Aktuality roku 2009

Aktuality 2008


22
.12.2008 - otevřete si PF 2009

21.12.2008 - uplynulé víkendy jsme s našimi pejsky vyrazili na příjemné lovecké akce.
   Minulou sobotu, tj. 13.12., se konal hon na drobnou zvěř MS Rakvice. Přestože byla polovina prosince a mělo by chumelit, počasí bylo teplé a bez deště. Tentokrát se ulovilo celkem 95 zajíců, 11 kohoutů, dvě vrány šedivky a jedna straka. Děkujeme za pozvání!

  Včera vyrazil Jirka s "Largem" na naháňku do MS Hynčinský les. Ve třech velkých lečích byly uloveny tři kusy černé zvěře a dvě muflončata. Typicky zimní počasí se sněhem a studeným větrem bylo na stanovišti nepříjemné, všichni řádně promrzli. O to srdečněji byla přivítána poslední leč s výbornou pečínkou se zelím a bohatým společenským programem :o)

  

9.12.2008 - letošní výstavní sezónu jsme zakončili nedělní Mezinárodní výstavou v rakouském Welsu. "Larga"posuzoval sympatický Ital, který při posuzování rozhodně neztrácel čas - Largo, který byl předváděn v polovině celkového počtu psů v kruhu, byl hotov za hodinu od počátku posuzování! Přesto zkušenému oku pana rozhodčího neunikla žádná chybička! Našemu Largovi vytkl volné přední končetiny a zadal mu výbornou 1, o. T., tedy bez titulu. Přestože si na poslední potřebný rakouský titul budeme muset ještě počkat, výstavu jsme si užili a v kolotoči všedních starostí si báječně odpočali.

3.12.2008 - minulé úterý byl "Largovi" uznán titul "Český Grandšampion"! Za vyřízení formalit opět děkujeme "Martinovi"!

Do "Fotogalerie Ciadelly" jsme přidali snímky z poslední doby.

25.11.2008 - prožili jsme velmi akční víkend proměnlivý stejně jako víkendové počasí.
   V sobotu byl Jirka s "Brituškou" pozván na hon do MS Židlochovice. Den přál střelcům, Brituška moc pěkně pracovala, aportovala a s radostí doháněla postřelené zajíce. Na výřadu nakonec leželo 99 kohoutů, 3 slepice a 52 zajíců.

   Neděli pak strávil Jirka a "Largo" na naháňce na černou zvěř v MS Přibyslavice. Largo zde uplatnil nabyté zkušenosti ze zkoušek honičů, moc pěkně pracoval, po leči se vždy vrátil se střelci nebo sám po stopách svého pána na místo srazu. Ti, co ho viděli přímo v akci prohlásili, že ani nebylo třeba honců, že to tam proběhal křížem krážem sám :o) Bohužel v lečích nebyla žádná zvěř, a tak si oba užili fajn vycházku…

   Lucka měla v plánu výlet do Polska za setříky. S Dostálovými jsme se vydali k moc fajn kamarádce Sylwii. Byli jsme vřele přivítáni v nádherném domku na samém okraji malebné vesničky. Vykládali jsme o loveckých psech, výstavách a chovu a ochutnali jsme specialitu - pyrožky se speciální omáčkou, jejíž jméno už jsem zapomněla :o))) Všem zúčastněným velmi děkuji za fajn víkend, jen počasí tentokrát nepřálo cestování…

     

16.11.2008 - poslední letošní výstava v ČR byla pro nás velmi úspěšnou a příjemnou akcí. Již v pátek večer přijeli "manželé Dostálovi s Comeou", abychom společně popovídali a v sobotu ráno vyrazili směr Praha. Setři tentokráte šli na řadu jako poslední, a tak jsme měli dostatek prostoru na kynologické přátele, kterých se sešla pěkná řádka a se všemi jsme strávili moc pěkné chvíle. Mezi nimi byli mj. chovatelé Britanky anebo majitelé Carniereho Palla, kterým děkujeme za společnou fotečku! Tentokrát byl v posuzování první na řadě "Largo" - opět jsme ho svěřili do zkušených rukou "juniorhandlerky Lindy". Vyběhali si ve třídě šampionů výbornou 1, CAC, CACIB!  Largovi se tak podařilo splnit podmínky pro přidělení titulu Grandšampion ČR a současně Interšampion krásy! Lindě děkujeme a gratulujeme!
   Po poledni přišly na řadu angličtí setři, které posuzovala paní Dvořáková. Byla milá a vstřícná, vždy vysvětlila svůj názor a velmi nás těší, že vychválila především tělesný rámec naší "Camellie" jako typický pro plemeno. Ta se předvedla ve třídě otevřené, kde získala výbornou 1 a svůj první CAC ČR!  Ve třídě pracovní měla velký úspěch v podobě výborné 2 a titulu Res. CAC "Comea", které paní rozhodčí pochválila čisté zoubky :o)) Jako poslední šla na řadu "Britanka" - jako mladší z nastoupených veteránek si odnesla výbornou 2!  Následoval souboj o nejlepší fenu v plemeni, ve kterém si Camellia vybojovala první nádherný titul Res. CACIB!!!  Našim fenkám byla vytknuta sušší hlava, ale všechny tři se i přes delší výstavní odmlku předvedly skutečně bravurně.


Nedělí pokračoval úspěch našich odchovánků - "Ciadella" složila Canisterapeutické zkoušky na 100%, tj. 33 bodů + 2 body za vstřícnost! Ciadella má báječnou povahu a k této činnosti se náramně hodí.

Všem našim odchovánkům srdečně gratulujeme a majitelům děkujeme za skvělou reprezentaci a péči! Radce a Zbyňkovi současně patří velké díky za odvoz celé naší smečky na výstavu :o)

  

11.11.2008 - v minulém týdnu jsme s "Brituškou" a "Camelií" podnikly několik celodenních túr po okolí Blanska. Přestože trasy vedly především lesy, Camellia si vše přebrala po svém a neustále naháněla z houštinek a několikrát se jí i podařilo na nás nahnat srnčí. Překvapila nás, když vystavila uprostřed lesa u paty stromu - po chvíli vylétla sluka a Camellia jen stála a dívala se, jak tento vzácný pták zalétá za porost :o) Oběma holkám se líbilo jak na středečním výletě na Blansek a propast Macochu, tak v okolí Bílovic anebo na Stezce Petra Bezruče. Lucka výletování zakončila angínou, a tak jsme museli vynechat pondělní hon v bažantnici :o(

        

2.11.2008 - první listopadový den jsme s radostí přijali pozvánku na bažantí hon do MS Obora Násedlovice a samozřejmě nesměly chybět naše psí profesorky - "Brita" a "Jasmína". Obě pracovaly sobě typickým způsobem, Brituška byla natěšená na loveckou akci, pořádně si užívala hledání a aportování pernaté zvěře; Jasmínka se s ledovým klidem držela poblíž svého pánečka. Na výřadu nakonec bylo 61 kusů bažantích kohoutů, dvě bažantí slepice a sedm divokých kachen. Poslední leč byla krom špičkového pohoštění plná mysliveckých tradic, zvyků a dobré nálady. Protože Brita během dne svou prací vzbuzovala pozornost všech účastníků, byly společně s Luckou vyhlášeny "Nejelegantnější dvojicí honu" :o)

  

27.10.2008 - uplynulý víkend jsme se s "Largem" zúčastnili Zkoušek honičů v malebných honitbách MS Bedřichovice a MS Jankov na okrese Benešov. Během sobotní naháňky Largo jako jediný ze startujících pracoval s černou zvěří, za což byl i náležitě hodnocen. I přesto musel v neděli absolvovat disciplínu Ochota k práci na černou zvěř a jelikož se mu na selátko v ohrádce hlásit příliš nechtělo, známka 2 ho posunula do II. ceny. Ostatní disciplíny zvládl bravurně a za 177 bodů si odnesl celkové druhé místo a pěkné ceny. Largo pracoval moc pěkně, za což si vysloužil slovní ohodnocení od rozhodčích: "velmi pracovitý pes". Po leči plné maliní a ostružiní ho dokonce jeden z rozhodčích okomentoval slovy: "Ten jel jak tank" :o)
    Largo má tedy ve svých 2,5 letech složeny všechny lovecké zkoušky, které lze v ČR se slídičem absolvovat.

        

20.10.2008 - letošní poslední sluneční paprsky nás provázely celým víkendem plným psích akcí.
   Obrovské gratulace patří majitelům "Ciadelly", která měla velikánský úspěch na Národní výstavě psů v Brně. Setry posuzoval Pavel Navrátil, Ciadella se představila ve třídě otevřené, kterou se slovy plných pochvaly vyhrála a obdržela výbornou 1, CAC.  Následně se předvedla "Brituška" ve třídě veteránů, ale za sušší hlavu a měkčí záď dostala velmi dobrou. Chvála Ciadelly ale ještě neskončila - přes přítomnost veleúspěšných konkurentek z ostatních tříd zvítězila a odnesla si Národního vítěze!  Následně soutěžila o vítěze plemene s nedozrálou mladou fenkou a s polským psem a i tyto porazila a získala svůj první BOB!!!  K tomuto životnímu úspěchu ještě jednou gratulujeme!
   Neméně úspěšný byl "Largo", který se svou handlerkou Lindou od přísného pana Studeníka získal ve třídě vítězů výbornou 1, CAC, Národní vítěz, BOB!

   V neděli jsme vyrazili na Jesenný Field Trial SKPS. Brita startovala v kategorii FT - solo, "Camellia" v Derby - solo. Brituška běžela jako první, nasadila své pomalejší tempo a po krátké chvíli vystavila. Po vzletu bažantí zvěře sama hledala dál, po půlotáčce opět vystavila, ale když jsem se k ní začala přibližovat, vylétl za ní bažant a Brita se rozhodla hledat dál a vystavovaná zvěř vylétla. Přestože pokračovala správným směrem, rozhodčí si situaci vysvětlil po svém a ve 3,5 minutě ji odvolal za vyražení. Následovala Camellia. Přestože hledání z počátku nebylo nic extra, po změně směru správně na vítr bylo pěkné. Během 17-ti minut neudělala vylučující chybu, a proto pokračovala na vypouštěné zvěři. Naše staré známé křepelky naznačila, jakmile jsem k ní došla, šla ustalovat, a tak jsem ji zavolala zpět kvůli vystavení správně na vítr. To ale nebylo přesvědčivé a pan rozhodčí řekl, že má tendence od zvěře odcházet, a tak ani Camellia neuspěla. Škoda, že u obou našich fenek jsem situaci viděla jinak…

        

12.10.2008 - přestože jsme v poslední době "Camellii" nevěnovali mnoho aktualit, rozhodně se nenudila. Celé léto jsme každý den podnikali nějakou aktivitu: často jsme chodili k vodě - plavat a nahánět kačenky, hledali jsme v polích nebo naháněli zvěř v houštinách, spolu s Britou tahala paničku na kole (tzv. "bikejörging"). K tomu všemu pilně cvičíme aport se zvěří na souši i z vody, vlečky i pohozené. Několikrát jsme se ve výcviku přidali ke kamarádům s retrievery - díky za rozptýlení "Idě s Abbi", "Bennetovým" a dalším. Jak jsme se měli nejen celé léto, ale jak si užíváme i podzim najdete ve "Fotogalerii Camellie".

   Díky četným dotazům máme i pro Vás báječnou zprávu - v naší chovatelské stanici plánujeme "štěňátka" na příští rok, tj. rok 2009! Pro Camellii hledáme pejska v zahraničí, měl by být lovecky aktivně využívaný, zdravý, povahově vyrovnaný a exteriérem odpovídající standartu. Nejsou pro nás důležité šampionáty, ale důraz klademe na typ vhodný k naší fence. Štěňátka by měla tedy být vhodná především pro myslivost, chov a aktivní sport! Pokud máte zájem o perspektivní štěňátko z naší chovatelské stanice nebo o více informací, neváhejte nás kdykoli "kontaktovat"!

  

5.10.2008 - Evropská výstava v maďarské Budapešti se nám vryla do paměti nekonečnými frontami všude, kam se člověk podíval. Projet hlavním městem bylo prakticky nemožné, a tak jsme uvítali, že v našem kruhu začalo posuzování o hodinu a půl později. Pan rozhodčí byl velmi příjemný, stejně jako personál a prostorný kruh s kobercem. "Largo" byl přihlášen do třídy šampiónů a přestože se dlouho na žádné výstavě neukázal, prezentoval se pěkně. V postoji byl pečlivě prohlédnut a přeměřen ve všech částech těla, včetně kvality srsti. Pan rozhodčí dal ale hlavně na pohyb a pokud mu neseděla nějaká drobnost, pejsek nedostal ani výbornou. Largo si vyběhal výbornou 1, CAC, Res. CACIB, za který dostal pro Maďary typickou trikolórní šňůrku kolem krku.
   Na počátku týdne Largovi dorazil diplom za "Polského šampióna krásy" a na jeho stránku jsme přidali také diplom ze "Soutěže ve výkonu KCHLS".
   Pan fotograf "Richard Stehlík" byl tak hodný a zaslal nám snímky z Memoriálu Mileny Štěrbové. Jeho záběry jsme nadšeni a díky neopakovatelnosti okamžiku se tedy nedivte podobnosti některých fotek ve "Fotogalerii Larga" :o) Dvě fotografie pro ilustraci - na první je vidět, že křepelák zvládá vlečku s pernatou i se zavřenýma očima a druhá zobrazuje pocity po úspěšném absolvování Memoriálu Mileny Štěrbové - ten výraz nevystihuje intenzitu okamžiku :o)

     

29.9.2008 - od pátku do neděle byly centrem naší pozornosti Kacanovy a přilehlé honitby, kde se uskutečnil XXIII. ročník Memoriálu Mileny Štěrbové. V zahradě zámku Hrubý Rohozec na slavnostním nástupu, který svou velkou slávou napovídal, že se jedná o nejvyšší mezinárodní soutěž slídičů, stálo 21 psů; nedělního vyhlášení se pak "dožilo" pejsků pouze 11 a "Largo" mezi nimi!
   Naše čtyřčlenná skupina začínala vodními disciplínami a následovalo pole. Largo předváděl pěknou práci, vše prováděl s obrovskou radostí a chutí a některým jeho kouskům se dalo upřímně zasmát. Sobotní den pro nás skončil úspěšně, i když ve II. ceně díky limitním známkám. V neděli jsme vstávali plni elánu a bez únavy, navíc nás nečekaně přijel podpořit pan chovatel Jindřich Benda. "Malý les" Largo prošel se samými čtverkami a pochvalou, těžký terén na barvě nás ale posunul do III. ceny - Largo 3x sešel ze stopní dráhy, jinak pracoval velmi rozhodně. Celkově si doběhl pro 397 bodů a krásné sponzorské ceny a upomínkové předměty. Při vyhlašování výsledků ještě Jirka oficiálně převzal pohár za 2. místo v Soutěži ve výkonu KCHLS, o které jsme psali již dříve.
   Úspěšné ukončení tohoto Memoriálu je pro nás obrovským životním úspěchem a jsme na Larga nesmírně hrdí za jeho vyrovnané lovecké výkony a že jako nejmladší pes dokázal uspět mezi zkušenými memoriálovými psy i vůdci. Largo, děkujeme za nádherné zážitky a panu chovateli děkujeme za Larga!

           

21.9.2008 - loveckou sezónu jsme otevřeli společným honem na kachny u našich přátel v Osové na Vysočině. Bez vydatné pomoci psů bychom se neobešli, zvěř by se vůbec nezvedla a tudíž by nebylo co lovit. "Jasmínka" jako obvykle pracovala jen na střelené či postřelené zvěři, "Brituška" se jako velký lovec ujala funkce hlavního zvedače zvěře z vodní hladiny, prohledávala i zarostlé břehy a vyháněla zdravou, ale lovila či naháněla také poraněnou zvěř a ještě stíhala aportovat z hluboké vody. Vzhledem k velmi chladnému počasí a opakujícímu se dešti se všichni psi brzy třepali zimou, ale žádnému to nevadilo :o) Na výřadu nakonec leželo 58 kusů vodní pernaté zvěře. Naši pejsci předvedli nádhernou práci, proto jsme na ně náležitě hrdí a Britanka navíc v tomto druhu společného lovu velmi mile překvapila.

        

19.9.2008 - na pozvání našeho kamaráda z východního Slovenska jsme již poněkolikáté vyrazili na lov jelení, srnčí a černé zvěře. Počasí nám příliš nepřálo, a tak nebylo mnoho příležitostí k vycházkám. Přesto jsme si odvezli mnoho loveckých zážitků a nezapomenutelných okamžiků. Společnost nám dělala "Camellia", která si také pobyt užívala. Ve volných chvílích prohledávala houštinky a běhala po lesích, ale když bylo třeba, pohybovala se v blízkém okolí a nevzdalovala se - opět se osvědčila jako dokonalý společník pro všechny příležitosti :o)

           

8.9.2008 - přátelská, až rodinná atmosféra panovala celý prodloužený víkend, který jsme strávili na XXVI. Mezinárodních klubových všestranných zkouškách slídičů v Drahotěšicích - Vlkově. Pro všechny disciplíny byly vzhledem k významnosti zkoušek vybrány obtížné terény, a tak snad nikoho nepřekvapí, že z devíti nastoupených pejsků úspěšně dokončilo jen pět a ani jeden v I. ceně. "Largovi" se po celou dobu vedlo skvěle, první den předváděl své standardní výkony, za které si odnášel pěkné známky. Nejvíce zabodoval ve vodě a při práci se srstnatou zvěří. V neděli už na něm byla znát velká únava, ale naštěstí nás čekalo jen pár disciplín. Hlavu mu navíc zamotalo velmi aromatické pole s bylinkami, kde se slídilo a dohledávala pernatá, ale i tohle ustál, i když se ztrátou bodíků. O to větší radost jsme měli při vyhlašování - Largo s počtem 419 bodů (II. cena) skončil na nádherném DRUHÉM místě!  Navíc dostal nejen pochvalu, ale i ocenění za Nejlepší vodu!!!  Děkujeme za báječné zkoušky, skvělé zážitky, spoustu cen a největší díky tentokrát patří panu Jedličkovi a Ing. Horynovi za obrovskou pomoc při našich technických potížích!

              

2.9.2008 - "Ciadella" s Terezou nezahálí a i v průběhu léta soutěžily na neoficiálních závodech v agility. Nedávný úspěch na cizí půdě odstartoval jejich úspěšnou řadu běhů, koukněte sami:
   27.7. - Blansko - open dis., jumping 16. místo
   17.8. - Holešov - jumping dis., open 1. místo ze 14!!!
   31.8. - Blansko - open 4. místo ze 7, jumping 6. místo z 10.
Budeme držet palečky, aby se i nadále dařilo se umísťovat s pěkným časem a dobíhat bez diskvalifikace. Holkám to začíná hezky jít, gratulujeme!

  

27.8.2008 - Vítáme "nového člena" naší smečky! Těšíme se na společné lovy, kde jistě bude skvělým pomocníkem (ostatně jako všichni "SETŘI") :o)))

16.8.2008 - po delší době jsme se s "Camellií" vydali na loveckou soutěž - tentokrát na Memoriál Josefa Luxe, který pořádal Klub bretaňských ohařů. Celý den s malými přestávkami vydatně pršelo, ale nám skvělou náladu udržovala pozitivně naladěná Camellia. Naše skupina běhala ve vysoké řepě - pro Camellii, která šla na řadu jako čtvrtá a moc se těšila, byl tento velmi obtížný porost premiérou. Přestože jsme byly promočené ze všech stran, s přiděleným terénem si poradila více než dobře. S bočním větrem se věnovala spíše pravé straně, asi v polovině času odběhla po čerstvé stopě srnčího a při návratu nad horizontem proti větru vystavila. Vzhledem k tomu, že jsem ji neviděla, vystavovala notnou chvíli a teprve po mém příchodu postoupila. Vylétla bažantí slepička, Camellia zůstala po výstřelu klidná, avšak za zvěří zaskočila, a tak nám byly strženy bodíky za klid před pernatou. Po 14-ti minutách a doběhu řepného pole byla naše chvíle slávy jako jediným ze skupiny ukončena díky přítomnosti zvěře. Rozhodčí chválili lovecké nasazení fenky, hledání bylo označeno jako jedno z nejlepších ve skupině, nejlépe využila přidělený prostor, dokonale spolupracovala s vůdkyní, poslouchala a přitom využívala větru a skvěle si poradila se zpracováním pernaté zvěře. Za 208 bodů získala celkově 5. místo a jelikož z 27 nastoupených zdárně ukončilo jen 13 jedinců, jsme na Camellii náležitě hrdí. Jen nás mrzí, že se ve skupině anglických ohařů nezadaly tituly už proto, že Camellia byla za svůj výkon rozhodčími velmi chválena ještě po soutěži jako vlohová fenka a jako druhá v této kategorii by získala Res. CACT. Přesto jsme nadšeni jejím pěkným výkonem, s řepou si poradila jako zkušená setřice a i po běhu byla plná energie a připravená na další akci :o)

  

10.8.2008 - na stránku "Camellie" jsme přidali odkaz "Camellia v mediích", "Largovi" byla tato stránka aktualizována.

   Včera odpoledne nás pozvala "Ida s Abbi" na procházku, a tak jsme s Camellií vyrazily. Holky spolu prozkoumávaly okolí, každá svým typickým způsobem příslušným plemeni. Vycházku jsme si všechny moc užily a nadšení pejsků jsem se snažila zdokumentovat na přiloženým fotkách…

           

2.8.2008 - na Klubových speciálních zkouškách z vodní práce v Bříšťanech "Larga" vedla tentokrát Lucka. Při losování vytáhla „šťastnou sedmičku“ a tak nastoupili jako první na Dohledávku kachny v rákosí. Largo své první vypuštění využil k osvěžení v rybníčku, napodruhé se vydal prohledávat rákosí, ovšem při cestě narazil na čerstvé stopy zvěře a hlasitě odběhl. Rybníky byly umístěny uprostřed lesa, a tak všude byl dostatek divočáků a jejich přítomnost se dala snadno prokázat ranními stopami v blátě. Larga jsme našli po půlhodině zaštěkávajícího v houštině zvěř. Rozhodčí - oba chovatelé NK pak před koronou velmi chválili Largovo počínání a potvrdili, že jeho lovecká vášeň je úžasná, hlasitost perfektní a sledování stopy dokonalé a vzhledem k jeho hlasovým projevům lze jednoduše poznat, že se se zvěří i osobně setkal :o) Zkouškové štěstí nás tentokrát opustilo, ale Largo si den užil už proto, že do prasat se příliš často nedostane. Nakonec jsme ještě byli potrénovat u místní obůrky s divočákem a Largo se osvědčil jako nebojácný, ale přitom obezřetný lovec této zvěře :o)

     

29.7.2008 - rádi bychom Vám představili asi 2 až 3 letého kříženečka, ve kterém se nezapřou setří geny. "Flíček" je trikolorní pravděpodobně kříženec anglického setra. Je poměrně dlouhou dobu umístěn v útulku v Kolíně, byl již v několika rodinách, ale pokaždé ho vrátili. Pro Flíčka hledáme hodné, sportovně založené lidičky, kteří by ho do konce života milovali tak, jako i on miluje lidi. Je středně velký, velmi milý a přátelský k lidem, k pejskům není agresivní. Jako příbuzný setra potřebuje dlouhé procházky přírodou, na vodítku umí chodit dobře, na volno jde prohledávat terén a přivolání je pak velmi obtížné. S trochou trpělivosti a kapsou plnou pamlsků se ale jistě i poslušnost brzy vytříbí a když si na sebe zvyknete, bude z Flíčka ideální doprovod na túry. Nyní bydlí v kotci, kde je čistotný a s venčením vydrží do doby, než je vypuštěn na zahrádku. Pokud Vás Flíček jen trošku zaujal, zajeďte do útulku, půjčují pejsky na venčení, a tak není problém se s ním o samotě blíže seznámit. A kdybyste si jej domů vzít nechtěli, Flíček bude šťastný i za procházku :o) V případě zájmu kontaktujte nás anebo "Psí útulek v Kolíně".

        

27.7.2008 - 1. Krajská výstava psů v Žebětíně byla skvělým zážitkem. Zázemí tvořil jezdecký areál, kde jsme již dříve vystavovali Larga a i tentokrát bylo prostředí i organizace na jedničku s hvězdičkou. Lovecká plemena v prostorném kruhu posuzoval Dr. Dostál a setři nastupovali hned po několika kokrech. "Camellia" byla přihlášena poprvé do třídy pracovní, a tak se pan rozhodčí ptal na složené zkoušky, na lovecké vlohy a umění a byl překvapen její chovností. Od minulého roku, kdy jí zadal známku VD, značně vyspěla; při slovním hodnocení ještě dodal, že má výborné zadní úhlení a už psal bezchybný posudek a zadával známku výborná 1, Vítěz třídy pracovní, Krajský vítěz. Následovala totiž už jen třída veteránů, kde se poprvé předváděla "Brituška". Ta se na výstavní mola vrátila po delší době, ale celé předvádění si náramně užila. I ona se panu rozhodčímu líbila, nezapomněl se zeptat na její pracovní využití a už jsme odcházely z kruhu s báječným pocitem a známkou výborná 1, Vítěz třídy veteránů, Nejlepší veterán. Brituška tak nakousla titul Veteránšampion! Celé posuzování bylo velmi důkladné, pan rozhodčí osahal každý milimetr těla a nešetřil červenými stužkami, proto si ocenění opravdu vážíme! Čekání na závěrečné soutěže jsme si zkrátili procházkami po okolním lese, hrou, povídáním s přáteli a výtečným obědem. I v závěrečném kruhu se obě holky předvedly skvěle, Camellia pana rozhodčího zaujala natolik, že ji v soutěži o Nejlepší fenu výstavy vybral do užšího výběru asi 8 fen! Na první místo už nedosáhla, ale i tento postup mezi bezmála padesáti jedinci byl pro nás skvělým úspěchem!
   Celý den nám štěstíčko hlídala Šárka a její Aytan, kterým moc děkujeme za doprovod a nemalou pomoc!

              

20.7.2008 - v úterý 15.7. byl "Largovi" oficiálně přiznán významný titul - "Český šampion práce". Současně se tak stává držitele dalšího, i když neoficiálního titulu - Dual šampion CZ = šampion krásy i práce! Largovi gratulujeme a děkujeme "Martinovi" za vyřízení formalit!

15.7.2008 - poslední dva týdny jsme měli milou návštěvu - na prázdniny k nám přijela Comeika, jejíž majitelé odjeli za mořem. "Comea" bez jakýchkoli náznaků stesku prakticky ihned zapadla do naší smečky, přijala zavedená pravidla a chovala se, jakoby u nás byla odjakživa. Při hledání v polích, při koupání anebo běhání po lese se tvářila spokojeně a pokud si nebyla něčím jistá, zopakovala chování všudypřítomné Camellie a bylo jasné, že dostane pochvalu :o) V době jejího pobytu jsme stihli pocvičit v poli, ve vodě, vystavovali jsme na Intercanisu, navštívili jsme oční specialistku, poprvé aportovala zvěř, drželi jsme Largovi pacičky na vodních zkouškách, kde také Comea sbírala zkušenosti. U nás byla velmi nadšená z přítomnosti psích kamarádů a každou volnou chvíli využila k provokování ke hře :o) Samozřejmě jsme udělali několik moc povedených foteček, na které se můžete podívat do "Fotogalerie vrhu C" (za některé děkujeme Šárce Zádrapové).

6.7.2008 - Klubové speciální zkoušky z vodní práce pořádané KCHLS ve Švábenicích jsme absolvovali již podruhé. I tentokrát byla atmosféra více než příjemná, umocněná přítomností našich přátel a velmi milých lidí, navíc s perfektní organizací ze strany pořadatelů. "Largovi" se dařilo ještě lépe než loni, a tak nebyl žádný problém splnit kýžený cíl; navíc sklízel obdiv ze strany rozhodčích na všech stanovištích. Právem se tak stal nejlepším slídičem dne, a se ztrátou jednoho bodíku obdržel I. cenu a titul CACT.  Largovi se tak podařilo splnit podmínky pro udělení Českého šampionátu práce! Z dnešní excelentní práce Larga jsme velmi nadšeni, děkujeme mu za další pohár z pracovního pole a gratulujeme!!!

     

1.7.2008 - navštívili jsme MVDr. Trnkovou - specialistku v oboru dědičných vad očí. I setři mohou trpět některými nemocemi, především PRA a kataraktou, a proto jsme celkové vyšetření absolvovali, přestože se u nás ani ve světě tomuto plemeni běžně neprovádí. Paní doktorka byla nadšená ze stavu očí "Camellie" a "Comei", obě na první pohled shledala jako prosté jakékoli oční vady. Po kompletním vyšetření nás ujistila, že jsou obě fenky stoprocentně zdravé a jejich oči jsou ve stavu, kdy je i pozdější propuknutí jakékoli nemoci v podstatě vyloučené. Máme velkou radost, že výsledky veškerých vyšetření těchto dvou fenek dávají předpoklady k přínosu perfektního zdraví do chovu.

  

28.6.2008 - před deseti dny jsme dostali významné psaní od poradce chovu ČPSK, pana Legáta a nedorazilo jen nám do Blanska, ale také na severní Moravu. "Camellia" a "Comea" byly oficiálně uznány za chovné feny!  Obě jsou moc šikovné, pěkné a zdravé fenky a tento životní úspěch se jim podařil ještě před dovršením dvou let věku. Moc gratulujeme!

  Další velký úspěch byl zpečetěn v Klubovém zpravodaji KCHLS. "Largo" byl tímto klubem vyhlášen druhým nejúspěšnějším pracovním německým křepelákem loňského roku!  Současně je uveden jako 4. nejlepší pracovní pes ze všech zastřešených plemen, ale nebylo mu započítáno 300 bodů za CACT. Správný součet bodů Larga posouvá celkově opět na DRUHÉ místo ze všech slídičů!  Oprava bude následovat v příštím čísle zpravodaje…

   Minulou sobotu zabodovali také naši odchovánci. Na Oblastní výstavě v Náměšti na Hané posuzoval "Comeu" pan Dr. Dostál. Fenka se velmi líbila, a tak si oprávněně odnášela celou řádku titulů - výborná 1, Vítěz třídy otevřené, Oblastní vítěz!
   V neděli soutěžila "Ciadella" s majitelkou v Tanci se psem v Blansku. Číslo v kombinaci se stepem se jim celkem podařilo, a tak za něj získali prozatím nejvíce bodů a páté místo z 8. Oběma fenkám i majitelům gratulujeme!

   Dnešní akcí byla mezinárodní výstava psů v Brně - Intercanis. Setry posuzoval pan Němec - Comea skončila jako velmi dobrá 2  s moc pěkným posudkem a jedinou výtkou volnější kůže pod krkem :o)) Largo se předvedl před již známou rozhodčí, paní Janekovou, která mu zadala výbornou 1, CAC, Res. CACIB!  Largova sbírka se tak rozrostla o další dvě moc pěkné medaile. Podrobnosti najdete jako obvykle na jednotlivých stránkách pejsků.

19.6.2008 - včera zhasla hvězdička naší setří babičce Abře z Klamap. Do poslední chvíle si užívala života, byla velkým pomocníkem a ještě v loňské lovecké sezóně byla v rámci svých možností aktivně využívána na honech a individuálních lovech, pro které žila. Byla pečlivou matkou tří vrhů, v nichž dala život 17-ti štěňátkům; vděčíme jí za život "Britanky", která odstartovala naši činnost s báječným anglickým setrem. Andulka zemřela stářím v nádherném věku 13 let a až do posledního okamžiku byla se svými milujícími majitely. Se zármutkem v srdcích prožíváme tyto dny, ale současně s milými vzpomínkami, které nás budou navždy provázet. V několika přiložených obrázcích připomínáme její život… Andulko, děkujeme…

              

15.6.2008 - v neděli jsme vyrazili potřetí do Polska. "Larga" posuzovala moc příjemná a sympatická polská paní rozhodčí, která každého psa pečlivě prosahala a prohlédla. Posudek s oceněním mi předávala s úsměvem a slovy, že jde o moc pěkného psa, kterému zadává doskonała 1, CWC, Najlepszy Dorosły Pies w Rasie, Zwycięzca Rasy!  Largo tak splnil podmínky dalšího šampionátu!!

7.6.2008 - vyrazili jsme na Šumavu za výstavou, kterou pořádal Klub chovatelů německého křepeláka. Přihlášeno bylo přes 50 jedinců a pohlaví byla posuzována zvlášť - psy měla na starosti paní Kadlecová. "Largo" ve třídě vítězů získal velmi dobrou 2  za slabé osvalení beder :o) My ale přijeli pro jinou cenu, a ta se předávala po odpoledních soutěžích. Largo se s celkovým počtem 1672 bodů stal Nejlepším pracovním psem roku 2007 a získal od klubu obrovský pohár!! Celý loňský rok s ním Jirka pilně cvičil a skládal zkoušky, a tak si tento titul bezpochyby oba zaslouží. Vzhledem k Largově handicapu s kyčlemi jsme nadšeni jeho úspěchy a této prestižní ceny si velmi vážíme. Děkujeme a Largovi gratulujeme! I on si den užil po svém :o)))

           

31.5.2008 - dnešní VELKÁ aktualita nebude jen rozměrná a přeplněná informacemi a novinkami, ale pro nás je především významná a my věříme, že se budete radovat s námi :o)))
   28.5. je důležité datum. Slavilo se nejen po Čechách, ale také na Slovensku a v Lucembursku - "odchovánci z vrhu C" dosáhli dvouletého výročí! Všichni fyzicky i psychicky více méně vyspěli, zažili už pěknou řádku zajímavých akcí, získali parádní ocenění na výstavách, složili kdejaké zkoušky anebo se účastnili závodů. Mnozí dosáhli na metu nejvyšší - chovnost. Jak jsme průběžně upozorňovali, podmínky chovnosti má splněné "Comea", "Corrone" a naše "Camellia" - podklady jsou rozeslány poradcům chovu, a tak už zbývá jen to poslední - razítko :o) "Ciadella" a "Cabritillo" mají úspěšně našlápnuto, i když jim stále ještě nějaká ta „drobnost“ chybí. Campanella a Carniere se mají stejně dobře, užívají si svého života se svými páníčky, kteří se jim plně věnují. Ze všech setříků vyrostli nádherní jedinci, perfektní povahově, zdraví, milující a milovaní… . Všem majitelům našich odchovánků děkujeme a dodatečně přejeme všechno nejlepší!
Neméně významné datum je i pro naši maminu "Britanku", která se ve středu stala veteránkou a byla vyřazena z evidence chovných jedinců. Narozeniny si náležitě užila - naše holky dostaly jejich oblíbený tvarohový dortík :o)))

   Za několik posledních dní se nám nahromadilo několik desítek fotek. Campanellka byla na dovolené na Korsice, Comea v tu dobu bojovala ve výstavních kruzích - jak se holky měly okoukněte ve "Fotogalerii vrhu C". Novou fotku na vizitce najdete v rubrice "Úspěšní Davaroni" u Comei a Corroneho, oba mají nové snímky také na své stránce.
Ani naše Camellia se nenechala zahanbit. V poslední době ji to na výstavách začalo bavit a své chvíle slávy si doslova užívala. Několik moc podařených fotek najdete ve "Fotogalerii Camellie". I ona má novou fotku na vizitce - v rubrice "Naši psi". A fotila se také s Britankou - viz "Společná fotogalerie".
Za fotky děkujeme Hance a Edimu, Sáře, Jánovi, "Káji".

   Ve čtvrtek nám přišla obálka ze Slovenska. Nebylo třeba zkoumat, co je uvnitř :o) Našim pejskům dorazily potvrzené šampionáty. Camellia se stala oficiálně "Slovenskou šampiónkou krásy mladých"!!! Je druhou junioršampionkou naší chovatelské stanice :o))) Zatímco Camellia získala svůj první šampionát, "Largo" má v řadě již pátý, avšak druhý dospělácký - nově je "Slovenský šampión krásy"! Oběma našim pejskům ze srdce gratulujeme a děkujeme!

  

25.5.2008 - opět jsme vyrazili na Slovensko, tentokrát na Klubovou výstavu SKPS v Dunajském Klátově. Přestože nám v průběhu dne mírně sprchlo, měli jsme výborné zázemí a nakonec si dopoledne užili. Anglické ohaře posuzovala paní Svatoňová, nejprve "Corroneho" ve třídě pracovní, pak "Camellii" v mezitřídě. Corronko zmohutněl a dospěl v silného psa s typickou hlavou a pěkně stavěnou kostrou s dlouhou, hustou srstí. Navíc ho majitel moc pěkně předvedl - vyběhali si výbornou 1, CAC!!!  Corrone tak získal svůj první titul a stal se tedy čekatelem Slovenského šampióna krásy! Gratulujeme! Camellia byla od rána opět znuděná a nepomohlo ani, že se jednalo o venkovní výstavu - důvodem je blížící se hárání. Především v pohybu se nepředvedla dobře a se slovy paní rozhodčí "jde o typickou a krásnou fenku, avšak s drobnými vadami" jsme si odnesly velmi dobrou 1  a stejně jako Corrone také moc pěkný posudek. Nakonec jsme udělali několik fotek, které přikládáme. Posudky najdete jako vždy na stránkách pejsků.
   Tutéž neděli soutěžila také Ciadella s Terezou v neoficiálních závodech agility. Rozběh nad svou soupeřkou vyhrály, v Open byly velmi rychlé a šikovné, ale nešťastně postavená překážka je diskvalifikovala a v Jumpingu se umístily na krásném 10. místě z 36 soutěžících - tentokrát navíc v kategorii pokročilých!!
   Oběma majitelům našich odchovánků velmi gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci!!!

              

17.-18.5.2008 - víkend pro nás začal už v pátek večer, kdy k nám přijela "Radka s Comeou". Nejprve jsme se pustily do výstavní úpravy "Comei"; následné povídání u vína tentokrát netrvalo dlouho, protože nás čekaly dva náročné dny na výstavě Springduodanube v Bratislavě.
   Těšili jsme se na sobotního rozhodčího vzhledem k velmi vzácné přítomnosti zahraničního odborníka - setry posuzoval pan Kamen z Bulharska. Nejprve nastupovala "Camellia" v mezitřídě. Panu rozhodčímu se líbila, naše vystoupení netrvalo dlouho a odešly jsme s moc pěkným posudkem, známkou výborná 1 a titulem CAC. Camellia se tak stala čekatelkou Slovenského šampiona krásy!!! Jen jsem přehodila fenky a už jsme s "Comeou" bojovaly ve třídě otevřené. Předvedla se moc pěkně, byla moc šikovná a ani k ní neměl pan rozhodčí žádné výhrady, takže i ona si odnášela výbornou 1, CAC. Při souboji o nejhezčí fenu celkem bez obtíží zvítězila Comea, která se svým prvním titulem CACIB  stala čekatelkou Mezinárodního šampionátu krásy! Současně se jí podařilo získat nominaci na nejvýznamnější výstavu na světě - Crufts 2009!!! Už nyní jsme oslavovaly úspěch, v souboji s perfektním rakouským psem jsme neměly šanci na titul nejvyšší.
"Larga" hned z rána posuzoval pan Firlik, který bohužel svá rozhodnutí nijak nekomentoval. Largo si ve třídě šampionů vyběhal výbornou 1, CAC, ale při souboji o CACIB se mu nechtělo moc stát, a tak skončil druhý s Res. CACIBem.
Do dalšího dne jsme přečkali v blízkém kempu, kde se nám moc líbilo. Pejsci si dosyta užili volnosti a vody, všichni si s chutí zaplavali, my výborně pojedly a nasávaly příjemnou atmosféru přicházejícího léta. Především jsme odpočívali a nabírali síly na další den.
   V neděli se naše plemena kryla, a tak jsem poprosila juniorhandlerku Lindu Kracíkovou o pomoc. Skutečně se pejsci v kruzích předváděli paralelně a všichni měli obrovské úspěchy! Angličanky se líbily, z Comei byl pan Stanovský velmi nadšen a neustále vyzdvihoval její typičnost v plemeni. Přestože se nepředvedla tak pěkně jako předchozí den, ani tentokrát pro ni nebylo nijak obtížné získat tituly CAC a CACIB! Camellia odešla opět s CACem. Navíc se oba dny prezentovala radostně a nenuceně, takže jsem s ní byla více než spokojená.
Largo už měl odběháno a s Lindou mu to vyloženě šlo - vyběhali spolu výbornou 1, CAC, CACIB a BOB!  Přestože jim to i v závěrečných soutěžích moc slušelo, vynikala elegance a vzájemná souhra, další tituly přenechali ostatním z VIII. skupiny FCI.
   Moc děkuji Radce za skvělý víkend a znovu gratuluji k perfektním výsledkům! Dále děkuji Lindě za spolupráci a Largova ocenění, děkuji všem přátelům za příjemné povídání a novinky a současně gratuluji, protože si všichni odvezli parádní tituly! Oba dny byly sice náročné, ale příjemné a celkem DEVĚT MEDAILÍ A JEDEN POHÁR získaný naší výpravou vhání radost do našich srdcí…

              

12.5.2008 - prodloužený víkend byl naditý kynologickými akcemi, příjemnými zážitky a pěknými výsledky našich angličanů. Než se ale začtete do notné řádky novinek, mrkněte na "úvodní stránku", kam jsme dali novou jarní fotečku :o)

   Sváteční čtvrtek jsme strávili v Dubči na Jarním poháru ČPSK. Prostory pro naši skupinu byly velmi dobře zazvěřeny zaječí a bažantí zvěří, objevila se také kachna a srnčí. S "Camellií" jsme šly jako poslední a těsně před polednem nás sluníčko nenechalo na pokoji. Měly jsme "štěstí" na úsek plný zajíců, a tak chvíli po vypuštění už Camellia naviděnou jednoho hlasitě prohnala. Druhého pěkně, ale krátce a se špatným větrem vystavila, a než jsem k ní došla, kroužila kolem něj, až nakonec vyběhl a ona se za ním opět proběhla. Další úsek byl bez zvěře, a jelikož rozhodčí (pan Píbl a pan Polák) viděli vše, co bylo třeba, už nám sdělovali známky. Camellia byla pochválena, že si umí perfektně sama nadejít na vítr a najít zvěř v poli, nicméně klidy před srstnatou byly jasně za 2 a nepřesvědčivé vystavení zajíce taktéž. Tato známka nás bohužel posunula do III. ceny, avšak celkové ohodnocení 174 bodů  je pro nás skvělým výsledkem! Camellia předvedla svůj standartní výkon jak v hledání, tak ve vystavení (zajíc prozatím není její silnou stránkou) a vzhledem k tomu, že se jednalo o klubovou soutěž, naším cílem bylo její zdárné ukončení :o)

   V pátek jsme vyrazili na báječnou vycházku po okolí Kolína. Camellia si užila šestihodinového nahánění v lesích, hledání v polích, kde bylo mnoho bažantů a mezitím se vždy skočila osvěžit do Labe. Všichni jsme si den náramně užili a večer padli příjemně unaveni. Fotky z procházky najdete ve "Fotogalerii Camellie". Ve vycházkování jsme pokračovali v sobotu v Kutné Hoře, jako důkaz přikládáme snímek Camellie u chrámu svaté Barbory :o)
  
   Sobota patřila našim odchovánkům. Úžasný pracovní úspěch měla "Comea" na zkouškách vloh. Předvedla ukázkově daleké hledání v kruzích, pěkně si chodila pro vítr, ale našla jen srnčí lože, a tak vystavování bylo zkoušeno na komorovaném bažantovi, kde ovšem perfektně obstála a za svůj výkon získala 214 bodů a I. cenu!  Nejenže se svou nezkušenou majitelkou uspěly na prvních zkouškách v životě, ale současně se jim podařilo splnit limitní známky, a tedy i poslední podmínku chovnosti! Comea byla rozhodčími chválena a do hodnocení poznamenali, že má výborné vrozené vlohy :o) Majitelce ze srdce gratulujeme a děkujeme!!!
   Současně se konala již tradiční Klubová výstava MSKAO v zámecké zahradě ve Slavkově u Brna. Anglické setry posuzoval slovenský poradce chovu pro AS, pan Ján Horváth. Nejprve třídu prohlédl v kroku, zadal pořadí a začal psát posudky a podrobně jednotlivé pejsky prohlížet. Oba naši zástupci se předvedli pěkně nejen při posuzování, ale také na chovném svodu, který úspěšně složili. S "Corronem" byl majitel velmi spokojen, venkovní výstava pejskovi vyloženě svědčila - za strmější záď získal velmi dobrou. Chovný svod MSKAO byl poslední, který mu chyběl pro chovnost - k významnému mezníku gratulujeme! Pan rozhodčí byl nadšen z ideálního osrstění "Ciadelly", kterou však vůbec nenadchlo pomalé tempo při předvádění a nakonec se mezi šesti fenami umístila na 5. místě. Dostala velmi dobrou 2 díky níže nasazenému ocasu. Oběma byla vytýkána měkčí záď, přesto si majitelé výstavu užili a my jim děkujeme za prezentaci a gratulujeme!

   Poslední, ale neméně zajímavou akcí tohoto víkendu byl nedělní Memoriál Václava Vančury - soutěž podle řádu pro zkoušky vloh, který pořádal Klub krátkosrstý ohař ČR společně s OMS Praha východ v Čelákovicích. Naše skupina byla posuzována velmi příjemnými rozhodčími, paní Hrabákovou a panem Ing. Vlasákem. Běhali jsme v po kolena vysokém ozimu, kde byli přítomni především zajíci, ale objevil se také bažant a párek koroptví. "Camellia" byla od samého počátku chválena za typické a razantní hledání, ale neměly jsme štěstí na zvěř. Na konci běhu narazila na zajíce, kde prokázala výborné klidy před srstnatou i po ráně a ještě dostala později další možnosti pro vystavení pernaté. Nakonec se podařilo na koroptvích, ale jelikož jsem ji navedla špatně na vítr, výkon nebyl tak precizní, jak to Camellia umí. Přesto si vysloužila vysoké ohodnocení - 213 bodů, I. cenu, což nakonec stačilo také na titul čekatelství Šampionátu práce ČR - CACT!!!  Oba rozhodčí před koronou zdůraznili pěkné hledání této fenky, ale kvůli poslední chybičce ji nevybrali na Přehlídkové hledání, za což se mi ještě na konci několikrát omlouvali. My jsme ale nad míru spokojení a šťastní a budeme velmi rádi vzpomínat na tento úspěšný den.

                 

3.-4.5.2008 - celý uplynulý víkend nás provázely přeháňky a také výsledky našich pejsků odpovídaly "proměnlivému" počasí...
   Sobota byla věnována Mezinárodnímu Field Trialu, který pořádal MSKAO ve Veselí nad Moravou. Od samotného rána vše odpovídalo velké významnosti akce - organizace, zajištění i prostředí bylo perfektní. Camellia byla přihlášena do FT solo. Tato kategorie běhala na ozimu a travnatých loukách, kde seděl zajíc na zajíci, dále bylo přítomno několik párů divokých koroptví a také zvěř bažantí. Rozhodčí byli příjemní, všechny soutěžící podpořili a při posuzování byli shovívaví, nicméně nikomu nic nedali zadarmo. Camellia byla po vypuštění z vodítka jako neřízená střela, chodila si sice dobře pro vítr, ale vůbec jsem ji nepoznávala ve stylu hledání ani poslušnosti. Náš běh skončil vyražením párku koroptví, které vypracovala po stopě bez vystavení.
   V neděli nás čekala Celostátní výstava psů v Banské Bystrici. Zde se nám dařilo o poznání lépe, a to nejen v předvedení. Anglické setry posuzoval velmi příjemný pan rozhodčí. "Camellia" se předvedla velmi radostně, jako pravá profesionálka, dokonce vypadala, že ji to baví! V pohybu šla daleko přede mnou na napnutém vodítku, v postoji stála sama, krásně držela hlavu a chovala se jako modelka. Panu rozhodčímu se moc líbila, a tak jí zadal známku výborná 1 a také CAC!  Po porovnání s urostlým mladým pejskem vyhrála elegance a samičí výraz Camellie, která navíc byla pochválena za perfektní prezentaci a svým výkonem si vysloužila také titul pro vítěze plemene, BOB!!!  VII. skupina byla v závěrečných soutěžích posouzena panem Luknárem, který ji vybral do užšího výběru, avšak na stupně vítězů nedosáhla. My se ovšem radovali ze získaného ocenění už proto, že tímto Camellia splnila podmínky pro udělení Slovenského šampióna krásy mladých! Posuzování v kruhu u "Larga" stálo za to - pan rozhodčí si určoval svá pravidla. Largovi přesto zadal známku výborný 1, CAC. Largovi se tak podařilo dokončit Slovenského šampióna krásy! Vše jsme společně oslavili výbornými slovenskými specialitami při cestě domů a také pejskové neodolali kačením jatýrkům v lokších a haluškám s klobásou :o) Oběma našim pejskům moc děkujeme za krásný víkend, skvělé zážitky a dvě medaile a originální pohár :o)

        

1.5.2008 - na slibované fotečky Andariela mrkněte do "Fotogalerie vrhu A".

26.-27.4.2008 - v sobotu jsme vyrazili na příjemnou procházku po kolínských revírech s "Andarielem" a jeho majitelem. Naši angličané párově prohledali přilehlá pole a poté se i s Largem vykoupali v místním rybníčku. Večer jsme zakončili povídáním o lovecké praxi nad čajem a výtečným občerstvením. Nezapomněli jsme foťák - malá ochutnávka ke shlédnutí níže...
   Na neděli jsme naplánovali Národní výstavu v německých Drážďanech. Přivítalo nás malebné výstaviště s příjemným prostředím a milými lidmi. Oba naše pejsky posuzoval pan Josef Němec a napsal jim moc pěkné posudky. "Camellia" na začátku posuzování získala báječnou výbornou 1 a "Largo" na samotném konci výborný 1, Anw. Dt. Ch. VDH, CAC, BOB. Máme radost už proto, že se jednalo o zahraniční výstavu a velmi zkušeného a uznávaného rozhodčího.

     

21.4.2008 - za fotky z včerejšího Field Trialu, který byl pořádán jako Memoriál Júliusa Pántika, děkujeme výcvikáři SKPS, panu Martinu Adámkovi!

           

20.4.2008 - velmi teplý jarní den nás po týdnu opět zavedl na vydařenou akci - Slovenský klub pointrov a setrov pořádal v Dunajské Lužné Národní Field Trial. "Camellia" byla přihlášena do Derby - solo a startovala jako desátá. Svůj běh zahájila po poledni, sluníčko pálilo, ale Camellia se přizpůsobí každé situaci, a tak i tentokrát předvedla perfektní běh. V první části dvakrát vystavila dravcem čerstvě roztrhanou křepelku, ale hledaly jsme dál, nicméně jsme nepřišly na zvěř. Po osvěžení v místním rybníce a odpočinku už byla připravená na pokračování, a tak jsme se do toho pustily. Začala jako obvykle zeširoka, ale mým úkolem bylo držet ji na krátko před sebou, protože se zde nacházely vypuštěné křepelky. Camellia vystavila a já ji po zkušenostech z minulého týdne raději ihned zadownovala. Poté byla prokázána přítomnost zvěře, a tak bylo naše dnešní snažení zdárně u konce! Rozhodčí krátce zhodnotili hledání, vystavování a celkovou práci Camellie jako výbornou, mně dali kázání o správném vedení při postupování za zvěří, ale já byla nad míru spokojena, a tak jsem s poděkováním a úsměvem na rtech odešla. Před koronou bylo této mladé fence vytknuto pouze málo razantní vystavení v tomto běhu a za svůj výkon získala 14 bodů, tedy Tres Bon (velmi dobře). V naší kategorii jsme celkově skončili na třetím místě z pěti úspěšných soutěžících. Z počtu 23 startujících psů uspěla jen hrstka, a tak máme velkou radost, že jsme tentokrát odjížděli s diplomem a zápisem v PP :o)

18.4.2008 - na stránce "Comei" najdete posudek z NVP v Ostravě. Podle všech přítomných to holkám v kruhu perfektně šlo, Comea se pěkně předvedla a její panička Radka vše zvládla jako skutečný profík! Pan rozhodčí se dlouho rozhodoval o pořadí soupeřících fenek, a tak jsme celkově moc potěšeni… Radce děkujeme za fotky i bližší informace.

   Této výstavy se zúčastnila také "Ciadella" s Terezou, ovšem v trošku jiné roli - po oba dny bavily diváky před závěrečnými soutěžemi svým tanečním číslem „Popeláři“. Opět sklidily potlesk a hlavně si to obě užily a nabraly nové zkušenosti. Za fotky děkujeme našim "clumbeřím kamarádům".

   A ještě se vrátíme o měsíc zpět, kdy jsme od majitelů Carniereho dostali moc pěkné "fotečky" z dovolené v jižních Čechách, za které také moc děkujeme!

           

12.-13.4.2008 - opět jsme prožili celý víkend na velmi příjemných kynologických akcích.

   Nejprve bychom rádi poblahopřáli Radce k úspěchu "Comeiky" na NVP v Ostravě. V mezitřídě od pana rozhodčího MVDr. Šimka získala známku výborná 2 a první český titul - Res. CAC! Ze srdce gratulujeme, máme velikou radost! Více info brzy…

   My navštívili Mezinárodní výstavu v Rakouském Wieselburgu, kde nás okouzlilo prostředí výstaviště. Haly byly malé, v každé 2 až 5 prostorných kruhů s kobercem, dostatek místa pro všechny, dřevěná podlaha, výborné občerstvení v podobě pizzy, palačinek s čokoládou nebo výborné sekané a to nejlepší - výstavištěm protékala průzračná říčka, která ovšem očarovala hlavně pejsky :o) "Camellia" i "Largo" byli vystavováni až po poledni, ale ihned po svém vystoupení Camellia využila příležitosti a běhala půl hodiny řekou, fascinována ptáčky, za paty "Britanku", která nás opět jela podpořit a také se tentokrát velmi bavila. Své dceři Camellii držela pacičky a ta si opět vyběhala velmi dobrou 2, ale získala stejnou známku jako její soupeřka z renomované chovatelské stanice Blue Baltics, takže i tentokrát to považujeme za úspěch. Largo do vody nesměl, protože ho čekalo ještě odpolední zápolení v soutěžích o nej psa VIII. FCI skupiny - v posuzování totiž pod drobnohledem paní rozhodčí i paní čekatelky získal V1, CACA, CACIB a BOB!

   V pátek jsme se rozhodli, že v neděli vyrazíme na Field Trial do Blatného, a tak se jelo :o) Akci pořádal Slovenský klub pointrov a setrov. Tentokrát se běhalo v nad kolena vysoké řepce, za přítomnosti mnoha zajíců a srnčí zvěře, ale všech 18 startujících psů mělo stejné podmínky, a tak jsme se musely snažit. Mnozí na obtížný terén doplatili, ale nám se s "Camellií" i přes teplo dařilo. Šly jsme na řadu deváté, startovaly jsme v kategorii Derby - solo. Odběhly jsme 12 minut, za které jsme byly vydatně chváleny, Camellia byla statečná a lovecká vášeň jí pomáhala v překonání dost těžkého terénu. Při tréninku předvádí sice lepší a vyrovnanější výkony, ale přesto byl její běh vyhodnocen jako jeden z nejlepších - slovy rozhodčích: typický pro plemeno, dostatečně prostorný, rychlý, systematický, s perfektním držením hlavy, dobrým udržováním kontaktu s vůdkyní a výraznou touhou vyhledat zvěř. Bohužel jsme nenarazily na zvěř (jako většina), a tak jsme byly přizvány na doběh na nízkém ozimu, kam se vypouštěly křepelky. Díky tomu, že se Camellia s pachem komorované zvěře ještě nesetkala, po navětření krátce a na velmi blízko vystavila a po vzletu udělala dva kroky, což se opakovalo u druhého, vedle sedícího kusu. Derby pro nás tedy skončilo neúspěšně, ovšem za velkého litování všech přítomných. My odjížděli posíleni novými zážitky a úspěchem při hledání :o)

           

30.3.2008 - uplynulý pátek a sobotu jsme strávili v báječné společnosti "Radky, Comeiky" a její skvělé rodiny. První den jsme využili na výstavní úpravu Comei, ze které vyrostla velmi elegantní setří slečna. Její nové fotečky najdete ve "Fotogalerii vrhu C". Samozřejmě jsme nezapomněli dlouze povídat o setřících a grilovali jsme za vydatné pomoci našich čtyřnožců. Pejsci si do sytosti vyhráli a celou noc střežili, aby se dotěrné kočky nepromenádovaly po zahradě :o/. V sobotu jsme se pak rozdělili - Jirka s Largem vyrazili na Nominační výstavu do polských Katowic; Lucka s Radkou, Camellií, Comeou a naší posilou Britou jely do Nitry.
   Setří výpravu posuzoval pan Pál - velmi sympatický a příjemný rozhodčí. Jeho posouzení bylo rychlé, ale pečlivé a pozornosti neunikla žádná, byť miniaturní chybička. "Camellia" předvedla poměrně radostný pohyb i pěkně stála. Pan rozhodčí jí nezadal titul, ale i tak se radujeme z výborné 1! Lucka narychlo vyměnila fenky a už byla v kruhu s "Comeou". Jejich společná výstavní premiéra byla perfektní, Comea dobře běhala a i v postoji vypadala ušlechtile. Za svůj výkon získaly výborná 1, CAC!!! Byli jsme nadšeni z prvního titulu této hnědobílé fenky o to více, že uspěla v konkurenci velmi úspěšné a krásné výstavní feny! Comea se tak stala čekatelkou Slovenského šampióna krásy! Radce i Comeice velmi gratulujeme!
   Zatímco my už vyjížděly z Nitry, Jirka s "Largem" v Katowicích právě nastupovali k posouzení noblesním rozhodčím z Hong-Kongu. Popovídali si o Largově pracovních schopnostech a posuzující byl unesen z ušlechtilé hlavy našeho křepeláka. Odvezli si skvělé ocenění
doskonała 1, CWC, Najlepszy Dorosły Pies w Rasie, CACIB a Nominaci na Crufts 2009!
   Výlet jsme si všichni náramně užili a my jsme spokojeni nejen s výsledky pejsků, ale také s jejich výkony v kruhu a v neposlední řadě s perfektními posudky od obou rozhodčích. Děkujeme Britance, která nám opět přinesla štěstí a samozřejmě Radce a Zbyňkovi za úžasný víkend a dobré zázemí, které nám poskytli. Už se těšíme na pokračování :o))

        

23.3.2008 - Pražské výstaviště nás ani tentokráte nepřekvapilo - všudypřítomná zima však byla vykompenzována prostornými kruhy s kobercem po obvodu, a tak bylo alespoň předvedení psů příjemnější než obvykle. S "Camellií" jsme si daly za cíl předvést se radostně, což se nám, myslím podařilo. Známku velmi dobrá 1 získala za pohyb, avšak v postoji byla pochválena. "Largo" se tentokrát předvedl se svým pánečkem. Obdrželi známku výborný 1 a vzhledem k tomu, že v plemeni nebyl udělen žádný titul, považujeme to za úspěch ;o)

9.3.2008 - Za poslední dobu se nám nahromadily aktuality všeho druhu:

Poslední únorovou neděli se Tereza s "Ciadellou" zúčastnily soutěže Klubu tance se psem v Blansku. Pro téma "zaměstnání" si vybraly popeláře, a tak Tereza oděna do montérek sklízela z tanečního parketu nejen odpadky, ale také ovace od diváků za originálnost a Ciadella za radostně provedené taneční prvky. Měla velikou radost ze sběru hraček ze země, a tak se nesoustředila na secvičenou choreografii a vysloužily si celkově sedmé místo. Krátká ukázka z jejich vystoupení se mihla také v reportáži v pořadu "Snídaně s Novou". Gratulujeme!

O týden později nás navštívili majitelé s Carnierem Palla a ten si pěkně vyhrál s naší Camellií. Ze setkání vzniklo několik moc pěkných fotek, které najdete ve "Fotogalerii vrhu C" a za které moc děkujeme!

Uplynulý slunečný týden jsme se činili s foťákem v ruce, a tak vzniklo několik moc pěkných snímků, na které se můžete podívat do "Fotogalerie Camellie".

Na níže přiložené fotce je také úžasná Oraya Sable Blues, která je u nás na prázdninách posledních 14 dní. Sedmiměsíční labradorka nás potěšila hlavně neuvěřitelnou povahovou podobností s naší "Jasmínkou"…

Včera jsme vyjeli na perfektní výlet do Rakouska – na Mezinárodní výstavu do Grazu. Od brzkého rána měli Camellia i Largo výbornou náladu, a tak jsme si den užívali naplno. Výsledky nejsou nijak překvapující: "Camellia" velmi dobrá 1, "Largo" výborný 1, CACA, CACIB, BOB. Oba se v kruhu moc pěkně předváděli, atmosféra, prostředí i organizace byla skvělá a my měli z našich pejsků velkou radost.

        

23.2.2008 - v úterý 19.2. byl "Largo" oficiálně uznán "Českým šampionem". Za pomoc při vyřizování děkujeme "Martinovi"!
   Sobotní dopoledne jsme strávili v moc příjemné společnosti křepeláků u Largova chovatele, pana Bendy. Pomazlili jsme Largovu maminku Gitu, nevlastní sourozence Pinky a Piráta a dlouze diskutovali o křepelácích, výcviku, úspěších a spoustě dalších věcí. Děkujeme za podporu a slova uznání!

           

9.2.2008 - na Mezinárodní výstavě psů v Brně byli setři posuzováni předsedou Českého pointer a setter klubu, panem MUDr. Novotným. Pan rozhodčí byl náročný a většina psů se mu příliš nelíbila; my nebyli výjimkou - "Ciadella" v mezitřídě získala velmi dobrou 2, "Camellia" v otevřené dobrou 2. Daleko lépe zabodoval "Largo" ve svém plemeni, kde se dnes představilo celkem deset křepeláků. Svým vítězstvím ve třídě pracovní splnil podmínky pro udělení Českého šampiona krásy, nicméně panu rozhodčímu se Largo opravdu líbil a zadal mu i tituly CACIB a BOB.
   Doprovázela nás Britanka, která byla nadšená zvýšenou pozorností a přísunem dobrotek :o). S našimi pejsky jsme si celý den užili mazlením a hraním a oni z nás nespouštěli oči ani na okamžik - hlavně, když jsme obědvali :o)

     

3.2.2008 - minulý týden byl "Coral" oficiálně uznán "Slovenským šampiónem krásy mladých". Na jeho počest jsme také přidali několik snímků do "Fotogalerie vrhu C".

  

26.1.2008 - na Mezinárodní výstavě psů v Trenčíně bylo neuvěřitelně málo místa pro vystavovatele, proti tomu prostornější výstavní kruhy než obvykle. Nicméně jsme se rádi setkali s kynologickými přáteli a oslavovali úspěch naší Camellie...
   "Largo" byl za svůj volnější pohyb a méně srsti v pracovní třídě přísnou paní rozhodčí Ahrens ohodnocen známkou velmi dobrý 1. "Camellia" v konkurencí nabité mezitřídě tentokrát zabodovala a získala nádherný posudek a perfektní ocenění výborná 2, Res. CAC! Za své perfektní předvedení především v postoji tak získala svůj první "dospělácký" titul :o) Za fotky děkuje "Zuzce".

     

14.1.2008 - ačkoli byl letošní rok od samého počátku naplněn obrovskými plány, první kroky nebyly příliš šťastné. Ve stínu velmi smutných událostí padly tentokrát úspěchy i neúspěchy v zapomnění...
   V pátek na národní výstavě psů v Olomouci, kde posuzovala příjemná paní rozhodčí, která na všech přítomných psech hledala klady, získal "Coral" svůj poslední titul Res. CAC; stále ještě nevyspělá "Camellia" velmi dobrou. Na odpolední procházce na sebe Coral přestal dávat pozor a ve své mladické nerozvážnosti se připletl do cesty vlaku - a srážku bohužel nepřežil. Mrzí nás, že se jeho osud vydal touto cestou a zkrátil tak nadějný život plný radosti tomuto krásnému, velmi mladému psovi. Více si o životě "Corala" můžete přečíst na jeho stránce v rubrice "Úspěšní Davaroni".
   Na sobotních Zkouškách honičů v okrese Trutnov "Largo" vypadl, když se nestihl vrátit v limitu mezi lečemi - na svého vůdce čekal spolu s druhou skupinou střelců. Naháňku si ale náležitě užil - jako jediný měl možnost pracovat se zajícem, liškou i divokými prasaty.
    V každém případě je důležité si uvědomit, že život není o titulech a úspěších na zkouškách, ale hlavně o každém okamžiku, který můžeme s našimi pejsky strávit, protože nikdy nevíme, kdy je to naposled...

  

Aktuality roku 2007

 

NAVRCHOLU.cz