Aktuality roku 2013

Aktuality 2012

31.12.2012 - otevřete si PF 2013

31.12
.2012 - vánoční volno jsme tentokrát věnovali rodinným návštěvám a především důkladné socializaci naší malé "Tecsinky" ve městě, s novými lidmi a pejsky, v novém prostředí. Poprvé spinkala jinde než doma a spousta nových zážitků ji nenechala pořádně spát :o) Přece by jí nemohlo něco utéct! Všechno se jí moc líbilo a s každou novinkou se poprala nad očekávání dobře. Od třetího dne spinkala všude a pokaždé, když se zastavila, ale to jí nebránilo okusit všechny vánoční stromečky, které potkala a otrhat pár ozdob :o)) Doma jsme jí stromeček přizpůsobili, aby se nemohla poranit, a tak žvýká jen slámové a dřevěné ozdůbky bez háčků. Ty jsme letos vynechali. Pod stromečkem našla obrovského medvěda, kterého si ihned oblíbila a válčí s ním po celé kuchyni. Také jsme jí přidali pár fotek do "Fotogalerie Tecs" a těmi společnými s Carinkou jsme po delší době aktualizovali "Společnou fotogalerii".
"Carinka" už svátky klidu a pohody důvěrně zná, a tak pořád po očku sleduje, jestli není potřeba s něčím "pomáhat" :o) Ježíšek i jí nadělil spoustu dobrot, a tak se snaží být hodnější než kdykoli jindy :o)
Mezi svátky jsme také vrátili "naši" půjčenou Abbinku. V našem těžkém období nám moc pomohla, věnovala se loveckým povinnostem a celkově splnila vše, kvůli čemu k nám přijela. Po Vánocích jsme tedy Abbinku odvezli nedočkavé paničce Idě, které moc děkujeme!!

     

17.12
.2012 - na sobotním honu v Zaříčanech, naše domácí MS Bílé Podolí, se nás sešlo pouhých šest střelců a jedna honkyně. O to žádanější byla dobrá práce psů. "Naše" Abbinka hárá, a tak se za nás účastnila pouze "Carinka", která stihla právě dohárat :o) I když nám počasí nepřálo, pejskové nám vyhnali množství zaječí zvěře (Carinka si pěkně zahlásila), pár bažantích slepiček a velmi ojediněle kohouty. Muška nebyla tak přesná, jak bychom si přáli, a tak se podařilo ulovit 5 zajíců a jednu slepičku chytil pes ve sněhem polehlé travině. Celodenní ledové pršení Carince neudělalo příliš dobře - v poslední leči už vůbec nechtěla hledat, byla velmi unavená a místo výřadu by nejraději utíkala domů. Celou neděli prospala. Nyní si hon odstonává a kvůli nachlazení ji teď hýčkáme ještě víc než běžně :o) Naštěstí to není nic vážného a brzy bude zase fit :o)

     

10.12
.2012 - "Tecsinka" roste jako z vody. Už má skoro 50 cm a když spí roztažená na sedačce, zabere víc místa než "Carinka" :o) Je to nesmírně šikovné a chytré děvče, co se nový cvik naučí za pár chvilek. V poli už ví, co od ní očekávám a na svůj věk předvádí práci zkušeného harcovníka. Máme z ní velikou radost. Učíme se chodit na vodítku a v rámci socializace vyrážíme na procházky s přáteli a jejich psy. Tecs je nadšená. "Přicházející projevy zimy" jsou pro ni velkým dobrodružstvím - sníh miluje, honíme se v něm, jí ho a loví své představy v závějích. Samozřejmě venku dlouho nevydrží. Je jí zima, a tak s nadšením využije svého (a páníčkova) oblíbeného rožku na sedačce, kde usíná spokojeným spánkem osmnáctitýdenního štěňátka...

  

30.11
.2012 - před 14 dny se také "Damiollka" se svým páníčkem Petrem zúčastnila svého první honu na drobnou zvěř na pozvání jejich přítele z MS Havířov. Marlenka pracovala pěkně, dobře poslouchala a svou prací tak bezpochyby přispěla k parádnímu výřadu o celkovém počtu 55 kusů lovné zvěře různých druhů! Páníček byl s její prací velmi spokojen a chválil ji především za práci ve vysokém porostu. Gratuluji k prvním společným loveckým zážitkům a přeji "Lovu zdar" :o)

     

19.11
.2012 - na druhý hon našeho mysliveckého sdružení, tzv. "struhový", jsme šli už v plné sestavě. Abbinka absolvovala svůj první hon na drobnou zvěř, "Carinka" se na tu letošní premiéru strašně těšila a každým okamžikem mne ujišťovala, že je tím nejlepším psem na světě. V sobotu prostě byla za hvězdu, když perfektně prohledávala zarostlé břehy a rákos a vystavovala množství bažantí zvěře a také jednoho zajíčka. Čišila z ní zkušenost a přesně věděla, co se od ní očekává. Abbinka zase dohledávala a nosila střelené i postřelené bažantí kohouty, a tak holky pomohly u lovu více než poloviny výřadu - v 11 střelcích se nám podařilo ulovit 7 kohoutů, 1 zajíce a jednu slepičku chytil pes. V zarostlém trnkovém sadu jsme narazili také na lončáka, ale toho se nám ulovit nepodařilo. Prošli jsme prakticky celou honitbu podél jižní hranice, a tak měly holky dost loveckých příležitostí. Oběma moc děkujeme za krásný den a zážitky...

           

14.11
.2012 - naše malá "Tecsinka" oslavila 14 týdnů. Absolvovala očkování bez ztráty jediné kytičky, když ani nekníkla. Hrozně ji ale zajímal pejsek za prosklenými dveřmi, a tak nechtěla vydržet na vyšetřovacím stolku :o) Už jen pár dní a můžeme konečně vyrazit ven! Prozatím se učíme doma a na zahradě, jak se má správný pejsek chovat. Tecs už perfektně ovládá povel sedni a lehni, přivolání i s předsednutím, umí jít na místečko na povel a ukázat na povel zoubky anebo si nechat nasadit v klidu obojek. Mezi její nejoblíbenější hračky patří koště, což má ale zakázané; povolenou favoritkou je plastová lahev, a pak pískací prasátko od naší kamarádky Lenky. Začátkem tohoto týdne Tecsince vypadl první zoubek a dneska už se chystá třetí v řadě. Stejně jako "Carinka", i Tecs miluje jídlo - a je jí jedno, jestli jsou to suché granulky, mrkev, syrová brambora, kousek tvrdého rohlíku anebo masíčko. Pro jídlo udělá cokoli. Je to malá průzkumnice, co roste před očima. Má už 40 cm v kohoutku a váhu kolem 9 kg. S Carinkou jsou velké kamarádky, často si hrají a Cari o Tecsinku pečuje, jako by to bylo její štěňátko. Jsme nesmírně šťastní, že si naše holky padly do oka a máme doma spokojenou smečku! Tecsinčiny nové fotky najete v její "Fotogalerii".

5.11
.2012 - v sobotu jsme zahájili letošní sezónu společných honů na drobnou zvěř. Na ranním nástupu našeho domácího MS Bílé Podolí jsme se sešli ve velmi skromném počtu sedmnácti lovců a jedné honkyně. Hned v první leči v rákosí jsme měli štěstí na lišku; celkem jsme ve třech lečích střelili 5 kohoutů bažanta divokého, dva zajíce polní a již zmíněného lišáka. Navíc se nám poštěstilo vidět několik bekasín otavních a v lesních částech honitby také sluky lesní. Děkujeme za krásný úlovek, zážitky i sluníčko, které na nás nakonec vykouklo. No a protože jsme naše pejsky museli nechat doma kvůli karanténě malé "Tecs" a chtěli jsme využít nádherného podzimního večera, z poslední leče jsme vyrazili na tah kachen. S úlovkem nakonec pomáhala Abbinka, která kačera vytahovala z již potemnělé řeky. Holky se tedy taky proběhly a uplatnily, takže jsme večer usínali všichni nadmíru spokojení.

     

23.10
.2012 - vítej doma, Tecs! ...aneb sny jsou od toho, aby se plnily...

11.10
.2012 - na začátku října jsme si udělali parádní výlet do Krkonoš. Pár dní jsme si užívali fantastického prostředí naprosto dokonalého hotelu skvěle umístěného doprostřed krkonošských kopců. Klid, podzimní příroda, sluníčko a spokojenost nás provázela na každém kroku. Vodítko jsme potřebovali pouze při návštěvě Špindlerova mlýna, jinak holky běhaly po celou dobu na volno. Hned druhý den využívaly každou volnou chvilku k nabrání nových sil (a to i při našem jídle) a celkově vypadaly nad míru spokojeně. Potěšila a překvapila nás vysoká koncentrace tetřeva hlušce a také "Carinčina" reakce na něj - nejen, že jej ve slunné pasece v podzimně zabarveném borůvčí vystavila, ale po zbytek celodenní túry také aktivně vyhledávala a vypracovávala. Abbinka zas ochutnala přezrálé borůvky a všichni jsme si tak nějak celkově celý pobyt skvěle užili. Celou řadu příjemných vzpomínek nám navždy bude připomínat pár fotek... Potěšte se s námi :o)

                 

29.9
.2012 - už na konci srpna mi přišel velmi milý mailík od majitelky Carniereho Palla. Každé léto tráví aktivně a ani Carníska nezapomíná rodina doma. Šumava je jejich vyvoleným krajem, kam míří každoročně. Carnísek je očividně spokojen a usměvavá panička taktéž :o) Ostatně s paní Ivou nikdy není nuda, takže je jasné, že v kombinaci s Carnískem je o zábavu postaráno! Děkujeme za pár fotek, několik milých řádků k pousmání a těšíme se na návštěvu!!

           

12.9
.2012 - na přelomu srpna a září nám pozdně letní dny zpestřoval celých 12 dní modrý pikardský ohař Grison de la Vallee de L'ysieux. Byla jsem nesmírně potěšena, když jsem byla požádána, zda Grisonka po dobu paniččiné dovolené pohlídám. Modrý pikard mi před lety velmi padl do oka, a tak jsem se těšila na to, jaký bude. Tento bláznivý rok a půl starý ohař prosvětlil náš všední stereotyp, maličko pohrál na nervy, ale také pohladil duši pěknou prací v poli, kdy parádně vystavil a vyklidoval zajíce a několikrát i srnčí. Doma měl dle paničky celý den prospat, ale naše zahrada a Abbinka se mu líbily natolik, že tam trávil veškerou volnou chvíli :o). Po jeho odjezdu u nás zase zavládlo ticho a klid. Grisonek si u nás odpočal a svou spokojenost projevil paničce hned pár dní poté - v sobotu totiž složil zkoušky vloh v I. ceně, za což oběma srdečně gratulujeme! Jak vlastně Epagneul Bleu de Picardie vypadá můžete vidět na přiložených snímcích.

        
    

3.9
.2012 - v sobotu se nám podařilo úspěšně zahájit dobu lovu kachen. Mezi psí pomocníky patřila samozřejmě naše "Carinka" a nechyběla ani "Abbinka", která nás přijela podpořit už před více než měsícem a pomáhá nám překonat toto pro nás složité období. A právě Abbinka byla tou, která dohledala v husté podmáčené travině střelenou kachnu! Děkujeme Abbince za úspěšnou dohledávku a Idě za Abbinku :o)

  

20.8
.2012 - na přelomu července a srpna u nás trávila svou "letní dovolenou" "Damiolla Tuike" alias Marlenka. Vzhledem k okolnostem jsme si tentokrát její pobyt u nás moc neužili, ale byli jsme šťastni, že je tu s námi a pomáhá nám se trochu rozptýlit. Neudělali jsme však žádné fotky. Spoustu jich ale máme z doby dřívější, jelikož to byl její již několikátý letošní pobyt u nás. Spoustu jarních a časně letních fotek tedy najdete ve "Fotogalerii vrhu D".

  

8.8
.2012 - léto je v plném proudu, sluníčko svítí, dusno je téměř na denním pořádku, a tak není divu, že se chodíme často koupat. Bohužel už se u našeho oblíbeného jezírka musíme obejít bez našeho náruživého plavce. Náš "Larinek" minulý týden prohrál neuvěřitelně krátký boj, který mu nedal vůbec šanci. Vlastně ani nevíme, co se stalo, každopádně si s akutním selháním jater neporadili ani v naší veterinární nemocnici, kterou navštěvujeme. Bolest v našich srdcích je o to větší, že byla tak nečekaná... Těšili jsme se ještě na kupu let, zážitků a příhod, které společně zažijeme, ale osud tomu chtěl jinak. Largo nás opustil ve věku šesti let a i když se snažil ze všech sil, jak bylo jeho zvykem, odešel do nebíčka za "Brituškou". Largo, děkujeme Ti za všechno, co jsi pro nás udělal, co jsme s Tebou mohli prožít, co jsi nás naučil. Nikdy nezapomeneme...

Pár posledních fotek najdete ve "Fotogalerii Larga". A tady ukázku, "jak šel čas"...

               

23.7
.2012 - náš "Larinek" odešel do věčných lovišť... :o(

  


21.7
.2012 - minulý víkend nás poctila svou návštěvou "Arizona Heremon", která potřebovala upravit kožíšek na blížící se výstavu, kam byla přihlášena. Celá její rodinka ji přijela podpořit, ale bohužel nám celou dobu pršelo, a tak nemám ani jednu fotečku. Zato jsme si užili fajn posezení a vykládání, jak je jejich holčička báječný parťák pro život. Výstava už je za nimi a Arizonka na Krajské výstavě v Žebětíně získala od pana Řehánka nádherný posudek a výbornou 1. V posudku pan Řehánek píše:
"3 letá fena, správné výšky i mohutnosti, nůžkový skus, oko střední intenzity, uši správně nasazené a nesené, široký a prostorný hrudník, pevný hřbet, ocas správně nasazený, výborná srst, srst výborné kvality, úhlení končetin v pořádku, v pohybu volné lokty."
Těší mne, že se Brituščina vnoučkátka vydařila a dokáží zabodovat na výstavě, stejně jako uspokojit požadavky svých majitelů. Štěstí a pohoda je to nejdůležitější... Majitelům Novákovým i paní chovatelce Radce srdečně gratuluji!


10
.7
.2012 - v minulém týdnu byl naší nejmladší holčičce "Damiollce" přiznán titul Český šampion!!! Máme z Damiolly obrovskou radost a jsme na ni hrdí už proto, že se zúčastnila POUZE čtyř výstav, z nichž na všech vyhrála svou třídu a odnesla si tak celou sbírku titulů: 4x výborná 1, 3x CAC, z toho 2x na Klubové výstavě a 1x na mezinárodní výstavě, a dále Klubový vítěz MSKAO 2012 (jak jsem uvedla již níže, je třetí generací s tímto významným titulem), Vítěz třídy, Krajský vítěz. Damiollku na těchto pár výstavách posuzovali velmi zkušení rozhodčí, mj. i z Německa. Její úspěch mne těší také proto, že jsem hrdou spolumajitelkou této báječné mladé setřice a na všech výstavách jsem ji předváděla já. Většinou se s ní spolupracovalo parádně a všechny rozhodčí zaujala především svým fantastickým pohybem. Damiollce i páníčkům Petrovi a Hance ze srdce gratulujeme!!!

1.7
.2012 - poslednímu horkému období, které nás postihuje, se snažíme přizpůsobovat, co nám síly stačí. Přes den jsme s pejsky schovaní v domě, který nás všechny ochraňuje tlustými kamennými zdmi a svým chladem. Když vykoukneme ven, je nám všem horko. Na procházky chodíme do lesa, jehož stín brání slunečním paprskům proniknout do jeho vnitra a cesty plánujeme co nejčetněji kolem vody, což není ve zdejším suchém písčitém kraji snadné. Téměř každý den chodíme k vodě, pejskové se těší a plavou a z vody dobrovolně nevylezou dříve než za 10 minut. Do travin za domem nyní nevyrážíme vůbec vzhledem k přítomnosti malých kuřátek. Výjimku jsme za poslední dva měsíce udělaly jedinou, když jsme si přivstaly a šly se s Cari podívat, jestli nějaké bažantí rodinky máme. Našly jsme hned dvě, ale rychle jsme šupajdily pryč, abychom bažantí mámu s dětičkami nerušily.
Snažíme si užívat naplno každého dne i za těchto podmínek. Všichni jsme tak více než spokojení :o)

              

27
.6.2012 - za pár fotek z pro nás úspěšné Mezinárodní výstavy v Brně uplynulou sobotu děkuji mojí mamince!

        

2
5
.6.2012 -  další z velmi úspěšných akcí, které se účastnili naši odchovánci, byla víkendová Mezinárodní výstava psů v Brně - Intercanis. I tentokrát byla přihlášena obě "naše česká déčka" a i tentokrát zabodovala! Sudím byl velmi uznávaný dlouholetý chovatel anglických setrů a také bývalý dlouholetý předseda a čestný předseda Českého pointer a setter klubu, pan Josef Němec.
  "Dellior" se vystavoval ve třídě otevřené. S přehledem získal výbornou 1 a titul CAC. Konečně měl trošku výstavního štěstíčka a také už pochopil, o čem výstavy jsou a pěkně se předvedl v pohybu i v postoji. Tomu také odpovídá "posudek", který dostal od pana rozhodčího. V boji o vyšší tituly odcházel s pomyslnou bronzovou medailí, umístil se tedy na třetím místě mezi psy ze čtyř :o) Měli jsme obrovskou radost také proto, že páníčkova nervozita výrazně opadla a na jejich výkonu to bylo patrné :o)
   Jako poslední v plemeni nastupovala "Damiolla" ve třídě pracovní. Damiollka byla dnes líná a znuděná, neběhala moc pěkně a ani v postoji ji to moc nebavilo. Přesto dokázala získat stejná ocenění jako její bráška, tedy výbornou 1, CAC!!!  Damiollka tak splnila poslední podmínku pro přiznání titulu Český šampion! Do boje o další tituly taktéž nezasáhla, ale náš cíl byl dosažen, a tak jsme slavili :o)
   Na oba aktéry jsem nesmírně hrdá a děkuji všem za držení palečků, stejně jako majitelům a jejich rodinám za to, že jsou, že se o své pejsky parádně starají, že přijeli a z celého srdce jim GRATULUJI k sobotním výsledkům! Jste nejlepší :o)

  

17
.6.2012 -  dnes bychom vám rádi představili papáníčko, kterým "krmíme naše psí parťáky". Ačkoli se nejedná o žádnou novinku, protože jsme na tyto ultraprémiové granulky přešli už před loňskými vánoci, po půlročním testování si jsme jisti, že už u nich zůstaneme. Tyto receptury jsou sestaveny podle konzervativně přísných britských tradic a všechny jsou založeny na jednom druhu masa. Našim pejskům papání velmi chutná, těší se i na suché, bez ochucování různými masíčky. Naši pejskové jsou nyní ve výborné kondici - náš hubeňour "Largo" nabral hmotu a už z něj není "harfa", stejně jako konzistenci odpadu má výbornou, jako nikdy neměl. "Carinka" má nádhernou srst, dlouhou a hustou, ačkoli je nyní venku dost teplo, které ona nerada a těsně před přechodem na nové granule měla velmi roztřepené drápky, což je nyní taktéž minulostí. Navíc oba dobře a rychle přelínávají a jsou prostě celkově spokojeni. Pro nás je skvělý a neocenitelný také servis, který nám je nabízen. Třešničkou na dortu byl pro nás sponzoring klubové výstavy MSKAO, který nám firma "Barking Heads" poskytla a pro naše pejsky jistojistě plyšanda Bailey, do které se Largo zamiloval a Carinka ji důmyslně vždycky zničí :o))

4
.6.2012 -  "Ciadella" tentokrát bodovala na soutěži v tanci se psem, která byla pořádána minulý víkend v Buchlovicích. Ciadella s Terezou vybojovaly krásné 4. místo, tedy pomyslnou bramborovou medaili. Oběma soutěžícím MOC gratulujeme a přejeme hlavně spoustu zábavy do dalších aktivit!

28
.5.2012 -  v pro nás velmi magické datum oslavujeme narozeniny naší nejjedinečnější "Carinky", její maminky "Britušky" (které posíláme kupu pusinek do nebe) a samozřejmě také ostatních "C sourozenců". Všem přejeme, ať je každý den jejich života spokojený, šťastný a nezapomenutelný.

  

21
.5.2012 -  na Klubovou výstavu anglických ohařů MSKAO, která se tradičně koná ve Slavkově u Brna, se pokaždé velmi těším. Jedná se o nejhezčí výstavu v roce a navíc na nás vždycky patron počasí myslí a pošle nám sluníčko (za což mu děkuji). Tentokrát jsem se spíš těšila, až bude po výstavě, protože to byla z organizační stránky velmi náročná záležitost. Myslím, že se s vypětím všech sil celého výboru MSKAO celý den parádně podařil, ale nepředbíhejme událostem.
   Ráno jsme se před tradičním slavnostním nástupem sešli v hojném počtu. Kromě majitelů Delliorka a Damiollky nás přijeli podpořit budoucí majitelé našich štěňátek a také Neustupovi - bývalí majitelé "Corala Vialle". Jejich fandění bezpochyby pomohlo oběma našim odchovánkům, za což mnohokrát děkujeme! "Dellior Tapio" nastupoval ve třídě otevřené spolu s americkým čtyřletým psem. Dellior se nenechal zahanbit, parádně se předvedl v postoji i v pohybu a od německé paní rozhodčí získal "naprosto fantastický posudek" a krásné ocenění výborný 2, Res. CAC! Navíc byl všemi přítomnými obdivován, a tak nezbývá, než mu popřát více výstavního štěstí do dalších klání. Je to pejsek s velkou budoucností a jsem na něj nesmírně hrdá a pyšná! Získat titul na klubové výstavě je veliký úspěch a v konkurenci takového psa dvojnásobný! Gratuluji!!!

           

   Druhou v pořadí jsem prezentovala já - "Damiolla Tuike" byla přihlášena ve třídě pracovní. Byla zde sice sama, ale paní rozhodčí byla velmi pečlivá, prohlížela každý centimetřík těla, poctivě počítala zuby, několikrát zkoušela kvalitu srsti a všimla si i detailů, o kterých ani samotní majitelé nevěděli. V preciznosti byla nepřekonatelná. Na Damiollce "nenašla jedinou chybičku" a byla nadšena jejím pohybem. Ve své třídě získala výbornou 1, CAC. Poté nás čekal souboj o klubového vítěze, kde byla Damiollce soupeřkou velmi pěkná americká fenka z třídy otevřené. Damiollka ale vyhrála svým "působivým pohybem" a stala se tak Klubovou vítězkou Moravskoslezského klubu anglických ohařů 2012!!!  Máme z ní obrovskou radost a jsem šťastná, že můžu být její spolumajitelkou! Navíc je třetí generací klubových vítězek v chovatelské stanici Davaroni!!! (Damiollčina babička "Brituška" získala titul KV MSKAO 2002; její matka "Camellia" byla KV SKPS 2009 a nyní Damiolla KV MSKAO 2012). V boji o nejlepšího jedince plemene zvítězila majestátnost psa, vedle kterého drobná Damiolla již neuspěla. Ještě ale nastupovala v odpoledních soutěžích o Nejlepšího pracovního jedince výstavy, kde už byla unavená a irský soupeř byl pro paní rozhodčí zajímavější. S Damiollkou se mi dnes skvěle pracovalo a předváděla se téměř sama :o)

           

Pro mne byl den, úspěchy, setkání s přáteli a nadšení z fantastických odchovánků tak úžasný, že jsem ani neměla slov! Oba dva jedinci z "posledního vrhu", kteří zůstali v ČR, mám možnost vídat, oba se bezchybně prezentují a jejich majitelé jsou tak skvělí! Všem moc děkuji za podporu a gratulace, majitelům patří dík největší! Děkuji a ještě jednou ze srdce gratuluji!

13
.5.2012 -  v sobotu jsme drželi všechny palce našemu odchovánkovi "Delliorovi", který startoval na zkouškách vloh pořádaných OMS Blansko. Za své snažení Dellior získal 182 bodů a I. cenu, za což jim z celého srdce gratulujeme! Jsme velmi hrdí na Delliorka i jeho páníčka Jirku, kteří se společně úplně poprvé účastnili loveckých zkoušek, hned je úspěšně ukončili a navíc vše natrénovali sami, což bohužel v kraji bez zvěře není vůbec snadné. Děkujeme a ještě jednou veliká gratulace!

4
.5.2012 -  dnešní aktualitu věnujeme vzpomínce na našeho přítele, skvělého člověka a majitele našeho "Corronka", pana Daniela Urbana. Velmi těžce se vyjadřuje, jak jsme smutní z odchodu takto báječného člověka - vzpomínejme tedy s úsměvem na mnoho skvělých okamžiků, které jsme společně prožili. Kéž by všichni byli takoví, jako náš přítel Dano...

  

23
.4.2012 -  na sobotní Soutěži v agility v Blansku byla velmi úspěšná "Ciadella" - i když už s Terezou prakticky netrénují a navíc Ciadella prožívala ty nejbouřlivější dny hárání, v Openu byla třetí a celkově v součtu druhá :o) Startovala v kategorii Pokročilí LA. Tereze i Ciadellce moc gratulujeme a přejeme do dalších plánovaných soutěží samé úspěchy!

Neméně zabodoval tatínek našeho "vrhu D" - "Leo", který se po dlouhé přestávce předvedl na výstavě, kde jej posuzoval finský rozhodčí Pekka Teini. Mezi psy se velmi líbil, stal se třetím nejlepším psem v plemeni a získal titul CAC!!!  Majitelé se nyní chystají od výstav odmlčet a s tímto skvělým psem se věnovat ryze loveckým záležitostem. K úspěchu moc gratulujeme a do dalších plánovaných akcí taktéž přejeme hodně štěstí!

15
.4.2012 -  včera oslavil náš "Larinek" své již šesté narozeniny! Den si užil stejně jako každý jiný - spoustou dobrot a naší pozornosti. Nejlepší dárek zcela jistě dostal tentokrát od "Carinky" - začala totiž o dva měsíce dřív hárat :o) A tak Ti Lariku všichni přejeme KRÁSNÉ NAROZENINY!

  

13
.4.2012 -  na Velikonoční pondělí jsme jako již tradičně vyrazili na procházku. Tentokrát jsme vybrali lokalitu rybníků, které napájí Výrovský kanál. Rybníky byly bohužel vypuštěné, avšak kanál a obzvláště jeho okolí dýchali romantickou atmosférou. Spolu s jarními slunečními paprsky, které ohřívaly naše tváře, jsme si den parádně užili. Carinka se dosyta vyběhala v rozsáhlé síti kanálů s vodou i v lesích a v jednom z odvodňovacích kanálů, kde bylo pouze bahno, našla párek kachen. Odchytili jsme ji včas, ale ze setra se nám stala bahenní smradlavka :o) A tak díky "Carince" si na své přišel i "Largo", kdy vlastně povinně šli oba plavat do rybníka Buňkov.

              

8
.4.2012 -  od majitelů "Daitticy" nám přišlo pár řádků, jak se v Německu mají. Podle popisu, jaká Daittica je a také podle přiložené fotečky v sobě rozhodně nezapře svou babičku "Britušku". Je to úžasná a elegantní setří holčička - no, posuďte sami :o)

  


26
.3.2012 -  sobotní výroční členská schůze Moravskoslezského klubu anglických ohařů byla tentokrát významnou událostí. Pro mne dvojnásob, protože se stala velká řada událostí, která ovlivňuje mé počínání.
    Čestné uznání za celoživotní úspěšnou propagaci plemen anglických ohařů  mi bylo uděleno již v roce loňském, proto je uvedeno mé jméno za svobodna, včetně roku předání 2011. Pro mou nepřítomnost na schůzi jsem si tuto cennou listinu převzala právě v sobotu...
    Druhým důležitým okamžikem bylo předání bronzového vůdcovského odznaku MSKAO. Tato upomínková brož značí, že jeho držitel předvedl na podzimních zkouškách v první ceně anebo na Národním Field Trialu 3 různé anglické ohaře. Vážím si, že může být můj klobouk zdoben právě takto krásným odznáčkem! Děkuji "Britušce", "Carince" a "Damiollce", protože právě díky nim jej mohu mít! Umocnění radosti je způsobeno faktem, že všichni tři jedinci jsou z mého chovu, respektive tří po sobě jdoucích generací.
    A proč jsem v úvodu psala, že byla výroční členská schůze tolik významná? To proto, že po čtyřech letech byla zase volební. Po návrhu chovatelské rady, potažmo projednání na schůzi výboru, jsem zde byla konsignována na post poradce chovu pro anglické setry. Velmi si vážím důvěry, kterou ve mne klade celé vedení klubu a toto jmenování mne ujišťuje, že mé chovatelské cesty vedou tím správným směrem. Mohu nyní jen slíbit, že i nadále budu jednat tak, jako doposud, tedy podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a budu se snažit o co nejkvalitnější chov plemene.

Ačkoli by se mohlo zdát, že právě popsaná kupa řádků se netýká našich psů, opak je pravdou. Právě oni jsou totiž tím hnacím motorem, proč to všechno dělám, proč jsou mé cíle a názory takové, jaké jsou. Bez nich a bez lidiček, které potkávám a kteří mne podporují, by se nikdy nic takového nemohlo uskutečnit. Je tedy jistě na místě malé poděkování. Velmi si cením a obrovsky děkuji všem, kdo mi kdy v tomto směru pomohli. Nemohla bych vyjmenovat všechny, ale neodpustím si alespoň své rodiče a především mámu, díky které jsem mohla mít jen a jen svého prvního angličana. Dále veliké díky za naše skvělé přátele, manžele Brummerovi, u kterých se ta "má první" narodila! V neposlední řadě, ale o to více děkuji svému manželovi Jirkovi úplně za všechno. Bez podpory všech bych skončila už na začátku a jsem nesmírně šťastná, že tomu tak není...

     


19
.3.2012 - za našimi koňskými kamarády chodíme, když máme namířeno do lesa. Koníci mají pastvu pod lesem, a tak jim nosíme chlebíček a vodíme je do ohrady. Carinka miluje, když beru suchý chleba připravený v krabici a hned pozná, že jdeme za Mišákem a Ferdíkem. Kluci jsou povahou jako naši psi - vznešený anglický plnokrevník Mišák je jako naše Carinka, naproti tomu zbrklý a potřeštěný Ferda jako by povahou vypadl z našeho Larga. Stejně tak se pejskové ke koním chovají - Carinka s nimi kamarádí a běhá kolem nich, jako by se nechumelilo; Largo na ně štěká z povzdálí. Z kuchyně máme výhled přímo na pastvinu, takže každé ráno koukáme z okna, aby náš den začal příjemně :o)

     

3
.3.2012 - dnes slaví narozeniny náš "druhý vrh v pořadí", to znamená štěňátka, jejichž jména začínají na písmeno "B". Bateika, Bellany, Bonasia a "Belasco" dnes mají sedm let. Přejeme jim i jejich páníčkům, aby se měli i nadále tak skvěle, jako do teď a měli společnou radost ze života ještě nejméně jednou tak dlouho! Na přiložené fotce jsou výše jmenovaní, když jim bylo 50 dnů :o).

  

26
.2.2012 - v sobotu k nám na hlídací návštěvu přijela "Damiolla", protože páníček odcestoval na dovolenou. Hned v neděli jsme se vydaly na výcvik do travin za domem a polí, kde je největší koncentrace zvěře. Damiollka velmi mile překvapila, když po půlroční pauze předvedla, jak v ní uzrálo, co jsme se na podzim naučily. Perfektně hledala do stran i dopředu, nepotřebovala ani usměrňovat, ani navigovat a přesto krásně točila správně na vítr. Našla několik kusů bažantí a dva kusy zaječí zvěře, k tomu silného srnce - šesteráka v rákosí. Pernatou perfektně klidovala, u zajíčka jsem jí musela pomoci naučeným povelem, který ale bravurně zvládla. V řepce pak vystavila zajíčka a Carinka, která ji ihned uviděla, přiznala z boku. Až pak zvěř ucítila také... Damiollka mne velmi potěšila a těším se na další dny, po které u nás bude pobývat. S našimi pejsky si totiž skvěle rozumí a moc dobře si pamatuje režim, jaký tu měla, a tak pro nás není nic problémem...

     

8
.2.2012 - další z důležitých dat každého roku - dnes slaví své druhé narozeniny naše poslední štěňátka z "vrhu D"!!! Krom našich nejmladších má svůj velký den také naše "Jasmínka"! Ta slaví neuvěřitelných DVANÁCT roků!!! Kdo by to byl řekl, že dvanáctiletá labradorka bude tak v kondici, jako naše Jasmínka... Má jen pár šedivých chloupků na tlamičce, malinko nadváhu a těžko se jí chodí na přední nožky kvůli dávnému úrazu. Cítí se ale skvěle a užívá si svého zaslouženého důchodu. Stále miluje staré tvrdé rohlíky (vlastně cokoli k jídlu, zoubky má dobré) a podrbáníčko. V této ukrutné zimě je schovaná doma, na psím pelíšku, jinak většinu času tráví na dvorku a ve své nejoblíbenější boudičce. Občas vyjde na krátkou procházku nebo na rodinnou návštěvu, ale bohužel už moc daleko nedojde. Přesto je nesmírně šťastná ze svého života a i my se těšíme z každé chvilky strávené s ní. Je totiž hrozně pozitivní a veselá a umí tuto svou radost přenášet na své okolí...
Všem zmíněným pejskům i jejich majitelům gratulujeme a děkujeme za vše!!


6
.2.2012 - prakticky celý leden ležela panička v posteli a víc než 3 týdny se nehla z postele. Za tu dobu se za oknem vystřídala celá škála všemožného počasí - nádherné sluníčko a teplo jako na jaře, další den sníh, následně velké množství deště... Pejskové dělali Lucce společnost, aby nebyla sama, Carinka pomáhala zahřívat postel. Udělala nám obrovskou radost, že byla klidná, hodná a za celou dobu ani jednou nevyžadovala procházku, protože věděla, že to prostě nejde. Paničce nebylo dobře. Byla perfektní společnicí a opět překvapila, jak skvělá a dokonalá holčička to je... Largo se většinu doby věnoval válení na gauči nebo hlídání domečku. Naštěstí už zase běháme po venku, a tak si můžeme užít zimních krás, které nám tato aktuálně krutá zima přináší. Pár fotek z mobilu z počátku února najdete níže...

        

28
.1.2012 - v pondělí naše první štěňátka z "vrhu A" oslavila své OSMÉ narozeniny! Všem přejeme příjemné nadcházející roky plné jen těch nejlepších zážitků a ať jsou tu s námi ještě nejméně jednou tak dlouho :o). No a protože už jsou to oficiálně veteráni, nejvíce teď budou potřebovat zdravíčka! Páníčkům děkujeme za vše, především za to, jak se o ta naše dítka starají a těm, se kterými jsme v kontaktu také obrovské díky za novinky, občasná setkání a nějakou tu fotečku!

11
.1.2012 - jsme nesmírně šťastni, že můžeme letošní rok zahájit báječnou zprávou. Snažení Lucky a Damiolly z druhé poloviny loňského roku bylo zpečetěno razítkem pana Procházky - poradce chovu pro anglické a gordon setry Moravskoslezského klubu anglických ohařů. "Damiolla" se tak zařadila mezi chovné feny!!! Máme obrovskou radost, že se nám naše pohádková cesta do Finska v roce 2010 po této stránce vydařila a první odchovánek dosáhl kýženého cíle. Damiollka ještě nemá ani dva roky, takže má na všechno času dost, nicméně je to ohromně šikovná a krásná fenka, zdravá, typicky setrovsky tvrdohlavá a chytrá (nebo vychytralá? :o). Jsme hrdí, že se díky vstřícnosti páníčka Petra mohla Lucka stát spolumajitelkou této elegantní fenky! Do Damiollky vkládáme velké naděje, že bude pokračovatelkou chovatelské stanice Davaroni! Loňský rok byl pro nás myšlenkově zlomový, ale umožnil nám tak plno důležitých rozhodnutí a plánů. Chovatelské záměry máme rozmyšlené tudíž i s Damiollkou, vybrali jsme krycího psa, ale ještě nic neřekneme! Nebojte se, vše se včas dozvíte! Nyní jen prozradíme, že tento náš další vrh plánujeme na druhou polovinu letošního roku a již evidujeme pevné záznamy budoucích majitelů! Pokud se tedy chcete zařadit mezi vážné zájemce o naše štěňátko i vy, kontaktujte nás co nejdříve!! Věřte, že i tentokrát byla kritéria pro krycího psa totožná, jako u všech vrhů - tedy zdraví, práce, povaha, exteriér, a to právě v tomto pořadí, přestože se všechny čtyři podmínky tísní na prvním místě :o)

  
        

Aktuality roku 2011

 

NAVRCHOLU.cz