Aktuality roku 2010

Aktuality 2009


17.12
.2009 otevřete si PF 2010

16.12.2009 - minulý týden jsme strávili báječný čas ve Finsku. "Camellia" a "Leo" si padli do oka, a tak krytí proběhlo bez jakýchkoli problémů. Jestli je příroda na naší straně se dozvíme již počátkem ledna :o) Více o našich zážitcích z naší úžasné vánoční dovolené si můžete přečíst "v následujícím článku".

28.11.2009 - na zamlženou sobotu jsme byli pozváni na bažantí hon do MS Obora Násedlovice, na pomoc jsme si vzali naši mladší generaci - "Larga" a "Camellii". V plánu bylo pět lečí, kde se zvěř vyháněla především z úzkého pásu travin a rákosu podél staré železnice, potoků a z biokoridorů. Naši pejsci pracovali podle našich představ; Camellia přesto, že měla svou premiéru na tomto typu honu, předvedla perfektní práci. V travinách hledala na krátko, vše pečlivě proběhala a také díky dobré práci s větrem měla nesčetně možností k vystavení. V poslední leči na velkém poli měla konečně možnost předvést práci angličana a rozběhla se i před vedlejšího střelce, což bylo díky nedostatku psů vhodné. Largo se držel v remízech a poctivě hlásil stopy přítomné zvěře. Ve velmi skromném počtu lovců bylo uloveno 18 kusů bažantí zvěře a my si hon skvěle užili nejen kvůli nádherné práci našich psů, ale také proto, že závěrem bylo Jirkovo střelecké umění ohodnoceno titulem "Král honu".

              

22.11.2009 - rychlost plynutí času poznáme podle těch nejmenších - aktuálně jsou jimi štěňátka v chovatelské stanici Heremon. Většinu už můžeme sledovat jen na fotkách z nových domovů na "stránkách Heremonu", dvě ale stále okupují původní domeček paní chovatelky a její rodiny - fenečka Andalusia čeká na splnění veterinárních podmínek, aby odcestovala za svým pánem, který na ni čeká už dlouhou dobu. Pejsek Albany svého nového páníka teprve vyhlíží. V jeho případě platí, že se z nenápadného štěňátka vyloupl kluk jako buk. Je to krásný představitel svého plemene, s úžasnou hlavou, tmavým okem, dobře utvářenou kostrou; na svůj věk má dlouhou srst a je vyspělý, socializovaný. Bodejť by taky ne, však má tu nejlepší péči! Přesto by měl rád už toho svého pána, a tak pokud se Vám líbí, informujte se na něj!

              

16.11.2009 -  prodloužený volný víkend jsme původně chtěli trávit v Kostelních Střímelicích na akcích OMS Praha - východ. V sobotu zde "Largo" startoval na Honičských zkouškách. Skončil ale při disciplíně odložení, kde k němu přihopkal zajíc vyhnaný z leče, ve které pracovala druhá skupina na naháňce. Largo se jako správný slídič za zajíčkem hlasitě vydal a už jsme jeli s nulou domů. Protože se nám tedy plány trošku změnily a neděle byla jako stvořená k podzimní procházce, vzali jsme naše setří holky po delší době na jednoduchý trénink do pole. Každá pracovala svým stylem - "Brituška" v kratším a pomalém systému; "Camellia" pak dalekým trialovým hledáním, které v travině velmi zkrátila, aby si udržela kontakt s vůdcem. Vypracovala si několik kusů především pernaté zvěře, kdy je po jednom vystavila, ustálila a ty po přiblížení vůdkyně vzlézly; Camellia pak pokračovala v hledání dál. Strávili jsme tak dva nádherné dny s dobrým pocitem z našich nejlepších :o))) pejsků...

9.11.2009 - tuto sobotu jsme ze zúčastnili naháňky v MS Střela Stvolny. Šli se dvě asi 100 hektarové leče, ve kterých bylo velké množství zvěře. Na výřadu nakonec leželi tři divočáci a čtyři kusy holé sičí zvěře. Děkujeme za pozvání a příjemně strávený den!

  

3.11.2009 - minulý měsíc byl velmi úspěšný pro "Lea" - plánovaného tatínka našich "D štěňátek". I přes čerstvou vrstvu sněhu pracoval v plném nasazení a v lese našel tetřeva. Po pětiminutovém vystavování byl lov úspěšně dokončen střelcem. Velká radost z úlovku je dostatečně zřetelná z výrazu Lea :o) Gratulujeme!!!

  

17.10.2009 - ani letošní poslední termín Podzimních zkoušek pořádaných OMS Praha - východ jsme nemohli vynechat, zvlášť, když se vše opět odehrávalo v prostorách a zázemí MS Čelákovice. Tentokrát Lucka předváděla fenu maďarského krátkosrstého ohaře Choru od Slaného jezera. Rozhodčí několikrát vyzdvihli její obrovskou chuť do práce, rychlost a perfektní aport, a tak není divu, že za svůj bezchybný výkon získala samé 4 (celkem 300 bodů) a umístila se celkově na třetím místě (za mladšími fenkami). Podrobnosti na stránce "Naše další úspěchy".

  

4.10.2009 - ve Finsku je lovecká sezona v plném proudu. Zatímco elkhoundka Juno "majitelů Lea" již splnila loveckou zkoušku na medvědy, Leo (Yavanna's Karriya Cenhamn) a Jason (Set'r Ridge Sensation at Cenhamn) na zkoušky ještě trénují. Pár snímků z jednoho takového lovu najdete na stránce "Lea" - vybraného tatínka pro "vrh D".

30.9.2009 - minulý týden začal astrologický podzim, a tak je na čase se definitivně rozloučit s létem. Podnikali jsme výlety (z těch nejzajímavějších: přes Rudické propadání a Jedovnice zpět do Blanska, na rozhlednu Chlumy, dobývání Nového hradu a mnohé další), pejsci si užívali plnými doušky běhání a volnosti a využili jsme každé příležitosti ke koupání. Krom toho jsme měli milou návštěvu v podobě Carnierka a jeho páníků (ti nechali své zlatíčko na prázdninách u Bondíka a Natánka), ale také jsme měli povinnosti - tréning na podzimní zkoušky, které jsou zdárně za námi. Rozhodně jsme si ty teplé měsíce užili, o čemž se můžete přesvědčit nejen zde v aktualitách, ale také ve:
   "Fotogalerii Camellie"
   "Fotogalerii Larga"
   "Fotogalerii Brity"
   "Fotogalerii vrhu C"
   "Společné fotogalerii"
a hlásíme novou fotečku na "hlavní stránce"!

Za některé fotky děkujeme Idě a Lence - té také za společnost :o)

              

20.9.2009 - nádherně slunečnou sobotu jsme strávili u štěňátek v chovatelské stanici Heremon. "Naše vnoučátka" v den naší návštěvy oslavili šestý týden života. Všem (včetně mámy Comei) se daří výtečně, jsou krásní, silní, plní elánu a rozhodně perspektivní. Na stránce "po Davaroni" se můžete přesvědčit, jak jsou všechna roztomilá a pokud Vás některé z nich okouzlí tak jako nás, věřte, že již JEN NĚKTERÁ nemají svého hodného majitele! V případě zájmu "kontaktujte nás" anebo přímo "chovatelskou stanici Heremon"!

        


14.9
.2009 - Jirka a Abbinka - oficiálně "DualCH. Deep Space Black Brianta", v sobotu společně složili Podzimní zkoušky, na které jsme se vydali opět na náš oblíbený okres Praha - východ :-) O prvních místech rozhodovalo razítko chovnosti z ČMKJ, které nám bohužel chybělo, a proto se s plným počtem bodů umístili na druhém místě. Abbi byla moc šikovná a opakovaně ji chválili oba rozhodčí. Děkujeme Idě za půjčení Abbinky a gratulujeme k super výsledku!

Rovněž byla aktualizována rubrika "Naše další úspěchy"!

5.9.2009 - stejně jako loni, i letos jsme byli pozváni na náš první hon na kachny do Osové. Příjemný den jsme strávili v doprovodu "Britušky", "Larga" a s nováčky "Camellií", Abbinkou a její paničkou Idou z chovatelské stanice "Arctic Sky". Každý dělal svou práci jak uměl a všichni jsme si celý den náramně užili. Na čtyřech rybnících bylo střeleno celkem 188 kusů pernaté vodní zvěře. Děkujeme přátelům za pozvání, Idě s Abbi za společnost a fotky a našim pejskům za jejich práci pro nás.

     


24.8
.2009 - sv. Petr - patron počasí na nás myslel celý uplynulý víkend a nadělil nám počasí takové, jako jsme potřebovali. V sobotu nám po řadě tropických veder pršelo, následující den byla obloha azurová.

   První víkendový den byla "Camellia" přihlášena na Podzimní zkoušky, které pořádal OMS Praha - východ v HS Nupaky. Losem č. 9 jsme připadly do skupiny, kde jedním z rozhodčích byl chovatel naší Britušky - pan Brummer. Opravdu nás potěšila jeho pochvala hledání a vrozených vlastností Camellie, aporty pak trošku pokulhávaly. Přesto jsme zkoušky úspěšně dokončily a s 272 body získaly I. cenu  a umístily se v první polovině výsledkové listiny. Máme obrovskou radost a děkujeme za fajn den!

   Nedělní sluníčko nás vytáhlo na výlet do Kutné hory. Nejprve jsme obešli náš oblíbený Chrám sv. Barbory, a pak naše kroky následovaly příjemnou cestu k Velkému rybníku, aby se také pejsci dosyta proběhli. Výborně jsme tak završili báječný víkend.

   Za držení palců děkujeme úplně všem, kdo na nás mysleli; v první řadě Idě, Abbince a Jirkovi - našim příjemným společníkům a osobní podpoře!

              

16.8.2009 - skvělá novinka tentokrát dorazila z Finska - budoucí tatínek našeho "vrhu D" - "Yavanna’s Kariya Cenhamn" se opět po roce zúčastnil výstavy. U švédského rozhodčího Göran Bodegård se mu dařilo, podle slov majitelky v kruhu doslova elegantně plul, a tak není divu, že získal výbornou 1, CAC  a stal se Druhým nejlepším psem plemene!  Leovi i Kaise moc gratulujeme!

12.8
.2009 - uplynulý víkend bude již navždy zapsán zlatým písmem v naší pomyslné kronice - v chovatelské stanici Heremon se narodila první vnoučátka naší Britušky! "Comeice a Velurovi" gratulujeme k šesti holčičkám a pěti chlapečkům!!! Všechna štěňátka i maminka jsou silná a zdravá a užívají si naplno svého života. Novinky, fotky a více informací hledejte na www.heremon.eu

  

3.8.2009 - naši šampióni :o) bodovali v klubových celoročních soutěžích za rok 2008. "Camellia" byla ve "Slovenském klubu pointrov a setrov" vyhlášena čtvrtým nejlepším pracovním psem a šestým výstavním psem klubu. Za plemeno anglický setr se umístila v obou kategoriích na místech prvních!!!
   "Largo" byl třetím pracovním německých křepelákem  v "Klubu chovatelů loveckých slídičů".

Oběma našim šikovným krasavcům srdečně gratulujeme :o) U obou je také aktualizována rubrika Média.

     

15.7.2009 - dlouho očekávaná novinka je tu :o) Náš vysněný a dokonalý tatínek pro štěňátka vrhu D byl vybrán a protože už máme vše černé na bílém, můžeme se o naše plány podělit s vámi. Pokud nám bude příroda nakloněna, koncem tohoto roku pojedeme s "Camellií" do Finska za nositelem americko-kanadské krve, krásným "Yavanna’s Kariya Cenhamn". Více informací ve "vrhu D"…
   Koukejte a kochejte se, my se stále nemůžeme nabažit a těšíme se na další setkání s tímto energickým psem plným bláznivých nápadů :o)

9.7.2009 - další z "Largových" úspěchů potřeboval oficiální potvrzení přímo z FCI v Belgii. S celkovým skóre jedenácti CACIBů z Rakouska, Slovenska, Polska a České republiky se Largo z Březenských revírů stal oficiálně "Champion International de Beauté"! Largovi gratulujeme k nádhernému diplomu!!! A jako vždy děkujeme Martinovi za pomoc při vyřizování :o)

  

8.7.2009 - pondělní volno jsme věnovali "Largovi" - byl si po delší době "zalovit" :o) a u toho složil Klubové speciální zkoušky z vodní práce, které pořádal KCHLS v Hodoníně. Zdejší mozaika rybníků byla skutečně nádherná, rozsáhlá a obdivuhodná... Tomu odpovídala také hustota a náročnost podmáčeného rákosu. Largovi se podařilo zkoušky dokončit ve II. ceně se 75 body (limitní 1 z dohledávky kachny v rákosí, kde měli retrieveři náskok díky handlingu - Largo si na způsob dohledávky musel přijít sám). Největší radost však přišla před celkovým vyhlášením výsledků zkoušek - Jirkovi byl výcvikářem klubu Ing. Horynou předán stříbrný vůdcovský odznak KCHLS :o) Opravdu krásný den strávený mj. s naší velkou kamarádkou Idou a její flatkou Abbi (gratulujeme k druhému CACTovi!), které děkujeme za milou společnost ;o)

     

22.6.2009 - "Camellia" dnes obdržela oficiální potvrzení z SKJ o "Šampionovi krásy Slovenska". Přestože jsme ji milovali a obdivovali vždycky (i bez diplomů), jsme na ni hrdí a tímto jí slibujeme, že už ji těmi strašnými výstavami nebudeme moc trápit :o)

  

16.6.2009 - s "Camellií" si jaro skutečně užíváme. Je radost s ní pracovat - cvičíme v polích, za horkých dní se cachtáme v řece anebo nedalekém lomu, kde je mimo jiné dostatek rákosu a Camellii se zde náramně líbí! Snažíme se nepromarnit jedinou minutu a vnímat krásu společných okamžiků. Pár snímků z jedné takové báječné jarní vycházky můžete najít ve "Fotogalerii Camellie". Děkujeme, Cari!

  

1.6.2009 - konečně můžeme prozradit, za jakým účelem byly pořizovány "statické fotky Larga na sněhu". Z objektivních důvodů Largo bezejmenně zastupoval typického představitele plemene německý křepelák ve Sborníku na Evropském kongresu španělů (ESA), který o víkendu pořádal KCHLS. Velmi nás potěšilo, že jsme byli organizátory požádáni o reprezentační fotky plemene a jsme na Larga náležitě hrdí!

Svou jedinečnost dnes dále potvrdil obdrženým diplomem pro "Rakouského šampiona krásy". Largovi gratulujeme!

28.5.2009 - dnes své narozeninky slaví naše psí holky! V řadě devátý dortík patřil "Britušce" a třetí "Camellii". Stejně jako našim oslavenkyním přejeme všechno nejlepší také všem "C odchovánkům" a jejich majitelům děkujeme za péči o ně a pravidelné informace!

  

26.5.2009 - uplynulý víkend se prezentovala "Ciadella" na OMS Prostějov, kde v sobotu složila Zkoušky vloh v I. ceně na 209 bodů  s moc pěkným hodnocením od rozhodčích: pes dobrých vloh, rychlá. Bodově splnila limitní známky. Gratulujeme a děkujeme za příkladnou prezentaci!!!

22.5.2009 - z "Ciadelly" už je mediální hvězda - opět se objevila v televizi, tentokrát v "závěrečné reportáži" regionálních zpráv RTA, kde byla představena Klubová výstava MSKAO. Pár ilustračních fotek přikládáme :-)

     

17.5.2009 - další slunečný víkend - další úspěchy "Camellie" :o). Tak jako předcházející dva roky, i tuto neděli jsme vyrazili na sdruženou Klubovou výstavu loveckých psů, kterou pořádal mj. Slovenský klub pointrov a setrov v jezdeckém klubu v Dunajském Klátově. Camellia se panu rozhodčímu Karlu Meškovi líbila natolik, že jí ve tříde pracovní zadal výbornou 1, CAC  a následně i titul Klubového vítěze SKPS 2009!!!  Tímto splnila podmínky pro udělení Slovenského šampiona krásy! Před odjezdem se dosyta vyběhala na přilehlých pastvinách a poté nám pomohla v Dunajské Stredě s úžasnou italskou pizzou :o)

Za fotky z kruhu mnohokrát děkujeme panu Bronislavu Pištěkovi!

           

14.5
.2009 - jak už všichni víte, tak na nedělním Memoriálu Václava Vančury nebyl "Camellii" zadán titul CACT. Jelikož není titul nárokový, ani nás nenapadlo se po tom nějak pídit, ač to třeba mrzelo... Avšak po zveřejnění výsledků na "klubových stránkách KKO" jsem znejistěla a vše raději prověřila. Nakonec se mi ozval pan Ing. Vlasák s omluvou, že jen díky menšímu zmatku došlo k tomuto nedopatření, titul nám byl prý zaslouženě zadán, jen to nějak zapomněli zapsat do našich dokladů a kartičku obdržíme stejně jako několik ostatních dodatečně poštou ;-) Takže Camellia obdržela již DRUHÝ pracovní titul CACT, tzn. Čekatelství šampionátu práce ČR!!!  Naší berunce ze srdce GRATULUJEME a děkujeme!!!

11.5.2009 - tento víkend se konalo několik zajímavých kynologických akcí a my si museli vybrat :o( Navíc Lucku stále omezuje angína, ale odchovánci zvládli reprezentaci i za nás.

   V sobotu se konala Klubová výstava anglických ohařů MSKAO ve Slavkově. Anglické setry posuzovala přísná, avšak velmi příjemná polská rozhodčí Jadwiga Konkiel. Za naši chovatelskou stanici se zúčastnila "Ciadella" ve třídě otevřené a odnesla si velmi dobrou 3. Získala však velmi pěkný posudek s jedinou výtkou - ten najdete jako obvykle na stránce Ciadelly. Tereze gratulujeme a děkujeme!!

   Stejně jako loni, i letos jsme si jely zaběhat na Memoriál Václava Vančury. "Camellia" se ve vysokém obilí snažila a běhala dle aktuálních podmínek bravurně, bohužel však nenarazila na zvěř, a tak jsme šly na řadu ještě jednou. Ve špenátu bylo zajíců dostatek, takže po krátké chvíli jednoho dokonale vystavila. Zde si nabodovala samé hezké známky a mohly jsme náš běh za chválení rozhodčích v poledním sluníčku ukončit. Za svůj excelentní výkon byla vybrána do přehlídkového hledání, aby na samém závěru zkoušek předvedla všem přítomným, jak má anglický setr pracovat v poli. Přesto - naprosto nepochopitelně, jí nebyl udělen titul CACT, i když byla v plemeni nejvýše hodnocena a i rozhodčím se její styl líbil. Přesto jsme hrdí na její výkon. Zkoušky dokončila v I. ceně s 218 body.

   Pomyslnou třešničkou na dortu je oficiální potvrzení titulu Slovenského šampiona krásy "Comei Marrone Davaroni"! Gratulujeme!!!

  

2.5.2009 - Klub krátkosrstý ohař se sídlem v Brně uspořádal už druhý ročník Moravského derby ohařů, kde startovala "Camellia". Moc pěkné prostředí myslivecké chaty mezi lány polí podtrhovala perfektní organizace akce; jen velmi silný vítr nám nepřál. Vylosovaly jsme první pořadí ve skupině. Camellia začala ze široka - jak se na angličana sluší a patří. Perfektní rychlost, systém i styl udržela až do konce, jen si mezitím prohnala pár zajíčků a v poslední minutě vběhla do párku koroptví. Vítr jí nedopřál nasávat pachy schované pod špičky obilí :o( V tabulce se tak vyjímala mezi samými čtverkami nula z vystavování…

Nedělní výstavu v Banské Bystrici jsme obětovali Lucčině přetrvávající angíně. Snad nám bude přát štěstí příště…

Po roce je nová fotečka na "úvodní stránce" :o)

     

14.4.2009 - našemu "Larinkovi" gratulujeme k dnešním třetím narozeninám! Děkujeme Ti, Largo, za obrovskou spoustu nádherných zážitků, které jsme díky Tobě mohli prožít!
   Od Larga posíláme pozdravení všem, kdo na něj v jeho významný den mysleli :o) Dostal spoustu dobrotek (o trochu víc než každý všední den :o) a k tomu jako bonus mu doma hárá Camellia :o))

13.4.2009 - minulý víkend vyplňovaly "Ciadella" s paničkou Terezou svým tanečním číslem program před závěrečnými soutěžemi na NVP Ostrava - tak jako v loňském roce ;o) Hlavním námětem tentokrát bylo Terezino stepařské umění, které vhodnou kombinací s tanečními prvky vytvořilo působivé představení. Potlesk sklidily nejen za originální nápad, ale i pěkné provedení :o) Děkujeme za příkladnou prezentaci..

4.4.2009 - opět po roce jsme zavítali na malebné výstaviště v rakouském Wieselburgu. Naše barvy hájil tentokrát pouze "Largo", který však nezaváhal, přestože byl posouzen až v půl třetí odpoledne :o) Velmi příjemný, ale absolutně profesionální rozhodčí pan Erwin Deutscher z Rakouska mu udělil ocenění výborný 1, CACA, CACIB, BOB  a opravdu moc hezký posudek. Largo tím tak získal nejenom svého jubilejního dvacátého BOBa, ale splnil také podmínky pro přiznání titulu Rakouský šampion!!

30.3.2009 - po dlouhé době jsme sobotu strávili na výstavě psů v Nitře. Anglické setry posuzoval velmi přísný a zkušený MVDr. Piskay. V plemeni zadal pouze jeden titul a výborné a velmi dobré byly ve vyrovnaném poměru. "Camellia" moc pěkně stála v postoji, ale při posuzování v pohybu jsem ji doslova táhla za sebou. Z toho také vyplynulo odůvodnění jejího velmi dobrá 1  - volnější loket a neharmonická horní linie v pohybu. Zato "Comea" měla obrovský úspěch! Právě ona se stala tou vyvolenou a odnášela si titul - výborná 1, CAC a vítězství v plemeni BOB!!!  Máme obrovskou radost, že se panu rozhodčímu tolik líbila, i když ani tohle nebylo bez výtek. V závěrečných soutěžích už sice neuspěla, ale panu Ing. Jursovi se bezpochyby líbila - prohlížel si ji několikrát. Comea se předvedla jako profesionálka, spolupráce s ní pro mne byla skutečnou radostí! Manželům Dostálovým ze srdce gratulujeme nejen k obrovskému úspěchu, ale také ke splnění podmínek Slovenského šampiona krásy!!!
   "Largo" nezapomněl, jak se předvádí šampioni, ani by nepotřeboval doprovod na druhém konci vodítka :o) Od paní rozhodčí Vítkové si odnesl výbornou 1, CAC.

Radce moc děkujeme za příjemně strávený víkend, fajn povídání a ještě jednou gratulujeme k nádhernému úspěchu!

        

22.3.2009 - díky spolupráci s "Katkou Koczkásovou" vyšly našim setřím holkám dvě nádherné pohlednice, které si budete moci v brzké době zakoupit i vy. Opravdu mimořádně vydařený nápad :o)

     

18.3.2009 - možná jste si všimli, že jsme trošku přepracovali hlavní menu. Rádi bychom Vás upozornili na nový odkaz "Štěňátka po Davaroni". Pod ním se skrývají podrobnosti plánovaného prvního vrhu v chovatelské stanici Heremon. Krycího pejska pro "Comeu Marrone Davaroni" jsme s Radkou vybíraly společně a doufáme, že i Vás spojení Comei a Silver Fog Velure zaujme. Slibujeme si zlepšení exteriéru a zachování loveckých i povahových vlastností a zdravotních aspektů - tak se necháme překvapit, co příroda nadělí :o)

4.3.2009 - dnes zaznamenalo počítadlo na našich stránkách 50 000 přístupů!! Všem pravidelným i občasným návštěvníkům děkujeme za přízeň. Doufáme, že se Vám u nás bude líbit i nadále ;o)

19.2.2009 - opět nové fotografie - tentokrát ve "Fotogalerii Larga" a na jeho vizitce v rubrice "Naši psi". Sami se můžete přesvědčit, že mu to na sněhu opravdu sluší :o)

9.2.2009 - o víkendu se konala letošní největší výstava v ČR - Duo CACIB Brno. Naši chovatelskou stanici reprezentovala "Ciadella", po oba dny ve třídě otevřené. V sobotu jsme přijeli Ciadellu povzbudit a osobně držet palce. Bylo to třeba, protože se jednalo o nominační výstavu na Cruft's 2010 a posuzoval MUDr. Novotný - přísný rozhodčí s vyhraněným názorem na anglické ohaře. Ciadella se předvedla moc hezky, vyzařovala z ní elegance a za svou chvilku slávy získala výbornou 2!  Nedělní rozhodčí - MVDr. Šrámek ji v týž konkurenci ohodnotil velmi dobrou 2.  Terezce a Ciadellce moc gratulujeme a děkujeme za příkladnou prezentaci!

Současně také děkujeme za lednovou vycházku - Tereziny moc hezké fotky najdete "zde".

     

2.2.2009 - včerejší odpoledne patřilo povídání o psech - především křepelácích, chovu, myslivosti a celkově o všech, kteří patří do smečky "z Březenských revírů". V zasněžené Březné nás opět přivítali Bendovi. Tentokrát byla štěňátka ještě v bříšku, a tak se vše točilo hlavně kolem "Larga". Jak se mu u jeho chovatelů líbilo koukněte níže :o)

     

29.1.2009 - Uplynulou sobotu se Radka s "Comeou" zúčastnily Mezinárodní výstavy psů v Trenčíně. Ve třídě pracovní získaly od polského rozhodčího výbornou 2  a pěkný posudek. Comea se pěkně předvedla, přestože byli setři posouzeni až na konci. Oběma moc gratulujeme!

25.1.2009 - stejně jako minulou sobotu, i včera jsme byli pozváni na mimořádný odstřel z důvodu snížení stavů zdivočelých městských holubů v Brně, který probíhal na zemědělských budovách v okrajových částech města. Samozřejmě tam nesměly chybět naše psí pomocnice - "Brita" a "Jasmína". Přestože se nejednalo o klasickou formu lovu, byly obě moc šikovné a dělaly s radostí vše, co se od nich očekávalo. Všichni ulovení holubi jsou odevzdáváni na vyšetření, které bohužel opakovaně potvrzuje, že přes 90% jedinců jsou nositelé nakažlivých onemocnění, přenosných na člověka.

        

11.1.2009 - první lednový víkend nás přijely navštívit kamarádky s irskými setry - "Carem Vysoký Kamík" a čtyřměsíčním Natanem z Brdlen. "Camellia" měla velkou radost z kamarádů a dlouho si všichni společně hráli, honili se a okusovali :o) "Brita" si zachovala svou tvář nedobytné dámy a v klidu seděla o kus dál. Společné focení tedy nebylo vůbec jednoduché...

     

2.1.2009 - Ježíšek nám nadělil parádní dárek - nový fotoaparát Nikon D60. Radost byla veliká, a tak jsme hned mezi svátky vyrazili na výlet do zámeckého parku v Lednici, a když následující den vykouklo sluníčko, vzali jsme na výcvik do polí náš dáreček s sebou. Vzniklo tak několik opravdu nádherných fotografií, o které bychom se rádi podělili s Vámi - našimi příznivci a přáteli. Malou ukázku vidíte zde, další várku pak ve "Fotogalerii Camellie", "Fotogalerii Brity" a ve "Společné fotogalerii". Přejeme příjemné pokoukání :o)

              


 

Aktuality roku 2008

 

NAVRCHOLU.cz