni" x ICh. Silver Fog Velure). Hlavním důvodem byla její účast na Krajské výstavě psů v Žebětíně, takže jsme zase po roce upravovali kožíšek. Mimo to jsme báječně povykládali s majiteli, Arizonka si perfektně rozuměla s naší "Tecsinkou" a krásně si hrály, honily se po zahradě, ale velké horko jim moc možností nedávalo. O týden později získala Arizona pod vedením Markéty krásné ocenění Výborná 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz! Celé rodině Novákových i "paní chovatelce Radce" srdečně gratuluji a děkuji za fajn odpoledne!!

              

29.7.2013
- prodloužený víkend jsme si s holkama užily na super srazu portugalských vodních psů v Českém ráji, kam jsme jely doprovodit naši kamarádku Lenku s jejím portíkem Vikim. Vrátily jsme se plné dojmů a zážitků, spokojené, odpočaté a unavené současně a nyní už můžeme jen vzpomínat na výlet na zříceninu hradu Rotštejn a Pantheon, rozhlednu Klokočná, vyhlídku nad Jizerou, každodenní plavání v řece a večerní grilování anebo na sranda výstavu v nedělním horku či na společné snídaně :o) V každičké volné chvilce si celé čtyři dny "Tecsinka" hrála s Vikim a stali se nerozlučnou dvojkou; i s "Carinkou" byly nesmírně hodné, poslušné, prostě fantastické. Děkuji Kamči a Katce za zorganizování super akce, všem lidičkám od portíků za přijetí a největší poděkování patří Leni a Vikimu, že nás vzali s sebou...

                 

21.7.2013
- na Mezinárodní výstavu psů všech plemen Interdog Bohemia v Mladé Boleslavi jsme opět vyrazili v plné sestavě. Příjemné prostředí a měkký trávník nám poskytli dobré zázemí, jenom to sluníčko na nás myslelo trošku moc. "Tecsinka" byla přihlášena do třídy mladých, kde od běloruské paní rozhodčí dostala Výbornou 2 - názor paní rozhodčí si můžete přečíst v "posudku". Za krásnou fotku děkuji Zuzce Nedavaškové! Protože jsme tedy mohli brzy vyrazit k domovu, odpoledne jsme si ještě užily super vychajdu v údolí řeky Doubravy, která před měsícem vyplavila okolní vesnice, ačkoli nyní se zdála být klidná a velmi mírná. Holky se vyřádily a vyběhaly v mělčině a byly více než spokojené.

Minulý víkend pro nás nebyl příliš šťastný; museli jsme říci poslední sbohem naší "Jasmínce". Měla 13,5 roku, ale stále byla fit a plná elánu. Dokud mohla, pracovala celým svým srdcem pro svého páníčka v honitbě, kde prožila celý svůj život. Pak si ale na jednom honě poranila vazy na tlapce a od té doby jí dělaly delší procházky problém. Protože se cítila dobře pouze ve své boudičce a na dvorku na jižní Moravě, kde vyrůstala, zůstala po celý svůj život tam, kde to měla ráda. Nyní odpočívá ve své zahrádce a loví na obláčcích s "Brituškou" a "Larinkem"....

     

8.7.2013
- prodloužený víkend jsme si užili v Lužických horách. Přes ne příliš příznivou předpověď počasí jsme měli parádně - ani horko, ani deštivo, prostě akorát. Na Ještědu díky zamračené obloze a maličko protrhané mlze bylo málo lidí, ale i tak jsme byli středem pozornosti; holky se všem líbily. Soukromí a nádhernou přírodu jsme nasávali plnými doušky v přírodní rezervaci Velký Vápenný anebo v Kryštofově údolí, kde jsme se dosyta vybláznili s praštěnou "Tecsinkou". Háravá "Carinka" s rozřízlou nohou byla trošku limitována okolnostmi, ale i tak byla šťastná. Krásné letní večery jsme i s holkama trávili na hotelové zahrádce s našimi dovolenkovými kamarády a jejich třináctiměsíční španělskou mastinkou Adélkou, která byla velikou kamarádkou hlavně naší Tecsince. Jejich společné hry na hotelové louce byly komické, ale bavili jsme se všichni, hlavně samozřejmě naše "štěňátka". Odpočinkový byl pak výlet kočárem taženým koňmi s piknikem a výborným občerstvením na místním fotbalovém hřišti s výhledem na Ještěd (tou dobou již bez mraků). Moc rádi budeme vzpomínat na místa kolem Liberce. Opravdu krásný kraj s milými lidmi a milionem pejsků (navolno)...

              

           

1.7.2013
- na sobotní Mezinárodní výstavě psů v Brně Intercanis nás reprezentoval "Delliorek" a se svými páníky si výstavu pěkně užili mimo jiné také na ProPetu, kde jako obvykle obdivovali hospodářská zvířata a vyhýbali se pavilonu s kočkami :o) Delliorek byl přihlášen ve třídě otevřené a panu rozhodčímu i koroně se velmi líbil. I když ho výstava moc nebavila, získal moc pěkný posudek a ocenění výborný 1, CAC a následně se psem ze třídy šampionů také Res. CACIB. Majitelům moc gratulujeme a děkujeme!!! Máme velikou radost z pěkné šňůry úspěchů a budeme držet palce i do dalších zápolení, ať už kdekoli :o)

17.6.2013
- "Tecsinka" minulý týden oslavila desátý měsíc svého života, který si u nás užívá naplno. Dokud to bylo možné, chodily jsme na hledačky do ječmenu, kde bylo množství různé zvěře od křepelky, bažantí zvěře, zajíce až po srnčí (stahovala se sem z okolních polí, kde v té době byly již vysoké plodiny), a tak si obě holky řádně užily. Tecsinka tříbí své schopnosti a spolu s "Carinkou" už jsou sehraná dvojka. Udělaly mi radost, když Tecs poprvé před třemi týdny přiznávala vystavující Carince, což o pár dní později zopakovala a dokázala tak, že to nebyla náhoda. Jsem na obě velmi hrdá, protože Carinka přiznává pravidelně a u výstavní Tecsinky bych tuhle vlastnost v nejmenším nečekala. Tecsinka ale mile překvapuje pravidelně, a to třeba tím, že daleko ve vzrostlé řepce najde maličké srnčátko, které navětří, najde a vystaví anebo že s podporou Carinky jde do vody a jen tak mimochodem předvede excelentní plavecký styl, jakoby plavala odjakživa. Jak si užíváme jara najdete ve "společné fotogalerii" a také ve "fotogalerii Tecs".

              

3.6.2013 - v polovině května do České republiky přicestovalo něžné a pro nás velmi vzácné stvoření, které moje maminka vlastně úplnou náhodou pojmenovala "Rossi". O tom, že do Davaroni rodiny přibude adoptovaná starší setří dáma jsme se domlouvaly už bezmála půl roku a díky všem zainteresovaným se po pár měsících podařilo neuvěřitelné. Rossinka má pravděpodobně deset let a jak maminka tvrdí, byly si souzeny. Děkuji mámě za její velké srdíčko, do kterého se nebála přijmout tvora, který si to zaslouží a že mi dovolila Rossi zařadit mezi "naše psy", i když s námi nebydlí...

Poslední květnový víkend jsme společně s holkama strávili bezva dny nedaleko Konstantinových lázní. Ačkoli hodně pršelo, my jsme vyrážely do okolí na procházky a výlety, nejčastěji kolem Zaječího rybníka. Lázeňské městečko bohužel nenabízelo mnoho zábavy a možností pro majitele se psy, a tak jsme se více méně jen prošli parkem a jeli zase do pohodového kempu, kde byly naše holky vítány s otevřenou náručí. Pobyt jsme si moc užili, holky byly nesmírně spokojené a určitě se do kempu obleženého lesy zase rádi vrátíme...

              

29.5.2013
- včera slavila naše "Carinka", stejně jako všichni její "sourozenci", své sedmé narozeniny. Aby si svůj den pořádně užila, šly jsme protáhnout tlapky do traviny na bažantíky. Druhý den si prohnala pár zajíců, a tak si myslím, že si svůj den užila naplno. Samozřejmě nechyběly dárečky a spousta dobrot, které ráda mlsá.... Fotky z dnešního běhání v ječmenu najdete ve "Fotogalerii Camellie" a níže.

Příjemné překvapení mi přichystala Hanka s Edim z Lucemburska, když mi v toto významné výročí přišly krásné "fotky" Campanelly Orea Davaroni s její novou kamarádkou Clarou-Sophi. Stejnou radost jsem měla ze snímku Decoriona Tuli Davaroni - očividně se má parádně. Majitelům Campanellky i Decoriona srdečně děkujeme!!

           

13.5.2013 - další z velmi nabytých víkendů je za námi, a to více než úspěšně.

V sobotu se konala dlouho očekávaná Klubová výstava anglických ohařů MSKAO ve Slavkově u Brna - angličani tentokrát byli pod taktovkou slovinské rozhodčí Tatjany Urek. Bylo mi ctí pracovat jako personál kruhu právě pro tuto paní rozhodčí s velkým přehledem a názorem prakticky totožným s tím mým. O to víc mne nesmírně těší úspěch našeho "Delliora Tapio Davaroni", který ve třídě otevřené získal známku výborný 1 i titul CAC! Tím splnil poslední podmínku pro přidělení titulu Český šampion!!! Majitelům srdečně gratulujeme a z celého srdce děkujeme za excelentní péči, kterou Dustíkovi věnují! Také jim děkuji za perfektní páteční odpoledne, které jsem s nimi mohla strávit! Za fotky z výstavy děkuji Zuzce Nedavaškové.

     

Nedělní sluníčko nám svítilo na další najeté kilometry, pro tentokrát na Klubovou výstavu bretaňských a v klubu sdružených ohařů na Konopišti, při které je již tradičně pořádán T.A.N., který ověřuje vrozené vlohy psa. Startovat mohou ohaři ve věku mezi 6 a 36 měsíci, a tak jsem neváhala a přihlásila "Tecsinku". Na zkoušku se odjíždělo hned dopoledne a Tecs měla to štěstí jít první. Hledalo se v řídkém podrostu lesnatého terénu, který byl protkán paloučky a protože jsme byli v prostoru bažantnice, všude byla přítomna bažantí zvěř. Podle Tecsinčiných reakcí a neustálého větření jí v našem úseku bylo opravdu požehnaně. Tecsinka moc pěkně hledala - i s ohledem na to, že v lese jsem ji opravdu hledat neučila. Na rozhraní jednoho paloučku našla bažantího kohouta, kterého měla v nose už notný kus. Předvedla pěknou práci, která se panu rozhodčímu líbila, a tak za ni získala ocenění obstál. K tomu moc pěkné slovní hodnocení o pevné povaze, kvalitních vrozených vlohách s poznámkou, že jistě bude šikovná, jestli ji panička správně povede :o) Jsem na ni nesmírně hrdá, protože i tentokrát ukázala, že čistě výstavní pes dokáže uspět na lovecké zkoušce, kterou posoudil velmi zkušený a poměrně přísný pan rozhodčí Dvořák. Zbytek dopoledne jsme strávili příjemně na výstavě, kde se Tecsinka věnovala socializaci, naštvaná "Carinka" hlídala kamarádčin kočárek, aby se nemusela psího mumraje účastnit a my si užili moc fajn den. Opět děkuji Klubu bretaňských ohařů za bezva akci a těší mne, že se můžeme vracet :o)

  

Obě naše holky jsou nesmírně lovecky náruživé a hned v pondělí byly obě nadšené, že můžeme opět vyrazit do pole. Předvedly nádhernou práci, kdy se jim několikrát povedla moc pěkná vystavení na bažantech - několikrát ve spolupráci, kdy Tecs vystavila a Carinka přiznávala nebo ustalovala. Níže přikládám dva snímečky z mobilu :o)

     

6
.5.2013 - zatímco "Carinka" s páníčkem obhlíželi srnce v honitbě, strávily jsme s "Tecsinkou" bezva zkouškový víkend na Moravě.

V sobotu byla Tecs přihlášená na Novomlýnské derby, které pořádal jako CACTovou soutěž podle řádu zkoušek vloh Klub bretaňských ohařů v MS Dolní Dunajovice. Běhalo se ve vyšším ozimu a protože přes noc vydatně napršelo, zvěř byla schovaná v remízech. Tecsinka předvedla svou standardní práci v poli; vzhledem ke všem podmínkám chodila spíše na kratší vzdálenost a protože nenarazila na zvěř, rozhodčí ji hodnotili ve zvěři až v doběhu. Za svůj výkon získala I. cenu a 204 bodů!! Oběma rozhodčím moc děkujeme za fajn den, stejně jako organizátorům za bezvadně přátelskou atmosféru a příjemně prožitý den! Novomlýnské derby je známé jako obtížná soutěž, na které končí vysoko v bodech až starší a zkušenější psi, a proto jsem nesmírně hrdá na Tecs, že dokázala mezi těmito uspět v první ceně...

Druhý den jsme se zúčastnily Mezinárodního Field Trialu pořádaného Moravskoslezským klubem anglických ohařů v Telnici. Početná startovní listina slibovala pěknou podívanou. Ještě důkladněji propršené ozimy pejskům nevadily, zvěř se tu a tam v poli vyskytovala a bylo jen na pověstném zkouškovém štěstí a zkušenostech pejska, jak se s danou situací popere. Tecs měla číslo losu 5, a tak byla pěkně natěšená, než se na ni dostala řada. Vyšel na ni opět vyšší terén, hledala srovnatelně s předchozím dnem a po několika otáčkách krásně vystavila. Počkala na mě, postoupila, avšak v měnící se výšce porostu nedokázala pach zpracovat a přešla zase do hledání. Pak jsem bažanty vyšlápla já, když Tecs byla v úplně jiném místě. Tecsinčin běh tedy trval pouze několik minut, ale přesto jsme odcházely spokojené, že jsme si měly možnost zaběhat i jinde, než u nás.

Oba dny byly bezvadné, plné zážitků a nových zkušeností a spolu s Tecsinkou jsme si sebe perfektně užily. Tecs byla úžasná, ale přecejen na ní především v neděli byla již vidět únava v tempu a rychlosti hledání. Poslední tři týdny jsme se věnovaly velmi intenzivnímu výcviku ve velkém poli a dva dny za sebou na zkouškách pro ještě stále osmiměsíční štěně byly náročné. Jsem na Tecs nesmírně hrdá, protože celý víkend zvládla na jedničku od dlouhé cesty autem, přes spoustu cizích psů a lidí až po zkouškovou atmosféru, adrenalin a nervozitu paničky, ze které si naštěstí nic nedělala :o) Tecsinko, jsi prostě naše sluníčko!!

              

29.4.2013
- volné sobotní poledne jsme s holkama využily k dalšímu bezvadnému výletu do okolí. Letos jsme se rozhodly poznat Železné hory, které máme doslova "za bukem", a tak jsme sedly do auta a za 10 minut byly v Licoměřicích, odkud jsme vyrážely na vybraný okruh. V průběhu dvouhodinového výletu lesem nám občas sprchlo, pak zase svítilo sluníčko, že měly holky jazyky na vestě. Všechny tři jsme si to ale pořádně užily a poznaly zase kousek toho našeho krásného kraje...

              

24.4.2013
- v pátek jsme měly milou návštěvu - "Darju s jejími gordonkami". Lotka je malé štěňátko, a tak jsem se těšila, že si malé holky pořádně vyhrají. Jakým překvapením bylo, když naše háravá slečna otálela a kroužila raději kolem mě. Nakonec se odhodlala a přecejen se chvilku holkám věnovala. S prcky si hrála i velká Grace, Carinka pro jistotu zalezla domů, aby ji ti cizí psi neotravovali. Pak jsme se šly projít, Lotynku trošku unavit a s Darjou povykládat. Holky se věnovaly hledání zvěře, Grace perfektně vystavila a vyklidovala zajíčka, Tecsinka našla v rákose bažanta a Lotka vymýšlela hlouposti :o) Neuvěřitelně nebojácné štěně, se kterým je stále spousta zábavy :o) Děkujeme za super odpoledne a těšíme se na opáčko!!

              

16.4.2013
- zdá se, že jaro definitivně začalo, a tak jsme celé napružené vyrazily do velkého pole. "Tecsinka" hned napoprvé hledala jako správný setr, snaží se řezat vítr napříč a postupně zvětšuje vzdálenost hledání od vůdce. Nejvíc se jí líbí zajíčci, kterých v řepce našla požehnaně :o) Tecsinka parádně vystavovala a zpracovávala nejprve pach linoucí se větrem, a pak vystřihla perfektní stopu živé zvěře :o) "Carinka" jako starý mazák nezapomněla, že se zajíci nehoní a všechny sama downovala - fotky z jejího hledání najdete "zde". Obě holky byly moc šikovné - každá úměrně svému věku a zkušenostem. Při jednom z tréninků měla Tecs možnost vystavit zajíce, bažanta a kachny. Vše si pořádně vychutnala - jednotlivé okamžiky si můžete prohlédnout ve "Fotogalerii Tecs". Vyrobila jsem pro vás koláž s příběhem "vystavení kachen" - ať se vám líbí :o) Děkuji oběma mým nejúžasnějším holčičkám za krásný čas strávený na okolních polích :o)

     

10.4.2013
- v neděli oslavila naše "Tecsinka" osm měsíců věku. V tento svůj významný den se za doprovodu "Carinky" zúčastnila jarního svodu loveckých psů pořádaného OMS Praha - východ, který absolvovala bez ztráty jediné kytičky :o) Výstavní postoj vystřihla jako profík, i když jsme ho dlouho netrénovaly. Paní Smržová jí naměřila 60 cm v kohoutku :o) Tecsince se líbili borderteriéři a jezevčíci, pokud neštěkali, a tak se s nimi po celé dopoledne kamarádila :o)

Pondělní odpoledne jsme strávili v příjemné společnosti Lencyho, jeho páníčků a kamaráda Jardy. Vyrazili jsme do pole a mysleli si, že mlaďoši budou hledat :o) Většinu času si hráli a vzájemně se provokovali k honičce. Pak přecejen chvilku hledali, Tecsinka si vystavila zajíčka, kachny a bažantí slepičku, a pak si psiska zase dali pořádnou bitku na zahradě až do pozdně večerních hodin. Tecsince se Lency moc líbil a byla časem s ním stráveným nadšená stejně jako já :o)

Aby toho nebylo málo, v úterý začala naše holčička hárat. Z malého štěňátka se tak oficiálně stává mladá psí slečna...

                 


4.4.2013
- velikonoční pondělí jsme jako každoročně strávili na společném výletě, tentokrát jsme vybrali zámecký park Lednice. Původně jsme si mysleli, že si užijeme klidné dopoledne, ale protože stejný nápad mělo velké množství lidí, využili jsme alespoň příležitost socializovat "Tecsinku". Příjemně překvapila, že si přestala všímat kolemjdoucích lidí, ale pejskové ji tuze zajímají. Našly jsme fajn maďarské krátkosrsté ohařky, se kterými se po drobném zaváhání vyblbla. Po celou dobu také řádila s "Carinkou" a vymýšlela hlouposti, kterých má stále plnou hlavu. Jak jsme si slunečné Velikonoce užili se můžete podívat nejen na přiložených fotografiích, ale také ve "Fotogalerii Tecs" a ve "Společné fotogalerii", kde jsou velmi zajímavé pohybové kreace naší malé zlobilky :o)

           

23.3.2013
- první jarní - slunečnou, i když mrazivou sobotu jsme vyrazily na bezva výlet do Hedvičina údolí na pomezí Kaňkových hor v Železných horách. Holky se dosyta vyběhaly v klidné, ještě zimní přírodě, ale nebyly by to ony, kdyby i zde nelovily. "Tecsinka" nejprve našla již nějakou dobu padlou srnu, která ji velmi zaujala, a pak o kus dál, v nejprudších skalách, vyhledala nejspíš široko daleko jediného vyskytujícího se zajíce. Podle velikosti to byl ušák - pamětník :o) "Carinka" pro změnu půl zpáteční trasy větřila nad vodní hladinu, po které jí uplavávaly kachny - nakonec se tedy i na ni a její vystavení dostalo. Nerada bych, aby se v těchto ještě mrazivých teplotách koupala, navíc nad splávkem, takže i tohle jsme zvládly po odchycení nálezce :o) Vycházku jsme si perfektně užily všechny tři, opět se pověnovaly trošku socializaci a už se těšíme na další dobrodružství :o)

              

17.3.2013
- jaro se pomalu snaží přeprat silnou sokyni zimu a já doufám, že už se jí to podařilo! Nemůžeme se dočkat, až vyrazíme na ozimy prohánět ušáky a zatím se věnujeme travinám a vyhledávání bažantů. "Tecsinka" má perfektní nos, umí pracovat s větrem, reaguje na směrové povely, ale jako správný setr si dělá dost věcí po svém. Předvádí krásná a pevná vystavení, pěkně postupuje a je radost se koukat na její chuť do práce. Svou pečlivostí a jemným nosíkem už párkrát strčila do kapsy roztěkanou "Carinku", která rákos prolítla a Tecs pak objevila schovanou slepičku a perfektně ji vypracovala. Obě jsou naše veliké šikulky, navíc krasavice :o), jak můžete vidět na níže přiložených fotkách. Mimo to má Tecsinka nové "pracovní fotky" ve "své fotogalerii". Přejeme příjemné pokoukání :o)

Přidala jsem ještě nové zimní fotky na stránku taťky našeho "vrhu D" - "Lea".

        


5.3.2013
- v neděli oslavila naše "Béčka" už osmé narozeniny. Je neuvěřitelné, jak ten čas letí... Pejskům i majitelům posíláme srdečné pozdravy a gratulace!

Naši "Tecsinku" také čeká malé výročí - zítra bude mít 7 měsíců. Už je z ní velká elegantní slečna, navíc moc krásná a šikovná. Má hlavu plnou lotrovin a i když je v období začínající puberty, je to naše sladká holčička.
O víkendu jsme byli na Moravě. Krom rodinných návštěv s námi holky byly na super vychajdě na rozhlednu Kraví hora a protože nám na cestu svítilo ranní sluníčko, ale bylo přimrzlo, užily jsme si to náramně! Socializační program Tecsinka zvládá bravurně, opět překonala sama sebe a vylezla na rozhlednu až do nejvyššího patra. A byla ze sebe tak nadšená, že si to zopákla několikrát za sebou :o)) Je to prostě náš miláček. "Carinka" má zrovna "hormony", jak s oblibou říkám - kvůli falešné březosti je náladová, ale naštěstí už nás toto složité období snad opouští... Prostě takový běžný koloběh života...

              

12.2.2013 - uplynulý pátek oslavila "D štěňátka Davaroni" své třetí narozeniny a naše nejmilovanější "Jasmínka" třináctiny! Všem moc gratulujeme a přejeme bříška plná dobrot a teplou postýlku v této zasněžené zimě :o)

Celý minulý týden jsme si užívali pohody a nádherné přírody v jižních Čechách. Nejprve jsme se pár dní věnovali lovu a po zbytek týdne už jen relaxovali na břehu Lipna. Samozřejmostí byly ranní a večerní běhací vycházky po zasněžených loukách, během dne jsme vždy vyjeli na větší výlet, který jsme však přizpůsobovali Tecsinčiným možnostem. Podívali jsme se k ZOO Ohrada, do historického centra Hluboké nad Vltavou a Českého Krumlova, na exteriér působivého cisterciáckého kláštera ve Vyšším Brodě, a pak na mnoho lesních cest a cestiček, které nás vedly do útrob nádherně zasněžené lesní krajiny. Nejvíc se nám líbily naučné stezky - populární stezka korunami stromů nebyla pro pěší dobře zvládnutá, ale jiné byly přímo famózní. Holky byly očividně moc spokojené a Tecsinka samou radostí zapomínala spinkat. Celý výlet jsme se poctivě věnovali socializaci a Tecsinka všechny nástrahy zvládla jako vždycky na jedničku s hvězdičkou. Carinka nám dělala milou společnost a ukazovala, jak je šikovná a hodná. Nechtělo se nám ani vracet z pohádkové přírody, ale už se těšíme na další výlet :o)  

              

28.1.2013
- naše "Tecsinka" oslaví za týden půlroční "narozeniny". Roste z ní nádherná setří holčička, která vymýšlí jednu praštěnou věc za druhou. V posledních dnech ke svým ztřeštěným nápadů využívá především "Carinku", na kterou útočí ze všech stran a která její nadšení s trpělivostí neopětuje. Často obdivuji její klid, se kterým přijímá bláznění praštěného štěněte. Tecsinka v poli předvádí bravurní výkony; o víkendu se prvně setkala s párkem koroptví, které bez problémů navětřila v rákosí a také dokázala v hustm rákose najít dva zajíčky, kteří se tam před námi schovávali. Je neuvěřitelně poslušná, chytrá a šikovná a k tomu všemu se z ní postupně stává velmi elegantní slečna. Přejeme Ti, Tecsinko, abys i nadále byla tak nesmírně šťastnou a veselou holčičkou, co vykouzlí úsměv na našich tvářích při každém pohledu na Tebe... Její nové snímky najdete ve "Fotogalerii Tecs", spolu s "mámou Carinkou" ve "Společné fotogalerii" a také naši nejmilovanější Carinku ve "Fotogalerii Camellie".

Radost nám udělal také Tecsinčin tatínek Garrett (Editions Kryptonite), který v lednu podstoupil několik zdravotních vyšetření. Nově se tak může pyšnit perfektními výsledky:
- dysplazie kyčelního kloubu A
- dysplazie loketního kloubu A
- oboustranně slyšící
- hypothyreosa normal
- plnochrupý, skus nůžkový
K tomu všemu v lednu získal poslední potřebné body pro zisk titulu CHAMPION KRÁSY! Srdečně gratulujeme Garrettovi, Conny, Karen i Gregovi!

           

21.1.2013
- minulou sobotu naše domácí MS Bílé Podolí pořádalo naháňku na prasata. Sešla se celá řada hostů, a tak jsme v počtu cca 40 lovců a honců vyrazili do strání. Byl nádherný zamrzlý den, místy nás příjemně hladily sluneční paprsky, ale vál mrazivý vítr, a tak jsme byli po třech lečích rádi, že se můžeme schovat na leči poslední - s dobrou náladou a společností. Na prasátka jsme tentokrát štěstí neměli, avšak hostovi se podařilo střelit velkého lišáka, takže jsme měli povedený výřad. Holky musely být vzhledem k charakteru dnešního lovu doma a o to víc scházel náš "Larinek", který by jistě zvládl prohnat rozlehlé trnité leče sám...

Zítra oslaví náš první "vrh A" své DEVÁTÉ narozeniny! Velmi nás těší, že se můžeme občas vidět s "Andarielem" a jeho skvělými majiteli. Ačkoli by se zdálo, že je Andariel již "v letech", stále je jako praštěné štěně, co vám již v brance mile rád vyrazí zuby svým šťastným bahnitým skokem při vítacím rituálu. Jsme na Andariela nesmírně hrdí za to, jaký je, co se svým páníkem dokázal i na jeho genetickou výbavu, a tak jsme se rozhodli jej využít v našem již delší dobu plánovaném vrhu. Více informací najdete pod odkazem "vrh E" a také pár nových (i když ne zcela aktuálních) fotek Andíka ve "Fotogalerii vrhu A". Pokud byste měli zájem o štěňátko z tohoto vrhu, jistě vás bude zajímat, že štěňátka plánujeme na druhou polovinu roku a několik štěňátek máme již zamluvených...

  

6
.1.2013 - "Tecsinka" se včera zúčastnila své první výstavy v životě, a to Hanácké národní výstavy psů 2013. Nejen, že byla přihlášena, ale prvně se setkala s tak ohromným počtem lidí a psů, se kterými bylo bezpodmínečně nutné se seznámit :o) Tecsinku jela podpořit a dělat nám společnost i naše "Carinka" - to proto, kdyby Tecsinka potřebovala nějakou radu, ale nakonec to nebylo třeba - Tecs byla jedinečná a perfektně zvládla úplně všechno. Samozřejmě, že za celý den spala jen chviličku, protože by jí mohlo něco podstatného uniknout a po návratu domů si ještě notnou chvíli hrála, jakoby naše čertice únavu ani neznala. Ale nepředbíhejme...
   Tecsinka se představila ve třídě štěňátek. Ve výstavním postoji vydržela nádherně stát, v pohybu se předvedla skvěle a vysloužila si perfektní "posudek" od pro nás doposud nevyzkoušeného pana rozhodčího Luďka Müllera, který jí zadal známku velmi nadějná 1. Čekali jsme tedy do závěrečných soutěží na Nejkrásnější štěňátko, které posuzoval pan Milan Krinke. Tecsinka se v pohybu nesla jako princezna, jako by se ve výstavním kruhu narodila. V závěrečném kruhu soutěžilo cca 30 - 40 štěňátek a Tecsinka si za svůj výkon vybojovala postup do užšího výběru pěti nejlepších štěňat!!  Dál bohužel nepostoupila, ale i tento její první úspěch pro nás byl ohromný! Jsme na ni nesmírně hrdí nejen za výsledek, který na své první výstavě získala, ale především za to, jaká je, jak náročný den plný nových zážitků zvládla a děkujeme všem, kdo na nás mysleli, podpořili nás a fandili nám. Tecsinka byla celý den obdivována širokou veřejností a Carinka dohlížela na průběh celého dne. V neposlední řadě děkujeme Zuzce Nedavaškové a Tondovi Hallovi za nádherné fotky z výstavy!

              
 

Aktuality roku 2012

 

NAVRCHOLU.cz