Aktuality roku 2012

Aktuality 2011

31.12.2011 - otevřete si PF 2012

31
.12.2011 - na sv. Štěpána jsme završili sezónu společných honů nádherným dnem opět v okolí Brambor a u Zaříčan. Ačkoli nás tentokrát bylo dvakrát více než obvykle, pejsků nebylo moc, a tak bylo dobře, že nás přijela posílit Vanda s paničkou Gábinou :o) Všem se dařilo, pejskové skvěle pracovali a zkušenosti z předchozích honů byly patrné, a tak není divu, že byli stále chváleni. Společnými silami jsme ulovili 5 zajíců, 26 kusů kohouta bažanta obecného a dvě lišky :o) Nezapomněli jsme úspěšný rok zakončit čestnou salvou a už jsme se hrnuli na poslední leč, která byla neméně vydařená.

           

I mezi svátky jsou pejskové strážci našeho domova a pohodlí, a tak je přirozené, že Carinka hlídá náš vánoční stromeček na svém oblíbeném místě na sedačce :o) Na Silvestra jsme nemohli nevyužít slunečného počasí a poslední letošní den strávili na příjemné procházce v honitbě. Jednu z foteček najdete níže - je na ní Carinka i Jirka, jen jsou oba nenápadní :o)

     

11
.12.2011 - uplynulá sobota opět patřila společnému honu MS Bílé Podolí, který tentokrát začínal u Lovčic a pokračoval směrem k Zaříčanům, kde také po čtyřech lečích skončil. Pejskové zase pracovali moc pěkně, "Carinka" dohledala postřeleného bažanta, který se schovával kilometr daleko v trsu trávy. Na úplném konci honu ještě vystavila poraněnou bažantí slepičku, kolem které všichni pejskové chodili bez povšimnutí. "Largo" pečlivě prošťourával husté traviny a křoviska a aportoval střelené a postřelené kusy. Jsme velmi rádi, že na hon přijali pozvání naši přátelé manželé Brummerovi i s kraťáskem Endym. Společně jsme si užili krásného dne a odpoledne se těšili nad pěkným výřadem, kde leželo 11 bažantích kohoutů, jedna Carinčina :o) bažantí slepička a čtyři zajíci. Děkujeme našim pejskům, stejně jako našim přátelům za skvělý den s nezapomenutelnými zážitky!!

        

5.12.2011
- v sobotu jsme strávili krásný den převážně v lesích na semtěšských stráních, užili si pohodu a skvělé atmosféry celého dne. Stála při nás bohyně Diana i svatý Petr - svítilo nám na cestu sluníčko a bylo teplo a i výřad byl povedený. Dvě leče byly ryze lesní, kde se vyřádil především "Largo". Spolu s honci procházel lesní porosty, zatímco "Carinka" raději čekala s paničkou na štontu. V jedné z nich se střelila dvě prasátka :o) Další dvě leče si mohla užít i Carinka, kdy sama měla za úkol prohledat celou travinu přiléhající lesu. Našla zde a krásně vypracovala bažantí slepičku - jedinou ve druhé leči. Poslední leč se šla úzkou travinou a hustým rákosem, kde bylo vypuštěno pár bažantů. Příjemný den jsme završili výřadem netradičně (ale o to romantičtěji) uprostřed pole, který čítal dvě divoká prasata, osm bažantích kohoutů a dva zajíce. Děkujeme za nádherný den všem přítomným, ale především našim pejskům; úspěšným lovcům přejeme ještě jednou "lovu zdar"!

3
0.11.2011 - dosyta si užíváme krásných podzimních dnů. Sluníčko nás provází na našich každodenních výletech do okolí Brambor, do naší honitby. Oba pejskové pracují s maximálním nasazením, i když jsme sami. Na jednu takovou procházku jsme s sebou vzaly foťák (více snímků ve "Fotogalerii Camellie"). "Carinka" měla několik příležitostí k vystavení bažantíků, srnčího i zajíčka. V lese zase má možnosti k vystavení sluky, v zamokřených částech honitby pak bekasíny. Je nádherné poznávat rozmanitosti zdejší přírody, která je tolik odlišná od té, na kterou jsme byli zvyklí na Moravě...

           


20.11.2011
- druhý hon MS Bílé Podolí se konal v okolí obcí Lovčice, Starkoč a Bílé Podolí. Naše řady přijela posílit mj. Gábina se svou maďarkou Vandou - "Vanda" před dvěma lety pod Lucčiným vedením excelovala na podzimkách a teď nadešel čas veškeré snažení zúročit. I když se jednalo o první hon obou holek, předvedly pěkný výkon a obě se výborně začlenily do dění honu. Za zmínku stojí už standardně dobrá práce našich pejsků - "Carinka" krásně hledala, chodila si pro boční vítr, takže v některých částech lečí byla hodně vepředu, ale vystřihla si dvě moc pěkná vystavení bažantí slepičky. "Largo" se držel poblíž a prohledával hustě zarostlé porosty, kam se nikomu moc nechtělo. Na výřadu nakonec leželo 12 bažantích kohoutů a jedna slepička, dva zajíci, liška a kuna. Zbytek příjemného dne jsme strávili na poslední leči u bohatě prostřených stolů a s výbornou zábavou. :o)

V neděli nás poctili moc milou návštěvou majitelé "Andariela Baye", kterým děkujeme za příjemně strávené odpoledne :o)

           

6
.11.2011 - nebudu-li počítat tahy kachen, kterých jsme se účastnili pravidelně už od září, avšak bez úlovku, absolvovali jsme v sobotu první letošní společný lov. Ve velmi skromném počtu 13 lovců a jeden honec jsme si užili moc fajn den, ve kterém jsme ve čtyřech lečích na lukách a přilehlých prostorách okolo Brambor ulovili 4 bažantí kohouty, jednoho zajíce a jedno prase divoké. Pejskové celý hon pracovali s velikým nasazením, hledání je moc bavilo a užívali si pro ně známých částí honitby. Také vzhledem k nízkému počtu nejen lovců, ale i psů, byla jejich úloha důležitější než kdy jindy, když museli prohledat celé leče. Toho se chopili ze všech sil, a tak není divu, že na konci honu je bolely nožičky a byli opravdu rádi, že si mohli doma zalézt na svoje pelíšky a odpočívat. Děkujeme "Carince" a "Larinkovi", stejně jako všem zúčastněným, za opravdu příjemný den!

           


30.10.2011
- ...a je to tady... Podzim. Letošní pozdní léto a časný podzim pro nás byl okořeněn hvězdou budoucnosti - zase jsme měli doma tři pejsky, zase jsme se zabývali loveckým výcvikem, zase se k nám na čas vrátil náš odchovánek. Ačkoli to bylo velmi náročné pro všechny strany, nakonec jsme to zvládli! Včera "Damiolla Tuike" složila Podzimní zkoušky ohařů na 269 bodů, splnila všechny limitní známky, takže se umístila v I. ceně! Vrozené lovecké vlohy má perfektní - i když doposud byla pouze společenským psem, je obdarována perfektním stylem hledání, chutí i pěkným a pevným vystavováním, má vrozené klidy před pernatou a před srstnatou se dá povelem snadno zastavit. I na těchto zkouškách získala limitní známky pro chovnost ve čtverkách, což dokazuje její lovecké kvality. Pár fotek z výcviku najdete tady, další pak ve "Fotogalerii vrhu D".

        


16
.10.2011 - nejúspěšnější odchovaná holčička z "vrhu D" - "Daittica Ihana" opět zaválela. Jak jsme avizovali v poslední aktualitce o ní (bezmála před čtyřmi měsíci), věnovala se celé léto výcviku, a tak nikoho ani nepřekvapí, že své snažení zakončila bravurním výsledkem na Podzimních chovných zkouškách. Tyto byly pořádány 24.9.2011 v Auerbachu Sdruženích lovecky využívaných psů. Daittica skončila vysoko v bodech - 182 bodů a navíc předvedla špičkovou práci při nahánění živé kachny v rákosí - byla v této disciplíně bezkonkurenčně nejlepší! Jsme na Daitticu i její majitele nesmírně hrdí, z celého srdce gratulujeme a děkujeme za vše!!

1
.10.2011 - na sobotní výstavu do Litoměřic jsme se moc těšili - nejenže jsme byli napnuti z dalšího výstavního výsledku Damiollky, ale Lucka se do Litoměřic chtěla podívat už dlouhou dobu a konečně se to povedlo :o) "Damiollka" na Klubové výstavě bez zadávání titulu Klubový vítěz nastoupila do mezitřídy a protože byl pan rozhodčí Hejda velmi přísný na již předvedené pejsky, čekali jsme kritický posudek. Damiollka se ale líbila, po podrobné prohlídce a sepsání "pěkného posudku" dostala výbornou 1 a titul CAC!! Moc nás tento její další úspěch potěšil a jsme nadšeni, že se naše Damiollka stala čekatelkou národního šampionátu krásy! Zbytek dne jsme si užili v přítomnosti kamarádů příjemným povídáním a po návratu domů jsme ještě s holkama vyrazily na procházku :o) Damiollce i jejímu páníčkovi moc gratulujeme a děkujeme!!!

           


10
.9.2011 - další víkend - další "Damiollčin" zářivý úspěch :o). Tentokrát jsme strávili sobotu na okrese Chrudim na zkouškách vloh, v honitbě MS Dřenice. Vylosovaly jsme los číslo 2, nicméně velmi náročný terén - rozsáhlá pole vzrostlé a husté řepy, nevěstil nic snadného. Naštěstí nám počasí poměrně přálo, sluníčko vysvitlo až při poledni a Damiollka byla natěšená na práci. Rozběhla se, jako by tak těžký terén zdolávala denně a za svých 15 a půl minuty slávy byla vydatně chválena nejen rozhodčími, ale i přihlížející koronou. Bohužel jsme nenarazily na zvěř, a tak nás čekal doběh. Nakonec jsme odcházeli spokojené, šťastné a z řepy dost unavené, ale s tabulkou zaplněnou samými čtverkami a jednou trojkou z klidů před srstnatou, jelikož jsme žádnou nepotkaly. Při závěrečném vyhlašování se naše radost ještě zdvojnásobila - mezi ohaři jsme se totiž umístily na třetím místě v pořadí (bodové ohodnocení jsme měly na místo druhé, ale pejsek před námi byl o 2 měsíce mladší :o) ). S Damiollkou jsme tak odcházely hrdě s 225 body, I. cenou a krásným třetím místem!!!  Jsme na ni nesmírně hrdí, protože bojovala a ukázala, že je šikovná, protože jsme na výcvik neměly mnoho času. Splnila také poslední podmínku chovnosti :o) Děkujeme Damiollce za příjemně strávený den...

  
  

4.9.2011
- v sobotu jsme se po delší době vydali na výstavu, tentokrát byla přihlášená "Damiollka", a to na Krajskou výstavu psů v Rybníkách. Posuzoval nás pan Otakar Vondrouš, kterého jsem v kruhu ještě nezažila, ale setkání to bylo příjemné a milé :o) Damiollka se předvedla jako výstavní profík, přestože to byla její úplně první výstava a navíc první setkání s tolika lidmi a psy. V pohybu byla nepřekonatelná, v postoji stála jako přikovaná. Dostala moc pěkný "posudek", ocenění výborná 1, Vítěz mezitřídy, Krajský vítěz!!!  Za titul získala obrovský pohár, ze kterého máme všichni obrovskou radost! Zúčastnily jsme se i závěrečných soutěží, kde jsme bojovaly ještě o umístění v rámci 7. FCI skupiny, ale pan rozhodčí nás "na bednu" nevybral. My jsme ale přišly okusit atmosféru akce, takže nám dosažený úspěch vehnal i tak nadmíru štěstí do srdíček. I když nám Damiollka dělá obrovskou radost tím, jaká je, jak je šikovná a skvělá, přesto jsme nadšeni, že se panu rozhodčímu tolik líbila a napsal jí parádní posudek :o) Velké gratulace a poděkování patří především páníčkovi Petrovi :o)
Damiollka od nás za odměnu dostala "vlastní stránku" a my se budeme těšit, jak se bude zaplňovat :o)))

        


27.8.2011
- ačkoli Dariya už dávno žije ve své zaoceánské rodině, stále na ni velmi myslíme. Hluboko do našich srdcí se zapsala, protože s námi loni prožila o měsíc déle než ostatní štěňátka a kdo jiný by zapadl do naší smečky lépe, než právě ona :o) Jako správné štěňátko, i ona měla přehršle fotek. Jedna z nich, s jarní tématikou (Dayka v pozadí s kobercem z kvetoucí mařinky vonné) vyhrála 1.-2. místo již v loňském roce, v soutěži, kterou vypsala jedna z brněnských prodejen Zvěrokruhu, kam jsme chodili nakupovat. Letos jsme pokusili štěstí znovu a poslali pár foteček do soutěže v časopise Pes přítel člověka. Ten vyhlašuje soutěž fotek s tématikou toho plemene, jehož portrét právě otiskl. A protože v čísle 6/2011 bylo povídání o anglických setrech (o mém článku jsem psala pár aktualit níže), o 2 měsíce později vyšlo vyhodnocení soutěže. Měli jsme velikou radost, že vyhrála jedna z námi zaslaných fotek už proto, že se jednalo o celorepublikovou soutěž s neomezeným počtem zaslaných soutěžních snímků. Umístění mezi prvními třemi tedy skutečně potěší :o) Mrkněte i vy - jak se vám fotečka líbí?

  

22.8.2011
- uplynulých 14 dnů jsme strávili na dovolené ve východní části republiky. Nejprve jsme navštívili rodinu v Blansku, "Ciadellku" a třítýdenní štěňátka maďarského ohaře krátkosrstého, jejichž maminkou je šikovná "Vanda", kterou jsem cvičila před dvěma lety. Pak jsme vyrazili směr Beskydy, kde jsme pobývali celý týden na romantické lovecké chatě uprostřed lesů, kopců, bez civilizace (teplé vody a elektriky) a po večerech se v okolí věnovali lovu. Každý den patřil některému z výletů, mj. také na Lysou horu, Radhošť anebo k rodině "Comeiky". Malebnou dovolenou zakončil opět rodinný víkend, tentokrát v jižní části Moravy, kde jsme nedělní teplé počasí využili k procházce podél řeky Dyje na Janohrad.
Nejen my, ale v první řadě naši pejskové byli spokojeni; jejich nadšená očička hrála především v Beskydech, kde se "Carinka" samovolně procházela po okolí a občas se přiběhla celá říčná podívat do chaty, jestli tam ještě jsme :o). "Largo" by první a jedinou příležitost volnosti využil k lovu, což jsme v kraji divokých šelem nemohli dopustit :o)). Za opravdu nádherné okamžiky děkujeme našim psím miláčkům i všem přátelům, se kterými jsme se mohli setkat.


              

3
.8.2011 - kamarád Jirka nám umožnil individuální svod naší mladé ohařky, a tak je druhý a poslední "D odchovánek" žijící v tuzemsku úspěšně "sveden" :o) Damiolla má všechno v normě, výšku v kohoutku 60 cm, o plnochruposti a nůžkovém skusu jsme věděli, ale máme to oficiální, no a barva oka hnědá. Malinko jsme povykládali a už se zase chystali domů za našimi žárlivými zlatíčky :o).

  

27.7.2011
- od minulého pátku jsme relaxovali u našich skvělých kamarádů, kteří nás pozvali na lovecký víkend. S pejsky jsme si užili několikahodinových procházek údolím i rozmanitými lesy, s páníčkem a kamarády jsme proseděli pár hodin na posedu i u skleničky dobrého pití. Bohyně Diana i Sv. Hubert k nám byli nesmírně štědří, a tak nám byly naděleny dva úlovky. Dosledu nebylo ani v jednom případě třeba, ale pejskům se srnečci líbili i tak :o) Všichni jsme v neděli ulehali do pelíšků velmi unavení, ale spokojení a plní zážitků... Děkujeme za báječný víkend!!

     


10
.7.2011 - papání našich pejsků je velmi rozmanité, i my se nějaký ten rok snažíme o BARFování, a tak nás moc potěšilo, že naše skvělá kamarádka a překladatelka v jednom, Anička, vydala české znění legendární publikace Natural dog food. Mrkněte také na její "internetové stránky" :o)

26.6.2011
- na sobotní Mezinárodní výstavu psů Intercanis v Brně jsme se připravovali už v průběhu týdne, kdy k nám přijel "Delliorek" na úpravu srsti. Za tu dobu, co jsme se neviděli, mu ještě vyrostla srst a trochu se zklidnil, za což má jistě největší zásluhy páníček Jirka, který se mu nejen na plno věnuje, ale chodí také společně pomáhat vyhánět zvěř před sečením travin v prostorách honitby mysliveckého sdružení kolem jejich bydliště. Delliorka, jako správného puberťáka, zajímají všechny nové věci, zvěř, ptáčci, fenečky... S naší Carinkou se vzájemně berou za matku a syna, takže tady byly vztahy v pořádku. Zajímavější už to ovšem bylo na výstavě jako takové :o) Ale nepřebíhejme.
Dellior nastoupil jako vůbec první pejsek v kruhu MVDr. Šrámka. Ve třídě mladých si zaslouženě vybojoval známku výborný 1 i titul CAJC. Pan rozhodčí ho "velmi chválil", byl jeho exteriérem unešen. V souboji o Nejlepšího mladého jedince plemene se však Dellior velmi zajímal o fenečku běžící za ním, otáčel se a nechtěl stát ve výstavním postoji, a tak si tento titul odnesla zmíněná fenka. I tak jsme z výsledku všichni nadšeni, pochvaly našeho chlapečka byly honosné a temperament mladého psíka je zdravě pubertální, a proto nás vůbec nemrzí, že mohl Dellior získat ještě nějaký ten titul navíc - právě naopak; těší nás, jaký Dellior je celkově. Aby se na výstavě nenudil, šli se po výkonu s páníčkem projít také na výstavu králíčků, kde si Delliorek dostatečně zaštěkal a vyblbnul a mohlo se jet domů :o)
Delliorkovi i jeho páníčkům ze srdce gratulujeme ke zisku jich první medaile a držíme palce, aby se tyto jen hromadily :o)

     

10.6.2011
- "Daittica" si plně užívá slunečného počasí, řádí ve vodě a občas jen tak náhodou mezi své štěněcí hrátky zapojí lehký výcvik práce na vodě a na podzimní zkoušky. Všechny disciplíny jí náramně jdou, je to velmi šikovná holčička. Důkazem jsou nejen přiložené fotky, ale také pár dalších ve "Fotogalerii vrhu D". Před měsícem složila další zkoušku pořádanou německým Pointer a setter klubem, a to Párové hledání mladých psů. Uspěla na 67 bodů a zabodovala i v disciplíně přiznávání, čímž nám opět udělala obrovskou radost!!! Bohužel jí nevyšly zdravotní testy, které absolvovala v dubnu, a proto není vhodná do chovu. Z tohoto důvodu jí hledáme nové páníky, kteří by měli zájem o lovecky nadanou, krásnou, mladou setří holčičku. Je to nesmírně šikovná fenka, a tak bychom přivítali, kdyby i nadále mohla uplatňovat své lovecké vlohy a výcvik, ke kterému je s úspěchem vedena od prvního dne svého pobytu v Německu. Pro bližší informace nás můžete kdykoli "kontaktovat"!!

           


30.5
.2011 - letos jsme oslavu narozenin našich holčiček náležitě naplánovali a zdvojnásobili tak i důležitost pro nás již tolik významného data - 28.5. Davaroni rodina bude od nynějška pod jménem Studýnkovi. Po celý den jsme mysleli na naši "Britušku", která nám v náš den D dohlížela z nebíčka na správný průběh, příjemné počasí a celkově fajn atmosféru, "Carinka" pomáhala osobně a společně s "Largem" a "Jasmínkou"si užili pro nás tolik důležitý a nezapomenutelný den. S tím souvisí změna v odkaze "Kde nás najdete" :o) Krom obou našich berunek samozřejmě gratulujeme k pátým narozeninkám (toto letí...) i celému "vrhu C", jmenovitě pak "Ciadellce", "Comeice", Campanellce, "Cabritillovi", "Corronkovi", Carnískovi a "Corinkovi" (bohužel již také za Duhovým mostem) a přejeme jim i jejich majitelům, aby si své životní štěstí užívali ještě mnoho let...

        

26.5
.2011 - V časopise Pes - přítel člověka vyšel v rámci portrétu plemene anglického setra také článek o tom, "jak ho vidím já". V malinko zkrácené verzi jej najdete tady pod aktualitou, původní znění pak v rubrice "Naše další úspěchy".

  


21.5
.2011 - Damiolla Tuike Davaroni jako druhá z "vrhu D" podstoupila zdravotní vyšetření, které dopadlo více než dobře. Výsledky vyšetření sluchu jsme se dozvěděli ihned, ale na vyhodnocení displazie kyčelních kloubů jsme si museli počkat. Pan doktor Vomáčka nás i tentokrát potěšil hodnotami 0/0 :o) BAER testy dopadly také skvěle, tedy oboustranně slyšící :o) Děkujeme a gratulujeme Petrovi a Pavle... 

8.5
.2011 - slunečnou sobotu jsme po delší době opět strávili na již obvykle krásné a stylové XIV. Klubové výstavě anglických ohařů MSKAO se sídlem v Brně. Anglických ohařů bylo přihlášeno 98, anglických setrů 11, přičemž nejvíce obsazeny byly třídy mladých fen i psů. Davaroni rodinu tentokrát zastupoval "Dellior", a to právě ve třídě mladých. Po tradičním slavnostním průvodu se sokolníky a za doprovodu koníků nastupoval do výstavního kruhu hned jako první s číslem 1 :o) Po velmi podrobné prohlídce v pohybu byl panem rozhodčím Horváthem - poradcem chovu pro anglické setry na Slovensku, zařazen na druhé místo v pořadí. Opět následovala pečlivá prohlídka jak stavby těla, srsti, tak chrupu; každý pejsek byl změřen. Už v průběhu psaní posudku bylo jasné, že se náš pejsek panu rozhodčímu líbí, a tak mu s drobnou výtkou na adresu předvedení, zadal výbornou 2. Před ním skončil vítěz celé výstavy, takže bereme náš výsledek jako naprosto ideální už proto, jak skvělý má Delliorek "posudek". Pak byl ještě klubovým rozhodčím sveden :o) a byl shledán jako typický angličan - 64 cm vysoký, s tmavě hnědým okem, plnochrupý, nůžkový skus.
Sobotní den jsme tak strávili v příjemné společnosti, opět si užili našeho skvělého Delliorka a spokojeni odjížděli domů. Delliorkovi i celé jeho rodině gratulujeme a děkujeme za vše!!!

     


1.5
.2011 - s "Carinkou" jsme vyrazily na jeden z našich velmi sporadických výcviků do polí, ačkoli vzhledem k období plného vzniku nových životů divoké zvěře, která se zde hojně vyskytuje, se těmto končinám nyní vyhýbáme. Carinka byla jako vždy skvělá, krásně hledala, točila správně na vítr a vystavila několik zajíčků a bažantí slepičku. Perfektně si vystřihla také klidy před zvěří, takže jsme odcházely obě spokojené. Tentokrát jsme s sebou vzaly i foťáček, a tak pár snímků nejen z pole, ale z celého jarního období, najdete ve "Fotogalerii Camellie" (za fotku z NVP Ostrava děkujeme paní Fabové) a tu nejpovedenější i na "úvodní stránce".

Carinka v poslední době podstoupila také pár zdravotních vyšetření s následujícími výsledky:
- BAER - oboustranně slyšící
- thyroid (hypothyreosa) - normal
- DCM (dilatační kardiomyopatie) - v normě.

No a protože ji páni doktoři shledali zdravou jako rybička, nic nám nebrání v plánování její druhých a posledních štěňátek. Rádi bychom si po ní nechali holčičku, a tak se na štěňátka už teď moc a moc těšíme. Více o nich najdete už nyní v odkaze "vrh E". Brzy informace doplníme, prozatím se můžete těšit na plánovaná štěňátka na přelom podzimu a zimy 2011 :o).


28.4.2011
- další perfektní zpráva o "vrhu D" přišla tentokrát od "Delliorka". Jako první z našich nejmladších odchovánků podstoupil vyšetření kyčelních a loketních kloubů a včera mu dorazily výsledky. Páníčkovi Jirkovi děkuji za báječnou zprávu - Delliorek má kyčle i lokty naprosto zdravé, tzn. DKK i DKL A!!! Vyhodnocení rentgenů prováděl MVDr. Vomáčka. Carinčina štěňátka nám dělají obrovskou radost úplně ve všem a jsme na ně nesmírně hrdí!! Delliorkovi i Delliorkovým MOC gratulujeme a přejeme hodně štěstí v jarních plánovaných akcích!!!!! ;o)

  
 
23.4.2011
- jak jsme avizovali před měsícem, "Daittica Ihana" tráví duben velmi aktivně. Na začátku měsíce se zúčastnila Víkendu plném akcí pořádaných Gordon setter klubem v Německu. Na výstavě získala od pana rozhodčího MUDr. Vlastimila Novotného výbornou 2 - jsme na tento výsledek velmi hrdí, protože známe nemalé nároky pana rozhodčího. Zkoušky vloh pro mladé psy (VAP) pak složila na 70 bodů, což odpovídá II. ceně. Dále v rámci klubového víkendu uspěla na Mezinárodním Derby - Solo, které dokončila s 10 body - tj. III. cena. Tím pro ni ale úspěchy nekončí!!! Daittica startovala také na Klubových chovných zkouškách Klubu Velkých münserlandů. Na této zkoušce musí pes sledovat stopu živého zajíce, což pro setra není snadná úloha vzhledem k jeho vrozeným vlastnostem a schopnostem hledat s vysokým nosem. Daittica ale úspěšně obstála, z disciplíny získala 7 bodů a navíc zahlásila, takže má v průkazu původu potvrzenou hlasitost na stopě :o) Ačkoli je tato vlastnost v rozporu s pracovním standartem, sami dobře víme, jak je výhodná při praktickém výkonu práva myslivosti. V Německu je navíc známka z hlasitosti potřebná pro účast na barvářských zkouškách. Jsme na Daitticu nesmírně hrdí a těší nás, že tuto pro setry netypickou vlastnost zdědila - však má po kom (maminka Carinka i tatínek Leo jsou hlasití) :o) Abychom ale neopoměli na výsledek - Daittica Klubovou chovnou zkoušku Klubu Velkých münsterlandů složila na 67 bodů - II. cena :o) Jsme na holčičku moc moc moc hrdí a držíme jí palečky do dalších výstavních i pracovních klání! Ačkoli má Daittica teprve 14 měsíců, má složeny už 4 lovecké zkoušky a i výstavně je úspěšná... Daittice i majitelům Regině a Karl-Heinzovi z chovatelské stanice Beauty of Gordon" velmi děkujeme! Daitticy nové fotky najdete ve "Fotogalerii vrhu D".

15
.4.2011 - včera oslavil "náš Larinek" své již páté narozeniny :o) Jako typický křepelák s věkem mohutní, a tak především v předních partiích vypadá jako rambo :o))) K tomu mu samozřejmě pomáhá časté běhání po revíru, kterého si dosyta užívá a zdá se, že i on je tu šťastný. Přejeme Ti Largo jen to nej nej nej k Tvým narozeninám!!! Nové fotečky najdete v "jeho fotogalerii".

        


13
.4.2011 - strávili jsme další opravdu nádherný víkend s pejsky, a to tentokrát při příležitosti konání Národní výstavy psů v Ostravě. Přihlásila jsem sem Camellii, protože jsem na ni chtěla znát názor MVDr. Šimka, kterého jako rozhodčího velmi uznávám a je pro mne odborníkem na svém místě. Abychom necestovaly samy, byly jsme rády za společnost Delliorka a jeho páníků. Víkend začal už v pátek výstavní úpravou a pokračoval větrnou a chladnou sobotou. Pan rozhodčí posuzoval velmi přísně a výbornými šetřil. V posudcích vystihl jak klady, tak zápory daného pejska. "Dellior" nastupoval se dvěma konkurenty ve třídě mladých. Byly mu vytknuty nějaké drobnosti, a proto získal výbornou 1 bez titulu. "Camellia" ve třídě pracovní byla pochválena za předvedení a přestože odcházela s velmi dobrou 2, pan rozhodčí podotkl, že by si od ní vzal štěně, že je pěkná. Kvůli přestavěné zádi jí ale lepší ohodnocení dát nemohl. Posudky obou najdete na jejich stránce.   
V mezitřídě startovala také "Alabama Heremon" (Comea Marrone Davaroni x Silver Fog Velure), která se panu rozhodčímu líbila a odnesla si výbornou 1, a jeden z mála CACů :o)

Společného setkání jsme využili také k prvnímu tréninku v poli. Dellior se ukázal jako správný lovecký pes a i když je naprosto bez zkušeností, v poměrně silném větru prohledával terén typicky setřím stylem, řezal příčně vítr a také držel správné otáčky bez jakýchkoli povelů vůdce. Netrvalo dlouho a našel několik zajíců. Za každým se kousek vydal, přičemž tuto vzdálenost zkracoval, až pátého v pořadí už ho jen vypíchl a bez jediného kroku za ním se vydal na návrat k nám. Je to energický pejsek výborných kvalit nosu a vrozených vlastností a velmi mne potěšilo, co vše v něm bez jakékoli podpory dřímá. Těším se na jeho budoucnost a velmi děkuji jeho majitelům, jakého z něj vychovávají bezva šikovného a krásného psa!!!

              


2
.4.2011 - posledních deset dní jsme strávili velmi příjemný čas s roční Damiollou Tuike, jejíž páníčci odjeli na dovolenou. Damiollka se u nás téměř ihned zabydlela, přizpůsobila se našemu režimu a my byli nadšeni, že můžeme strávit pár dní s touto milou fenkou. Příjemně nás překvapila její prakticky totožná povaha s její mámou "Carinkou", typ srsti má naopak shodný s tátou "Leem". Je to jemná fenka s dobrým úhlením, dobrou horní linií, širokým hrudníkem a fenčí hlavou, je celkově vyvážená. Damiollka je něžná a velmi milá holčička, chápavá a chytrá (někdy až moc), a proto jsme velmi šťastni, že jsme s ní mohli prožít několik nádherných dní. Hned v úvodu jsem jí upravila kožíšek, po zbytek jejího pobytu u nás ona s pečlivostí sobě vlastní upravovala naši zahrádku... Celý pobyt jsme zakončili opravdu bezva výletem s naší kamarádkou Lenkou a jejím flatíkem Blackem ze školy vodících psů, a to při příležitosti odemykání řeky Doubravy. Pak jsme pokračovali malebnou lesní cestou kolem Pařížovské přehrady a podél koryta samotné říčky. Chvílemi na nás vykouklo i sluníčko a optimistické jarní počasí a teplíčko táhlo pejsky do vody. Carinka se letos poprvé koupala a i s Damiollkou a Blackem se vyblbli při skotačení v korytě řeky :o) Více fotek najdete ve "Fotogalerii vrhu D".

           

25.3.2011
- Daittica má jaro naplánované akcemi na téměř každý víkend. První z nich, velmi úspěšnou, byla výstava minulou sobotu, a to Mezinárodní výstava psů v Mnichově. Ve třídě mladých získala výbornou 1, Anw. Dt. Jug. Ch. VDH, tedy něco jako náš CAJC a k tomu jako bonus VDH-Landesjugendsieger Bayern (Juniorský vítěz Bayernu)!! Jsme na holčičku nesmírně pyšní, děkujeme majitelům za perfektní prezentaci a jsme moc šťastní, že jim jejich společné snažení tolik jde. Sami vidíte, že z Daitticy vyrostla nádherná a elegantní setřice. Posudek najdete jako vždy na "její osobní stránce".

     

20.3.2011
- první jarní den nám ťuká na dveře, ale my toto období plné optimismu vyhlížíme už dlouho a těšíme se. Ačkoli ještě není duben, počasí si s námi zahrává. To dokazují fotky z okolí našeho domu - první je z pátku 18.3. a druhá je focena o den později u nás před domem :o) Carinka miluje sníh stejně jako kvítečka, která občas i ochutnává :o)) A my děkujeme matičce přírodě, že nám nadělila na zahrádku tyto posly jara!

     

13
.3.2011 - Tentokrát přikládáme aktuální fotku Bellany Star Davaroni. Podle slov majitelky se nyní věnuje výchově dvou malých dětí - holčiček, které se ujala s patřičnou pečlivostí :o). Je jim skvělou kamarádkou a parťačkou a opět potvrzuje, že jsou setříci univerzální rodinní parťáci, když mají dostatek vyžití. Máme z Ellie radost a přejeme jí, aby byla i nadále se svou rodinou stále šťastná!

  

6.3.2011
- Při příležitosti šestých narozenin našich "štěňátek B" jsme dostali několik moc milých zpráv o tom, jak se odchovánkům daří. Všichni se mají dobře, páníci jsou s nimi spokojeni a sami odchovánci očividně také - a to je nejdůležitější! Doufáme, že brzy dorazí pár aktuálních foteček, pro tento moment ale nabízíme dva povedené snímky Belasca - je to nádherný pes, který věkem vyzrál a dospěl a rozhodně se nám moc a moc líbí. "Belascovi Tea", stejně jako Batei Belle, Bellany Star i Bonasii Pearl ještě jednou přejeme vše nejlepší k narozeninám!!

     

27
.2.2011 - V týdnu nám dorazily "fotečky" našeho dalšího odchovánka z "vrhu D". Damiolla Tuike s majiteli a parsoní kamarádkou Julinkou vyrazili na výlet a vzali s sebou foťák. Z malého černého štěňátka vyrostla urostlá fenka jako lusk. Určitě nezapře ani jednoho ze svých rodičů, stejně jako bratříčka Decoriona Tuli, jehož aktuální fotky najdete ob aktualitu níže. O Damiollce dostáváme informace nejčastěji, a tak dobře víme, že se intenzivně věnuje nejen základnímu výcviku poslušnosti, ale začíná také s výcvikem loveckým. Do jejich počínání jim přejeme hodně pevných nervů a energie a budeme se těšit na další novinky z jejich společného soužití :o) Děkujeme za vše, co páníčci pro naši sladkou Damiollku dělají!!

20
.2.2011 - První únorový víkend se "Ciadella" jako jediná z naší Davaroni rodiny vystavovala na DUOCACIB v Brně. Panička Tereza si ji sama kompletně připravovala a také předvedla, a tak se po oba dny mohla naplno těšit z dosažených úspěchů. V sobotu se našim favoritkám dařilo více a z kruhu, kde posuzoval slovinský pan rozhodčí Blaž Kavčič, si odnášely výbornou 1 a v řadě svého dalšího CACe. Z nedělního přísného posuzování si od paní Mariji Kavčič odnesli velmi dobrou. Po oba dny byla Tereza se svou svěřenkyní spokojena, a tak nás těší, že můžeme další výstavní víkend uzavřít jako úspěšný. Majitelům ze srdce gratulujeme a děkujeme!!!

8.2.2011
- další měsíc - další narozeniny! Tentokrát přejeme JEN TO NEJLEPŠÍ nejen naší "Jasmínce" k nádherným JEDENÁCTÝM, ale i našim štěňátkům z "vrhu D" k jejich PRVNÍM narozeninám!!! Jsme na "Daitticu", Damiollu, Dariyu, Decoriona, "Delliora" a Dioreu nesmírně hrdí a těšíme se na spoustu dalších novinek, kterými nás jejich páníci zásobují! Nové fotečky Decoriona jsou přiloženy :o)

     


3
.2.2011 - zatímco někteří odpočívají zimním spánkem a nabírají energii na jaro, "Daittica" nezahálí. V prosinci ukončila rok výstavou ve Wellsu, aby ten nový zahájila v Norinberku. V Rakousku se jí dařilo méně díky okolnostem, kdy ji nedoprovázel žádný z páníků a s jejich kamarádem byla nervózní. Přesto jí paní rozhodčí Hana Ahrens napsala pěkný posudek. Ještě hezčí posudek pak dostala od švýcarské paní rozhodčí Susan Stone-Amport. Oba dva najdete na její stránce v rubrice "posudků". Jsme na Daitticu nesmírně hrdí a děkujeme Regině a Karl-Heinzovi za perfektní reprezentaci! Holčička roste do krásy a my jí držíme palce do dalších aktivit!

  


24.1.2011
- včera měla naše první štěňátka v řadě již své SEDMÉ narozeniny! Využili jsme příležitosti a jeli po delší době navštívit Andariela Baye do Kolína. Pejsek nás divoce přivítal a po celou dobu naší přítomnosti byl k nezastavení. Podle slov majitele je to stále takový blázen jako za mlada. Přestože chvilku neposedí, povedlo se nám pár foteček, které najdete ve "Fotogalerii vrhu A" a jednu zde pod aktualitkou. Je vidět, že se má Andariel dobře a nic mu neschází. Je v plné síle a protože je chovným psem se všestrannými zkouškami, netrpělivě čeká na nevěsty :o) S majiteli jsme strávili moc příjemné odpoledne, za které děkujeme! Andíkovi i všem ostatním odchovánkům z "vrhu A" srdečně gratulujeme!!!

  

12
.1.2011 - uplynulou sobotu jsme opět trávili na honě v MS Tálín. Vzhledem k přítomnosti bažantnice, kterou zde myslivecké sdružení provozuje, jsme se mohli zúčastnit lovu na bažantí zvěř. Od rána nás provázely vydatné dešťové přeháňky, které notně doplňovala hustá mlha. Tentokrát na honu byla spousta pejsků, ale přesto byli ti naši potřební. "Largo" pracoval na střelené i postřelené zvěři, "Carinka" při dohledávce našla ještě několik zhaslých kusů, přestože tudy už několikrát přešli zkušení pejskové - dohledávači. Během dvou lečí oba celí promokli, a tak jsme hned po výřadu, na kterém bylo 363 kusů bažantí zvěře, spěchali domů, do tepla.

  

Aktuality roku 2010

 

NAVRCHOLU.cz