Aktuality roku 2008

Aktuality 2007


26.12.2007 - tradiční svatoštěpánský procházkový hon byl příjemným mezivánočním zpestřením. Sešli jsme se ve velmi skromném počtu střelců a ve čtyřech lečích jsme ulovili 15 bažantích kohoutů, jednu bažantí slepici a 3 zajíce. Naše šikovné psí pomocnice si užívaly mrazivě zimního počasí, usilovně naháněly v houštinkách a vinohradech a dohledávaly střelené i postřelené kusy zvěře. Podařilo se jim tak několik perfektních akcí, za které byly obdivovány a chváleny. Jsme velmi hrdí na to, jak naši pejskové letošní sezonu zvládli a jaké výkony předváděli.

  

17.12.2007 - otevřete si PF 2008.

14.-15.12.2007 - na pátečním honu v bažantnici Kurdějov LZ Židlochovice byla Lucka v doprovodu s "Britou" nejen v roli psovoda, ale také jako střelec, protože se tentokrát zvěř lovila i v lečích. Předvánoční atmosféru dokonale doplňovalo romantické sněžení, které nás provázelo celým dnem. Brita byla loveckými hosty vydatně chválena za svědomitou práci v průběhu všech sedmi lečí, kdy pečlivě dohledávala v každé houštině postřelenou a zapadlou zvěř a vše ještě pro jistotu samostatně překontrolovala. Teprve poté jsme mohli pokračovat :o) Odpoledne jsme mohli vzdát poctu poměrně vysokému počtu ulovené zvěře - 282 kohoutům a 258 slepicím.
   Sobotu jsme pak strávili na honu na bažantí zvěř v MS Kobylí; tentokrát vydatně fučel ledový vítr. Vzhledem k nachlazení Jasmínky si Jirka vzal na pomoc "Larga", Lucka opět Britu. Ve skromném počtu lovců bylo uloveno 29 bažantích kohoutů a naše lovecké snažení bylo zakončeno na poslední leči v místní restauraci.

     

8.12.2007 - na honu na drobnou zvěř v Moravské Nové Vsi nás tentokrát doprovázeli "Brita"a "Largo", který při této své životní premiéře dělal samou radost. Oba v těchto prostorách skládali zkoušky vloh - Largo letos s plným počtem bodů vyhrál a Brita před pár lety skončila se dvěma trojkami. Celý den nám příjemně svítilo sluníčko, bylo vidět velké množství zaječí zvěře, čemuž také odpovídal výřad. V pěti kruhových lečích bylo střeleno 98 zajíců a 11 bažantích kohoutů. Prožili jsme příjemný den plný loveckých zážitků, v pěkném prostředí a spokojeni, že jsou naši psí pomocníci na první pohled šťastní...

  

2.12.2007 - náš šikovný a krásný "Largo" :o) má už všechno černé na bílém. V úterý 27.11. náš kamarád "Martin" navštívil pražské kynologické instituce, kde nechal ocejchovat Largovi doklady, čímž se oficiálně stal "Českým junioršampionem" a U - všestranným psem! Jsme na něj neskutečně hrdí! Kompletní seznam jeho úspěchů najdete "zde". Martinovi patří náš veliký dík...

    V sobotu pak Jirka s "Jasmínkou" vyrazil na další "domácí" hon. Jasmína měla výbornou náladu, celý den z ní vyzařovala neskutečná radost, a tak si i její vůdce hon užil, přestože jim příliš nepřálo počasí. Bylo vidět hodně drobné zvěře; nakonec bylo uloveno 22 bažantních kohoutů a 32 zajíců. "Britanka" si stále užívá doznívajícího hárání, a tak i tentokrát musela hon vynechat.

18.11.2007 - sobotní Mezinárodní výstava psů v Praze byla naší poslední letošní kynologickou akcí. Vyrazili jsme ve složení Lucka s Largem a Šárka s Coralem, Camellia a Brita si vzhledem k tomu, že začaly minulý víkend hárat, užívaly tepla domova.
    "Coral" se moc pěkně předvedl v pohybu, zato v postoji trošku paničku pozlobil. Panu MVDr. Šrámkovi se tentokrát líbil a krom stručného a výstižného posudku mu zadal známku výborný 2 a titul Res.CAC.
    Dlouhé čekání na posouzení Larga jsme si zpříjemnili povídáním s přáteli, a tak hned čas utíkal rychleji. "Largo" se celý den velmi zajímal o přítomné fenky, a tak byl v kruhu už docela unavený. Pan rozhodčí Ing. Antonovič mu vytkl, že je příliš hubený, ale přesto mu napsal moc pěkný posudek a ocenil známkou výborný 1, CAC a po posouzení ostatních psů také CACIB. Largo tak získal nejen jubilejní 20. výbornou ve své výstavní kariéře, ale také třetí nominaci na Crufts 2008! Výstava byla velmi dobře organizačně zajištěna, naši pejskové výborně uspěli, a tak jsme s úsměvem vyrazili na zpáteční cestu.

    Mezitím už v Bořeticích končil hon na drobnou zvěř, kam byl vyslán Jirka s "Jasmínkou". Celý den jim přálo nádherné zimní počasí, které jen přidalo na dobré náladě. Díky vydatné pomoci pejsků se nakonec ulovilo 20 zajíců, 18 bažantích kohoutů a jedna bažantí slepice.

12.11.2007 - v čísle 11/07 časopisu Světem zvířat vyšel článek o Anglických stavěcích psech. Dvoustránkové povídání o historii anglických setrů a pár slov o moderním chovu doplňuje několik snímků příslušníků tohoto plemene, kterým dominuje fotka naší "Britanky"! Autorem fotografií je Ota Tučka.

     

6.11.2007 - moc děkujeme Šárce a Danovi za fotografie z uplynulé výstavy. Některé najdete ve "Fotogalerii vrhu C", momentky z kruhu zde - níže. Na jednotlivých stránkách pejsků si také můžete v posudcích přečíst, proč naši pejsci získali konkrétní ocenění.

        

5.11.2007 - na prvním letošním honu v bažantnici Kurdějov lesního závodu Židlochovice nám přálo nejen slunečné počasí, ale zahraničním hostům i střelecké štěstí. Ke konečnému rekordnímu výřadu 1815 kusů bažantí zvěře dopomohli také naši pejsci svou kvalitní prací.

     

3.-4.11.2007 - opět jsme prožili zajímavý víkend naditý pestrými zážitky. V sobotu jsme se rozdělili na dva tábory - výstavní a pracovní.
   Lucka s omladinou vyrazila na Mezinárodní výstavu psů do Nitry, kde setry posuzoval Ing. Šonka a křepeláky Mgr. Janeková. Naši chovatelskou stanici reprezentoval ve třídě mladých "Coral", který získal výbornou 1 a poslední potřebný titul CAJC a jako první odchovánek splnil podmínky pro udělení Slovenského šampióna krásy mladých! "Corrone" ve třídě pracovní nebyl vůbec nadšený velmi kluzkým povrchem podlahy, a tak se v pohybu nepředvedl tak krásně, jak to umí a byl oceněn známkou velmi dobrý 2. "Camellia" skončila dle slov pana rozhodčího díky nádherné hlavě, ale výrazné kyčelní kosti s výbornou 2; byla nazvána moc krásnou fenkou a Lucka šikovnou handlerkou :o) "Comea" se dobře předvedla, ale za mírně vybočenou přední tlapku dostala velmi dobrou 2. Chvíli nato se už předváděl "Largo" svým obvyklým profesionálním stylem. Paní rozhodčí, která z něj byla opět velmi nadšená, jej ohodnotila jako výborný 1, CAC, CACIB a o BOB šel se svým velmi nadějným mladičkým polobratrem, nad kterým Largo zvítězil a odnesl si už dvanácté vítězství v plemeni. Velmi nás potěšilo, že se všichni psi dobře prezentovali, přestože se na nepříjemně kluzkém povrchu špatně běhalo i handlerům. V pohybu dělali, co mohli, v postoji stáli jako přikovaní. Výstava byla tentokrát náročná, ale současně moc příjemná, naplněná přáteli a milými lidmi a v neposlední řadě také úspěchy psů našich kamarádů. Všem moc gratulujeme a děkujeme!! Posudky odchovánků a další fotografie přibudou co nejdříve!
   Jirka, "Britanka" a "Jasmínka" si užívali teplého podzimního dne na honu v MS Bořetice. Obě fenky dobře pracovaly, každá podle příslušnosti k plemeni - Brita obsáhla velký prostor, pevně vystavovala v leže a střelenou zvěř přinášela. Jasmína se držela u svého střelce a všímala si jen zvěře v blízkosti. Na výřadu nakonec bylo 33 bažantích kohoutů, 2 bažantí slepice, 4 zajíci a jedna liška.

   V neděli přišlo na řadu praktické upotřebení Largova výcviku a celé řady absolvovaných zkoušek. Po obeznání divokého prasete, které Jirka postřelil, byl Largo nasazen na pobarvenou stopní dráhu dlouhou necelý kilometr, která vedla přes vinice a silnici na otevřené zorané pole. Přes členitý terén zapachovaný čerstvými stopami to nebylo jednoduché, ale dosled byl úspěšný, na konci s perfektním chováním u kusu - Largo intenzivně hlásil, kus obíhal a neohroženě očichával. Jirkovi i Largovi Lovu zdar!

        

30.10.2007 - významný víkend plný zážitků a důležitých akcí je za námi...

   Po několika kachních honech se "Cabritillo" se svým páníkem vydali v sobotu na Podzimní zkoušky do Lukova. Tentokrát se jim velmi dařilo, po perfektním výkonu skončili se dvěma trojkami a celkově 293 body na DRUHÉM místě mezi ohaři a získali pohár! Moc gratulujeme, za Cabríska děkujeme a přejeme úspěšnou sezónu honů...

   Další pro nás významnou akcí byly Všestranné zkoušky malých plemen, kterých se zúčastnil "Largo" ve Žluticích na Karlovarsku. Naše celoroční výcvikové snažení bylo završeno úspěšným složením těchto nejtěžších zkoušek s celkovým počtem 452 bodů. První den byl ve znamení samých čtverek (až na výjimečnou 3 z vlečky srstnaté zvěře), druhý den při lesních disciplínách velmi těžké podmínky na barvě Largovi přinesly dvojku, čímž spadl do druhé ceny. Následovala známka 3 z nosu a klidu na stanovišti, kde byl Largo pro jistotu na vodítku. Jsme naprosto spokojeni, nadšeni a hrdí, že rok a půl starý pes zvládl sedm druhů loveckých zkoušek, navíc s úžasnými výsledky! Děkujeme Largo! Nesmíme zapomenout poděkovat za skvělou organizaci celého víkendu, dokonalé zázemí v kempu a v neposlední řadě všem, kteří nám drželi palečky. Mezi ně patří mimo jiné majitelé Carniereho Palla, kteří si současně užívali prvních centimetrů sněhu na Šumavě :o)
   Mezi nabytým programem jsme stihli příjemnou návštěvu u Batei Belle Davaroni. Fenečka je svým majitelům společnicí a nepostradatelnou kamarádkou, plní v podstatě funkci canisterapeutického psa. Má se báječně, je veselá, energická, přátelská, poslušná, zdravá... a krásná. Samozřejmě jsme vše zkontrolovali - je plnochrupá, s nůžkovým skusem, kvalitní hustou srstí a nádherným, tmavě hnědým okem. Její fotečky jsou ve "Fotogalerii vrhu B".

                 

21.10.2007
- příjemnou neděli jsme strávili na Podzimním Field Triale, který pořádal Slovenský klub pointrov a setrov. "Camellia" startovala v kategorii Derby. Pro běh mladých psíků bylo vybráno velké pole s řepkou, kde se objevilo hejno koroptví, pořadatelé ještě pernatou zvěř vypouštěli. Camellia hledala moc krásně, daleko, rychle a systematicky. Bohužel nenarazila na pernatou zvěř, a tak nemohla být hodnocena, stejně jako ostatní čtyři zúčastnění angličtí ohaři.
   Na zpáteční cestě jsme přijali pozvání majitelů Corroneho, což ocenili zejména pejsci, kteří se náležitě vyřádili. My jsme toho samozřejmě využili, a tak najdete nové fotky "Corroneho" na jeho stránce.

           

18.10.2007 - jedny z posledních slunečných dní nám dodaly tu správnou uměleckou náladu a naši psí profesionálové se stali vhodným objektem :o) Výsledky našeho snažení najdete v následujících odkazech:
"Stránka Camellie" a "Fotogalerie Camellie"
"Stránka Larga" a "Fotogalerie Larga"
"Fotogalerie Jasmíny"
"Společná fotogalerie"
a také "Fotogalerie vrhu C"

Novinky o Ciadellce Bianca můžete nyní sledovat také na jejích vlastních internetových stránkách na adrese www.anglicky-setr.unas.cz

  

13.-14.10.2007 - s Largem jsme se vydali na Memoriál Miloše Doubka - BZH, který v sobotu pořádal Basset klub ČR v honitbě Javůrek. Přestože si Jirka na nástupu vytáhl číslo 1, na stopní dráhu šel jako poslední (dvanáctý). Largo jednou sešel a získal známku 3, selátko na konci pod větrem přeběhl a poté ho chtěl aportovat - z chování u kusu rovněž 3. I přes poměrně vysoké bodové ohodnocení - 204 bodů tedy spadl do II. ceny.

   V neděli byl Largo ještě přihlášen na Klubové podzimní zkoušky, avšak díky zdravotní situaci vůdce se bohužel nemohli zúčastnit.

10.10.2007 - trošku se zpožděním přinášíme novinky z nedělní výstavy v polském Rybniku. Přestože jsme byli při posuzování u setrů poněkud rozčarováni, výstava byla velmi pěkná, perfektně zorganizovaná, všichni naši psi se perfektně předvedli a i počasí nám poměrně přálo. "Coral" i "Camellia" byli v mezitřídě ohodnoceni známkou velmi dobrý 2 - Coral proto, že je málo mohutný, což se nám při jeho velikosti a tělesné stavbě zdá poněkud směšné :o)) U Camellie je důvod neznámý - paní rozhodčí své rozhodnutí nekometovala a posudek u obou je naprosto nečitelný... Jak jsme vypozorovali, výborná byla pouze pro domácí a tatáž taktika byla použita i v závěrečných soutěžích.
   Hlavním důvodem naší výpravy do Polska byl "Largův" rozhodčí - pan Firlik, který posuzoval křepeláky na loňské Světové výstavě. Largo se mu líbil, zajímal se o jeho lovecké využití a bez zaváhání mu zadal doskonała 1, CWC, Najlepszy Dorosły Pies w Rasie, Zwycięzca Rasy!

        

3.10.2007 - v neděli se "Ciadella" se svou majitelkou zúčastnily svého druhého závodu v agility, opět v Agility klubu Blansko. Počasí bylo poněkud teplejší, což se podepsalo na rychlosti jejich běhů - v Jumpingu se překonáním nesprávné překážky diskvalifikovaly, v Openu skončily na 8. místě z 18. Oběma moc gratulujeme! A můžete se mrknou na její fotky z tréninku agility, tance se psem a také moc pěkné portréty - vše ve "Fotogalerii Ciadelly" :o)

Dále výborná "zdravotní" zpráva od "Corroneho" - výsledek jeho rentgenu dysplazie kyčelního kloubu je 1/1 !!! - vyhodnoceno na Slovensku.

  

29.9.2007 - nominační výstava se zadáváním titulu Bundessieger v Tullnu byla naší premiérou v Rakousku. Camellii poprvé posuzovala rakouská rozhodčí, a tak jsme byli zvědaví na její názor. V plemeni anglických setrů se představili pouze jedinci z výstavních linií, a proto nás velmi potěšilo hodnocení naší "Camellie" - krásně se prezentovala v pohybu i postoji, získala moc pěkný posudek a ocenění výborná 2. "Largo" měl v konkurenci dvě fenky - z Německa a Švýcarka (druhou Uleiku Wolfenholz Lucka přivedla k titulu Res.CACIB :o). Svým přátelským a energickým předvedením vybojoval řadu titulů: výborný 1, CACA, CACIB-Bundessieger, BOB a tím i druhou nominaci na Crufts 2008!
  
Nejen díky krásnému prostředí a dobré organizaci se sem budeme rádi vracet - poznali jsme zde několik velmi milých lidí a strávili další den se Šárkou, díky které jsme vlastně mohli vyrazit na náš sobotní výlet do Rakouska :o).

     

22.-23.9.2007 - další pracovně vydařený víkend, který patřil "našim" pejskům!
   V sobotu byl "Cabritillo Nuez" na Lesních zkouškách, které pořádal OMS Třebíč v Budišově. Pejsek teprve v necelých 16-ti měsících se svým majitelem uspěl s nádherným počtem 221 bodů! Bohužel je do II. ceny odsunula dvojka z velmi těžké pobarvené stopní dráhy, na které byl veden jako oznamovač; obávanou lišku zvládli bez obtíží! Standovi děkujeme za trpělivost při výcviku - obrazem jsou nejen skvělé výsledky na zkouškách, ale především dokonalá souhra psa a vůdce při lovu.
   Nedělních Barvářských zkoušek honičů se v malebné honitbě MS Lhotka Černá Hora zúčastnil "Largo". S vylosovanou jedničkou exceloval od začátku do konce a se samými čtverkami se umístil na druhém místě za pejskem, který u kusu divočáka zahlásil. Velmi pěkný den nám navíc zpříjemňovala Šárka, které moc děkujeme za podporu!

  

15.-16.9.2007 - úspěšný pracovní víkend patří tentokráte hlavně "Andarielovi Bay", který se svým majitelem složil zkoušky nejvyšší, tedy VŠESTRANNÉ! Stal se prvním všestranně upotřebitelným odchovánkem chovatelské stanice Davaroni a může se pyšnit zkratkou před jménem - "U" - univerzální pes. Při polní práci předvedl hledání typické pro anglické stavěcí psy, chodil daleko - ne "pod flintou", což není pro tento typ zkoušky příliš žádoucí, a tak byl ohodnocen nižšími známkami. Také díky absenci zvěře získal 456 bodů, I. cenu a celkově DRUHÉ místo! Majitelům velmi děkujeme za reprezentaci a srdečně gratulujeme!

   Na sobotních Podzimních zkouškách v Jaromeřicích nad Rokytnou pejsky podpořilo příjemné počasí, milí rozhodčí a celkově výborná organizace. Velký počet přihlášených psů byl rozdělen do čtyř skupin, my s Largem začínali na vodě. Ostatní disciplíny se odehrávaly na hrachovém poli. "Largo" byl rozhodčími chválen za precizní práci a získal samé čtverky. Jako jediný s plným počtem bodů se tak stal vítězem podzimních zkoušek a vyhrál krásné ceny.
   Na těchto zkouškách byl úspěšný také náš odchovánek "Cabritillo Nuez". Získal velmi pěkné známky, celkem 277 bodů, bohužel ho do II. ceny posunula limitní známka z přinášení kachny z hluboké vody. Ostatní disciplíny zvládl perfektně - za zmínku stojí především dokonalé vypracování zajíce při společném honu. Majitelům gratulujeme ke krásnému výsledku a při dalších zkouškách přejeme hodně štěstí!

        

8.-9.9.2007 - na brněnskou národní výstavu psů jsme se těšili především kvůli rozhodčím, které měly naše pejsky posuzovat - názoru paní Dvořákové i Janekové si velmi ceníme a jsme nadšeni jejich přístupem ke psům i majitelům. Pro štěstí jsme přibrali naši "maminu Britu", která na všechny dohlížela a samozřejmě držela tlapičky :o)
    "Coral" měl premiéru v mezitřídě. Pěkně se předvedl, i když v postoji trošku pozlobil, ale jelikož se paní rozhodčí Dvořákové líbil, získal výbornou 1, CAC  a následně také titul Národní vítěz 2007!  "Camellii" byl velmi chválen tělesný rámec a také vyběhala titul - ve třídě mladých svůj první český CAJC. Pak už přišly na řadu fenky v mezitřídě - "Comea" se velmi pěkně prezentovala, ale kvůli mírně vybočeným tlapkám získala výbornou 2  a "Ciadellce" se nechtělo ani běhat, ani stát, a tak dostala velmi dobrou 3. Mezitím se už vystavoval "Largo" a ostatní křepeláci. Byl také přihlášen do mezitřídy a i on zabodoval - nejenže vyhrál svou třídu a získal první český CAC, ale dále si vyběhal také Národního vítěze 2007 a v konkurenci moc pěkné feny - šampionky nakonec vyhrál v plemeni a odnesl si i plaketu za BOB!  Tímto CACem splnil podmínky pro udělení svého třetího šampionátu - Českého junior šampiona. Třešničkou na dortu se pak stal irský setr "Car Vysoký Kamýk", kterého předváděla Lucka. Bez jakéhokoli tréninku se jim v kruhu dařilo a paní Dvořáková jim zadala známku výborný 1, CAC, Národní vítěz 2007!  V takovou hromadu úspěchů jsme vůbec nedoufali, a tak jsme vše náležitě a dlouho :o) oslavovali výbornou večeří a příjemným posezením u majitelů Corala.
    Pro Larga ale výstavní maraton ještě neskončil - v neděli jsme jeli na Klubovou výstavu KCHLS do Žebětína. K posuzování byla pozvána zkušená finská rozhodčí, které neunikla byť jediná chybička. Largo se, jako již tradičně, moc pěkně předvedl v postoji i v pohybu a dostal nádherný posudek a také několik titulů - CAC, Klubový vítěz 2007 a BOB.
    Obě výstavy pro nás byly velmi příjemné, ve společnosti milých lidí a přátel, s ideálním počasím (až na pár drobných přeháněk), úžasnými rozhodčími a ještě úžasnějšími výsledky. Všem majitelům úspěšných pejsků srdečně gratulujeme ke krásným posudkům, medailím a pohárům a děkujeme za perfektní prezentaci chovatelské stanice! Podrobnosti najdete jako obvykle na stránkách jednotlivých pejsků.

        

2.9.2007 - "Largo" s Luckou složili Klubové zkoušky vloh, které pořádal KCHLS v honitbě MS Vážany nad Litavou. Z 11 přihlášených psů se umístili na druhém místě, získali 189 bodů a již třetí titul CACT! Jediný bodík ztratili při vodění na řemeni, zbytek soudcovské tabulky zaplnily samé čtverky. Na těchto zkouškách nás příjemně překvapila vysoká účast anglických kokršpanělů, o jejichž kvalitách svědčí závěrečné výsledky - viz. poslední foto (zprava vítězka zkoušek, CACT Anastasia Waging Tail s JUDr. Opletalovou, Res. CACT Sonique Schönez paní Schönigerové a CACT Largo :o)

           

23.8.2007 - v sobotu pořádal Slovenský poľovnický zväz Pezinok v honitbě Vištuk Jesenné skúšky stavačov, kterých se účastnil "Corrone Glance". S 214 body skončil v I. ceně! Z většiny disciplín získal čtverku, dvojka ze společného honu byla způsobena vedením psíka na řemeni a trojky z přinášení vznikly průměrem meziznámek 3 a 4, které se zaokrouhlují dolů. K perfektnímu výkonu ještě jednou gratulujeme!

Nedávno se majitelé Carniereho vydali na dovolenou, a tak se nám poštěstilo Carnískovi opatřit hlídání. Celých 14 dní strávil hrou se svým novým kamarádem irským setrem Carem, což oba velmi uvítali. Psík byl velmi spokojený a nadšený především neustálou psí společností. Pár fotek ze společných hrátek najdete ve "Fotogalerii vrhu C".

  

18.-19.8.2007 - dvoudenní výstavu Duodanube v Bratislavě jsme nemohli vynechat, zvláště, když v sobotu byla možnost nominovat se na legendární Crufts! Tentokrát s námi vyrazil také "Coral Vialle Davaroni".
   V sobotu setříky posuzoval Ing. Stanovský. Coral se mu moc líbil a získal ocenění výborný 1, CAJC a tím i nominaci na Crufts 2008! "Camellia" se krásně předváděla a Lucka byla rozhodčím pochválena za své handlerské umění; vyběhaly si hezký posudek a díky neukončenému vývoji hřbetní linie známku velmi dobrá 2. "Largo" se představil poprvé v mezitřídě a jelikož rozhodčí nebyl spokojen s jeho nezpevněnou kostrou, odnesl si známku velmi dobrá 1.
   Druhý den měl Coral stejný úspěch u pana rozhodčího Luknára, který mu zadal výbornou 1 a již druhý titul CAJC - čekatelství Slovenského šampióna krásy mladých!! I Camellia upoutala, o čemž svědčí nejen pěkný posudek, ale také ocenění výborná 2. Largo se panu rozhodčímu Novákovi tentokráte líbil a zadal mu jeho první tituly CAC a také CACIB a BOB!  Largo se tak stal čekatelem Slovenského šampióna krásy a také Interšampiona!
   Příjemný víkend jsme strávili ve společnosti majitelů Corala Vialle a také s jeho psím kamarádem Natem. Šárce a Lukášovi děkujeme a gratulujeme k dosaženým výsledkům!

Aby toho nebylo málo, tak v sobotu náš odchovánek "Corrone Glance" složil na Slovensku Jesenné skúšky stavačov v I. ceně, což je obdoba českých podzimních zkoušek. Bližší informace brzy doplníme. Majiteli MOC GRATULUJEME!

     

12.8.2007 - v sobotu exceloval "Cabritillo Nuez" na Speciálních zkouškách z vodní práce, které pořádal OMS Třebíč společně s Retriever klubem. Náš odchovánek předvedl perfektní výkon, dle pana rozhodčího mu chyběla razance v těžkém terénu při Nahánění v rákosí, kde obdržel jako velká většina psů známku 2; ze všech ostatních pěti disciplín získal samé čtverky! Za celkový počet 90 bodů si tak odnesli nejen perfektní 2. místo, ale také krásnou cenu! Cabritillovi i jeho páníčkům MOC gratulujeme!!!

   
"Largo" se účastnil podzimních zkoušek na OMS Břeclav, kde bohužel vypadl při dohledávce bažanta. Zkoušky si ale doběhl tréninkově a ostatní udělené známky byly velmi slušné.

   
"Ciadella" se svou majitelkou poslední týden strávila na Letním výcvikovém táboře ve Zbraslavi u Brna, kde pilně trénovaly Agility a Tanec se psem. V neděli 5.8. soutěžily v Tanci se psem na Sportovní téma a získaly 7. místo.

  

4.8.2007 - včerejší výcvik se stal mezi všemi svou dokonalostí nezapomenutelným. Nejprve jsme při cestě do polí potkali nádherně zbarveného dudka se vztyčenou temenní chocholkou, který nás pozitivně naladil už jen svou přítomností :o) Pak "Largo" předvedl perfektní práci na 200 m dlouhé vlečce. "Camellia" v rákosí vypracovala bažantí slepici, kterou následně Largo daleko v poli vystopoval a dával nám hlasitě najevo její přítomnost. Pokračovali jsme v travinách, kde Camellia objevila odrostlou bažantí rodinku - pevně vystavila na 10 metrů, odběhla, aby je ustálila z protější strany, opět se vrátila a společně jsme pomalu postupovali. Díky její klidné a spolehlivé práci bažantíci vylétávali po jednom až do počtu 6. Nakonec se předvedla "Brita" - na rozhraní polí v malém příkopu vystavila čerstvě narozené zajíčky. Poslední zastávka byla u vody. Camellia se rozhodla, že bude plavat, a tak plavala a plavala, plavala a plavala... asi 200 metrů od břehu. Brita s Largem prohledávali rákos tak intenzivně, že měli bláto až na hlavě... Poslední fotečka zachycuje Camellii při výcviku aportu - že jí to jde :o)

           

2.8.2007 - vzhledem k tomu, že se z Larga stává mediální hvězda :o))), založili jsme stránku "Largo v mediích", kde najdete kupu odkazů na internetové prezentace a články v novinách a časopisech, ve kterých byly zveřejněny fotografie Larga anebo články o akcích, kterých jsme se s ním účastnili. Přejeme hezké počteníčko a pokoukáníčko :o)

29.7.2007 - "Ciadella" a Tereza poprvé soutěžily v agility! Závodily v kategorii začátečníků, velikost L (velcí psi - nad 43 cm) a ukázaly, že i s loveckým plemenem se dá uspět. První běh "Jumping" se diskvalifikovaly překonáním nesprávné překážky, ale čas měly velmi dobrý. Druhý "Open" dvojice vyhrála! V celkovém pořadí se oba časy sčítaly, a tak se Ciadellka bohužel na předních místech neumístila. Přesto je majitelka velmi spokojená s předvedenými výkony vzhledem k prvnímu pokusu, perfektním časům a absenci trestných bodů. Oběma velmi gratulujeme! Fotečky budou co nejdříve...

28.7.2007 - za příjemného polojasného počasí složil "Largo" Lesní zkoušky, které pořádal OMS Třebíč v MS Rapotice. Krom malé chybičky a známky 3 na pobarvené stopní dráze Largo zabodoval a z ostatních disciplín získal samé čtyřky. Výborně zorganizované zkoušky jsme strávili ve společnosti velmi milých lidí a nesmíme zapomenout poděkovat všem, kteří nám drželi pěstičky :o)

     

12.7.2007 - přidali jsme nové fotky odchovánků - z nedávného moc příjemného setkání s Aglaikou Sun jsme pořídili velkou spoustu snímků, pár z nich najdete ve "Fotogalerii vrhu A". A ve "Fotogalerii vrhu C" přibyly aktuální fotky "Corala" a Carniereho. S jejich majiteli jsme v pravidelném kontaktu - děkujeme za informace a novinky :o)

  

7.-8.7.2007 - oba víkendové dny jsme strávili na výborně zorganizovaných akcích pořádaných KCHLS v honitbě mysliveckého sdružení Střela ve Švábenicích. Na Klubových lesních zkouškách v sobotu se nám bohužel nedařilo - po perfektním začátku na barvě, vodění na řemeni, odložení a šoulačce "Largo" nedohledal pernatou zvěř (dlouhé čekání na další disciplínu způsobilo přemíru energie a on šel raději nahánět do přilehlé houštinky :o). Svou chybu ale napravil v neděli na Klubových speciálních zkouškách z vodní práce, kdy byla jeho dohledávka kachny z rákosí označena za ukázkovou! Přestože trošku zaváhal při přinášení kachny z hluboké vody, za svou práci získal celkem 86 bodů, I. cenu a svůj druhý titul čekatelství národního šampionátu práce - CACT.

           

30.6.2007 - Po výstavních víkendech jsme se opět pustili do skládání loveckých zkoušek. Sobotní den si pro nás připravil slunečné počasí a další příjemný den, který jsme strávili ve společnosti našich kynologických přátel.
    Jirka předvedl na barvářských zkouškách v honitbě Kobylí našeho křepeláka "Larga" a dalmatina "ICh. Enrico Bazzi Raul". Výcvikové disciplíny nebyly ani pro jednoho z našich psů problémem, zato pobarvené stopní dráhy byly velmi obtížné, a to především díky teplému a suchému počasí a navíc byly stopy vypracovávány ve stáří 17 a více hodin. To bylo hlavním důvodem výsledků zkoušených psů - z 16 přihlášených dokončilo pouze 11, z nich jen tři v I. ceně, pět v ceně II. a tři psi ve III. ceně. Largo se díky limitní známce 2 z barvy zařadil do II. ceny, avšak z ostatních disciplín získal samé 4. Enrico vypracoval barvu na známku 1 a z nahánění dostal 3, jinak také samé 4 - celkově tedy III. cena, přestože mu součet bodů vystačil na cenu II. I přes poměrně nízký počet disciplín na tomto typu zkoušek byl den náročný, ale o to radostnější bylo zdárné ukončení s oběma přihlášenými psy.

        

28.6.2007 - I tentokrát máme spoustu novinek, takovou "všehochuť", tak to vezmeme popořádku...
    Comea za třetí místo na Mezinárodní výstavě v Krakowě získala krásnou bronzovou medaili! Posudek od polského rozhodčího najdete na "stránce Comei". Radce děkujeme za podrobnosti i fotografie z výstavy!
    Na společné fotografii fen třídy mladých z Intercanisu může každý sám posoudit, jestli je zadané pořadí objektivní. Fenka vlevo je oceněna VD 2, uprostřed Camellia - VD 3 a vlevo hvězda soboty Ciadella - V1, CAJC.
    "Largo" je již oficiálně dvojnásobným Junioršampionem - včera dorazilo potvrzení "Slovenského šampiona krásy mladých"! Potřebné tituly získal na NVP Nitra, CVP Banská Bystrica, MVP Bratislava a ještě něco navíc :o) na CVP Senec a MVP Nitra. Largovi gratulujeme a děkujeme mu za spoustu nasbíraných pohárů :o)

    Poslední, velmi žhavou novinkou, je vyšetření displazie kyčelního kloubu některých z našich odchovánků. Všechny výsledky jsme nechali vyhodnotit u MVDr. Jiřího Vomáčky. Majitelům gratulujeme...
    "Ciadella" - DKK 2/3
    "Coral" - DKK 0/1
    "Camellia" - DKK 0/0
    "Comea" - DKK 0/0

     

23.6.2007 - sobotní výstavy rozdělily naše setříky na dvě části - jedna jela na brněnský Intercanis, druhá do polského Krakowa a obě byly úspěšné!
    V Brně "Coral" bojoval ve třídě mladých s pejskem z úspěšné chovatelské stanice Shahrastani (již jednou jím byl Coral poražen na KV Slovenska). Coral se předvedl moc pěkně a byl oceněn známkou výborný 1. Titul mu udělen nebyl, avšak první pořadí je pro nás dostatečným úspěchem :o). Dále se představily naše dvě fenky - o "Camellii" pan rozhodčí po posouzení řekl, že je to moc pěkná ušlechtilá fenka, ale pro měkčí záď, která se časem zpevní, dostala velmi dobrou 3. "Ciadella" se s Terezou se pěkně prezentovala a získala známku výborná 1 a svůj první titul CAJC! Stala se tak čekatelkou na Českého Junioršampiona, za což jim VELMI gratulujeme! Předvedly se také v závěrečných soutěžích o Nejkrásnější mladou fenku výstavního dne, avšak zde již neuspěly.
"Largo" si u pana rozhodčího vyběhal výbornou 1, ale titul mu kvůli hubenější konstituci nebyl zadán. Potěšil nás ale zájem českého fotografa, pana Jana Tichého, který si nafotil Ciadellku a Larga pro reportáž v časopise Myslivost.
    Na této výstavě byl Luckou předveden také irský setr Car Vysoký Kamýk - všechny podrobnosti najdete na stránce "Naše další úspěchy".
    Do Polska vyrazila "Comea". S její prezentací ve třídě mladých je majitelka Radka velmi spokojená, získala moc hezký posudek a pro méně pysku skončila se známkou výborná 3. Polští setři jsou celkově méně sušší, a tak Comea se svým dlouhým a dokonale suchým krkem vypadala poněkud "jinak". Jejich první zahraniční výstava tak byla poměrně zdařilá a Comeice i ostatním úspěšným Davaroňátkům srdečně gratulujeme! Všem zúčastněným děkujeme a do dalších výstavních zápolení přejeme hodně štěstí! Také ostatním setřím přátelům děkujeme za milou společnost a příjemná setkání...

  

17.6.2007 - v týdnu měl Largo pracovní premiéru - poprvé dohledával srnce. Stopní dráhu vypracoval přesně na jedničku a zhaslý kus na jejím konci Larga moc zajímal. Largovi i úspěšnému střelci přejeme Lovu zdar!

   Sobota byla opět výstavní. Oblastní výstava v Praze - Kunraticích se uskutečnila ve velmi pěkném prostředí zámeckého parku. "Camellii" posuzoval pan doktor Dostál, kterému se zdál její hrudník málo hluboký - názor je poněkud směšný, nicméně rozhodčímu se neodporuje. Evidentní výhodu měly mohutnější typy psů a anglickým mastifům, kteří byli předváděni před námi, rozhodně konkurovat nemůžeme. Také některé požadavky byly poněkud puntičkářské - postoj byl nutný z levé strany, pohyb ve směru od rozhodčího a k němu přesně rovný, případně dvojice běžela znovu. Za perfektní předvedení v pohybu i postoji získala známku velmi dobrá 1, což nás mrzí především kvůli tomu, že pokud tato fenka něco nemá, pak je to mělký hrudník. "Largo" měl větší úspěch - paní Smržové se líbil a získal od ní krásný posudek a ocenění výborný 1, Vítěz třídy mladých. Konkurentem mu tentokrát byl bratr Lipan, který si odnesl známku velmi dobrý 2. Oba se předvedli pěkně v pohybu i postoji, i když Largo je trošku hubenější v důsledku intenzivního výcviku. Přesto dokáže zaujmout nejedno zkušené oko :o)
   Celou sobotou nás provázela naše milá "Britanka", na výstavě se jí po delší době moc líbilo a dokonce jsme si potrénovaly předvádění v kruhu. Byla skutečně moc šikovná a zdálo se, že by ji sbírání titulů dokonce i bavilo :o). Moc příjemný den pokračoval návštěvou jejích chovatelů. Z milého setkání vzniklo několik velmi vzácných fotografií, které se staly naším nejvýznamnějším pokladem tohoto dne - společná třígenerační fotografie! Maminka Britanky a babička Camellie, již třináctiletá Abra z Klamap, je v perfektní kondici, šikovná a stále myslivecky využívaná. Manželům Brummerovým děkujeme za milé přivítání a mnoho zajímavého povídání.

        

11.6.2007 - na stránku "Corala Vialle" jsme přidali podrobnosti z výstavy včetně velmi pěkného posudku od Dr. Dostála :o). Byl z Corinka nadšený a překvapený jeho vyspělostí. Šárko a Corálku, opravdu vám to moc slušelo!!!

     

9.6.2007 - v chorvatském Záhřebu se konala jedna z nejvýznamnějších výstav roku, Evropská výstava psů, kde setry posuzoval maďarský rozhodčí István Nagy a křepeláky portugalec Luis Catalan. "Camellii" ve třídě mladých opět provázely feny světových jmen čistě výstavních linií a vzhledem k tomu, že pan rozhodčí preferoval spíše americký typ psů, považujeme její velmi dobrou 4 za úspěch. V pohybu i v postoji se předvedla perfektně (i na úkor velikosti kruhu) a bezpochyby se i líbila. Po kompletním prohmatání Camellie následovala poznámka, že má netypickou hlavu a zadal známku. Rozhodčí byl přísný, nebál se sáhnout pro horší ocenění i kvůli malé chybičce a v jedné třídě  dokonce zadal samá VD. "Largo" byl posouzen velmi zajímavým stylem - spolu s ním do kruhu vešla i fena a pan rozhodčí je nechal běhat společně. Nakonec číslo 1 ukázal na fenku, nicméně oba křepeláci získali známku velmi dobrá  bez pořadí, čímž se vytrácí smysl společného předvedení. U Larga nebyl spokojen s rozházeným pohybem předních končetin. I tak jsme rádi za to, jak se v minikruhu prezentoval. Vše završila fotografka, která fotí pro světoznámého Dr. Bruce Fogle, když nás požádala o pózování Larga do nové encyklopedie psů, kterou společně připravují. Nakonec byla unesena Largovou profesionalitou před objektivem :o))
   Fotky jsme v průběhu dne žádné bohužel nepořídili. Všude bylo strašně málo místa, kruhy snad ani ne tak velké jako na českých výstavách, pozitivní byl alespoň koberec po obvodu i úhlopříčně. Navíc velmi nepříjemná byla absence klimatizace, obrovské množství lidí namačkaných v nedostatečných prostorách, málo místa pro parkování. Od výstavy tohoto typu jsme čekali daleko více...

    V průběhu dne jsme dostali zprávu o perfektním výstavním výsledku "Corala Vialle" z Oblastní výstavy v Buchlovicích. Pětset kilometrů vzdálený úspěch v podobě známky výborný 1, Vítěz třídy mladých  nás moc potěšil a ještě teď se z něj radujeme. Majitelům Šárce a Lukášovi velmi gratulujeme! Již brzy se můžete těšit na podrobnosti :o)

1.-2.6.2007 - z páteční Celostátní výstavy psů v Senci a sobotní Mezinárodní výstavy psů v Nitře jsme si odvezli několik překrásných medailí a pohárů!
   Setříky měl první den na starosti přísný polský rozhodčí, který na loňské Světové výstavě posuzoval jedno z plemen kontinentálních ohařů. "Camellia" se mu líbila, ale kvůli prozatím nezpevněné zádi jí zadal známku výborná 1. Neděle patřila důkladnému Ing. Konečnému ze Slovenska, u kterého si Camellia vyběhala výbornou 1 a svůj druhý titul CAJC!!!
  
"Largo" byl vychválen oběma rozhodčími, a tak mu pan Stanovský i pan Kašpar napsali moc pěkný posudek a jako typickému jedinci udělili odpovídající známky. Oba dny tak získal výborný 1, CAJC, BOB!
  
Na obou výstavách Lucka předváděla také mladou fenku irského setra "Funnyhonny Vicary's". I ta si vedla perfektně - odnesla si 2x výborná 1, CAJC. V sobotu byla v soutěži o nejlepšího mladého jedince dvakrát vybrána do užšího výběru (nakonec 6 jedinců z asi 40-ti), v Nitře byla novinkou soutěž o Nejlepšího mladého jedince podle skupin FCI. Mezi ohaře nastoupila Camellia i Funnyhonny, které byly žhavými favoritkami polského rozhodčího (týž nás posuzoval v pátek :o). Z nastoupených "CAJC jedinců" se zaměřil jen na tyto dvě setřice a už z nich nespustil zrak :o) Nakonec vybral fenku irského setra, která tímto získala titul Junior BOG!
  
Do Sence nám přijeli fandit majitelé Aglai Sun a samozřejmě s sebou vzali svou bílohnědou svěřenkyni. Aglaika je vášnivou rybářkou, ráda plave a hlavně běhá. O tom jsme se přesvědčili, když po páteční výstavě naši psi blbli jako šílení ve vodě, honili se a zběsile si hráli. Po parném výstavním dni se tak skvěle odreagovali a hlavně Aglaika s Camellií si dokonale rozumněly!
   Za dva dny jsme tak se třemi psi na dvou výstavách získali pět medailí za titul CAJC a tři poháry - dva pro nejlepšího jedince plemene - BOB a jeden za Junior BOG!
  
Více informací najdete na stránce "Larga", "Camellie" a "Naše další úspěchy".
   Zázemí na celý víkend nám poskytl majitel Corroneho - za jeho pozvání upřímně děkujeme!

              

28.5.2007 - narozeniny našich setřích holek jsme náležitě oslavili! "Camellia" měla na svém piškotkovém dortíku číslo 1 a "Britanka" 7 - oběma moc chutnal a v žádném případě nechtěly čekat na vyfocení :o) Nejen jim, ale i všem štěňátkům z "posledního vrhu" přejeme KRÁSNÉ narozeniny, hodně zdravíčka a co nejvíc úspěchů a radosti!

     

26.-27.5.2007 jsme prožili další z akcemi naplněných víkendů. A jak jsme dopadli?
   V sobotu byl "Largo" na Speciální výstavě KCHLS. Slovenskému rozhodčímu Novákovi se opět něco nezdálo, nechal si psa několikrát předvést v pohybu a nakonec mu zadal známku výborná 1. Ve stejnou dobu bojovala Tereza s "Ciadellou" na Soutěži v tanci se psem pro začátečníky. V kategorii mládeže (do 18 let) se dvanáctiletá tanečnice s roční fenkou umístila na krásném desátém místě! Terezce k prvnímu veřejnému vystoupení srdečně gratulujeme a do dalších soutěží přejeme pevné nervy...
   Za nedělního velmi intenzivního sluníčka se "Cabritillo" se svým majitelem zúčastnili Zkoušek vloh. Bohužel v honitbě chyběla zvěř, a tak Cabritillo nemohl ukázat svou bezchybnou práci s pernatou či srstnatou tak, jak to umí. Podmínky byly ale pro každého stejné, a tak jim I. cena nakonec vynesla pěkné 5. místo mezi ohaři. Bližší informace najdete pod jeho jménem v "Úspěšných Davaroni". Majitelům blahopřejeme a i nadále držíme palečky!

  

19.-20.5.2007 - další prosluněný víkend nám přinesl opět několik úspěchů!
    V sobotu „Largo“ potvrdil své lovecké kvality - „z milé povinnosti“ se šel ukázat na Zkoušky vloh pořádané naším domovským OMS Břeclav, které jako jediný ze všech zúčastněných psíků (ohařů i malých plemen) dokončil s plným počtem bodů a opět se tak stal vítězem!
    Neděle pak patřila Klubové výstavě anglických stavačov pořádané Slovenským klubem pointrov a setrov. Přestože se na velmi hrbolatém trávníku nedalo psy příliš dobře prezentovat, naše sestava zabodovala a v silné maďarské konkurenci si odnesla krásná ocenění i posudky (ty najdete jako obvykle na stránkách psů):
Corrone Glance“ - výborný 2
Coral Vialle“ - výborný 3
Camellia Brilanti“ - výborná 2

           

15.5.2007 - před pár dny na Klubové výstavě ve Slavkově byla paní rozhodčí Ahrens velmi přísná a více než polovině pejsků rozdala známky dobrá a velmi dobrá; našim pejskům ale napsala pěkné posudky. Neváhala vytknout jakoukoli malou chybičku, ale i klady vyzdvihla a podle drobností pak zadala známku a pořadí ve třídě. Jak viděla naše odchovánky si můžete přečíst na jednotlivých stránkách "Comei", "Ciadelly" a také na nově vytvořené osobní stránce "Corala". Za níže přiložené fotografie děkujeme Radce a Šárce!

              

12.-13.5.2007 - o víkendu se naši odchovánci účastnili hned několika akcí. V sobotu se ve Slavkově u Brna konala Klubová výstava anglických ohařů, kde anglické setry posuzovala velmi přísná rakouská rozhodčí, paní Hana Ahrens. Ze třídy mladých si "Comea Marrone" odnesla pomyslnou bronzovou medaili, tedy výbornou 3; "Ciadella Bianca" jí dýchala na paty s výbornou 4. Pejsky zastupoval Coral Vialle, kterému byla pro světlejší oko zadána známka dobrá. Comea a Coral v rámci výstavy absolvovali také Jarní svod.
   My mezitím bojovali na Mezinárodní výstavě v Bratislavě. "Largo" opět zabodoval - ve třídě mladých mu byl silným konkurentem jeho bratr Lipan, ale známku výborný 1  a CAJC  paní rozhodčí Janeková zadala Largovi. Podařilo se mu tak splnit podmínky k přiznání Junioršampionátu Slovenska!! O nejlepšího jedince plemene se poté utkal s CACIB psem (kterým byl jeho otec Cyr od Zelené chaty) a po dlouhém rozhodování nakonec titul BOB  získal Largo!!! U setrů si Tatiana Urek ze Slovinska zakládala hlavně na předvedení v pohybu. Přesto, že se našim psům běhat moc nechtělo, "Cabritillo Nuez" ji zaujal a získal výbornou 1, CAJC!!!  "Camellia Brilanti" od pátku prochází další "fází dospělosti" a vlivem bouřlivého průběhu falešné březosti je zpomalená, neustále unavená a celý víkend prospala. Stejně se tvářila při předvádění v kruhu, za což si vysloužila sice pěkný posudek, ale odešla pouze s velmi dobrou.
Naprosto bez nálady byla také v neděli na zkoušce vrozených vloh - TAN, kde navíc neměla ani kapku štěstí, a tak stejně jako dalších pět (z šesti) psů v naší skupině neuspěla.
   Majitelům odchovánků srdečně GRATULUJEME a velmi děkujeme za perfektní prezentaci!

        

9.5.2007 - začneme méně příjemnou zprávou… Vyšetření Largových kyčelních kloubů ukázalo vysoký stupeň dysplazie. Pro nás na hodnotě ale rozhodně neztrácí! Stále s ním budeme jezdit na výstavy i lovecké zkoušky a budeme doufat v další nemalé úspěchy! Tak výjimečného psa si nemůžeme nechat jen pro sebe :o)

   V neděli se na Jarním svodu mladých psů předvedl další z našich odchovánků. "Cabritillovi Nuez" bylo naměřeno 63 cm v kohoutku a pan rozhodčí ho nazval typickým samcem se všemi standardními znaky.

  
S majitelkou Corala Vialle jsme opět podnikly společnou procházku, na které jsme potkaly i „Ciadellu Biancu“. Za fotky Corala v dokonalém výstavním postoji a snímky z rodinného setkání děkujeme!

     

5.- 6.5.2007 - uplynulý víkend nelze nazvat jinak než hvězdným! Přestože nám v jeho druhé půli příliš nepřálo počasí, my se nenechali deštěm zastrašit a výsledky rozhodně stály za to...
   V sobotu "Largo" zahájil svou zkouškovou kariéru na Klubových zkouškách vloh slídičů se zadáním CACT pořádaných KCHLS. V poli předvedl perfektní práci, za kterou jej rozhodčí náležitě ohodnotili. Plný počet bodů Largovi vynesl titul CACT a stal se i celkovým vítězem zkoušek!

   Druhý víkendový den jsme vyrazili na výstavu do Banské Bystrice, kde naši pejsci opět zabodovali. Largo si zaslouženě vyběhal výbornou 1, CAJC :o) a "Camellia" se perfektně předvedla v pohybu a ještě lépe v postoji. Od pana doktora Bučka si odnesla nádherné ocenění výborná 1, CAJC a také titul pro nejkrásnějšího jedince v plemeni BOB , za který dostala krásný pohár. Už ve svých 11-ti měsících se tak stala nejúspěšnějším reprezentantem chovatelské stanice Davaroni a je první z našeho odchovu, která se může pochlubit titulem BOB :o)
   Naši dva psi tak během jednoho víkendu získali na dvou akcích čtyři tituly!!! Podrobnosti najdete jako obvykle na jejich osobních stránkách.

     

1.5.2007 - nejprve se vrátíme o měsíc zpět - na výstavu do Lucemburku, kde Largo pózoval známému psímu fotografovi. Na profi fotografie se můžete podívat zde a zde (jen v určení plemene se netrefil :o) ).
   Largo mezitím oslavil své první narozeniny, Camellii a Britu oslavy teprve čekají. Se všemi samozřejmě pilně trénujeme nejen v poli; "Largo" je obrovský milovník vody a nejraději by z ní vůbec nevylézal :o) "Camellia" perfektně hledá v poli, pevně vystavuje a opakovaně předvádí vrozené klidy před pernatou zvěří. "Britanku" už není třeba ničemu učit, ta je spíše vzornou učitelkou své dcery. Nové fotky z výcviku v poli najdete ve "Fotogalerii Larga" a také nějaké "vystavovací" ve "Fotogalerii Camellie".

        

28.4.2007 - na Mezinárodní výstavě psů v Praze se sešla početná rodina Davaroni odchovánků. Na všechny setříky měla paní rozhodčí velmi přísný metr a z 12 - ti přítomných anglických setrů zadala 7x známku velmi dobrá. Jako první šel na řadu "Cabritillo Nuez" a svou nelibost s trápením na výstavě dal náležitě najevo pomalým a znechuceným předváděním v kruhu. Zato "Belasco Tea" byl velmi temperamentní, raději by si hrál s pejsky a ne běhal v kruhu. Poslední z naší trojice byla "Camellia Brilanti", která se bez problémů krásně předvedla v postoji i pohybu. Nicméně všichni tři byli za velmi drobné výtky ohodnoceni známkou velmi dobrá  bez pořadí, přestože je povinností rozhodčího zadat pořadí prvních čtyř psů v každé třídě.
   Na křepeláka "Larga" tentokrát čekala velká konkurence v plemeni. Po zadání výborné 1, CAJC a posouzení dalších pěti křepeláků a křepelaček jsme ještě bojovali o nejhezčího jedince plemene a nakonec získali i titul BOB - Vítěz Prahy!
   V průběhu výstavy za námi přijel Carniere Palla se svou majitelkou, a tak jsme mohli porovnat, jak nám poslední vrh štěňátek roste. Samozřejmě jsme nezapomněli na společnou fotku a také pár detailů hlav :o). Příjemný den jsme tak mohli strávit v milé společnosti a děkujeme majitelům našich odchovů za jejich účast.

           

21.4.2007 - první kynologickou akcí OMS Břeclav pořádanou v letošním roce byl Jarní svod, který probíhal současně s Okresní přehlídkou trofejí. Sešla se zde početná skupina mladých pejsků, z anglických ohařů dva pointeři, jeden gordonsetr a naše "Camellia" za anglické setry. Pan Rábl ji označil za typického jedince se standartními exteriérovými znaky, s tmavě hnědým okem a nůžkovým skusem - chrup úplný a naměřil 62 cm v kohoutku. "Largo" zaujal především svým profesionálním vystupováním, kdy nezapřel, že na výstavách je jako doma :o) Hodnocení z úst pana rozhodčího bylo stejné jako u Camellie, jen kohoutková výška je 49 cm a oko světle hnědé. Po svodu jsme byli prohlédnout trofeje a vyzkoušet "ostrost" na vypreparovaný párek lvů - oba pejsci z povzdálí ustavičně hlásili :o)).

  

14.4.2007 - Národní výstavu psů v Ostravě jsme pojali velmi ležérně a po předchozích zkušenostech z Brna si nedělali žádné naděje na úspěch. Nicméně jsme nechtěli nic zanedbat, a tak jsme se už v pátek náležitě připravovali u majitelů Comeiky (www.heremon.eu). Po krátké procházce nechybělo grilování a večerně-noční povídání o všem možném i nemožném :o). Ráno nás z postelí vytáhly sluneční paprsky, které nás vesele naladily. Pozitivní den podpořily výsledky našich psů... "Camellia" získala od přísného MVDr. Šrámka velmi dobrou 1, "Comea" velmi dobrou 2, obě ve třídě mladých v konkurenci s fenkou z Polska. "Largo" si ve svůj narozeninový den vyběhal výbornou 1. Oba rozhodčí rozdávali červené stužky jak na běžícím páse, ale pejsci se perfektně předváděli, a tak jsme nadmíru spokojeni.

           

7.4.2007 - posledních pár velmi příjemných dní jsme strávili s majiteli Cabritilla, nejprve lovem sluk na Slovensku, pak vycházkami kolem řeky Oslavy na Vysočině, ve které si "Camellia" a "Cabritillo" poprvé zaplavali. Bohyně Diana nám dopřála pěkné úlovky a pach dosud neznámé zvěře pejsky velmi zaujal :o)).

  

2.4.2007 absolvovala "Ciadella" jarní svod loveckých psů na OMS Blansko. Pan rozhodčí Jiří Rábl fenku velmi chválil a podle jeho slov je ušlechtilá a krásná. Tohoto posouzení si velmi ceníme a těšíme se na výsledky z plánovaných výstav!

31.3. - 1.4.2007 - několikadenní návštěvu Campanelly Orea Davaroni v Lucemburku jsme spojili s předvedením našich pejsků na místní mezinárodní výstavě, která byla současně kvalifikační výstavou na Crufts 2008. Sobotní dopoledne bojovala "Camellia" ve třídě mladých v konkurenci fen se jmény světově známých chovatelských stanic a za perfektní velmi dobrou 4 si odnesla krásnou medaili!! Mezi zúčastněnými fenami z čistě výstavních linií (byla druhou nejmladší) se rozhodně neztratila a přestože je prozatím příliš mladá a potřebuje čas, rozhodčí jí vytknul pouze jemnější hlavu a ocenil ji v zahraničí velmi ceněnou známkou. "Larga" v neděli posuzoval předseda německého Jagdspaniel klubu, kterému se opravdu líbil a zadal mu výborný 1, Junioršampion Lucemburska, BOB. Ocenění od tohoto rozhodčího si vážíme především proto, že Dr. Beyersdorf je jednou z největších světových osobností loveckých slídičů. Largo se svým výsledkem nominoval na legendární Crufts, ale jelikož anglický Kennel Klub neuznává německého křepeláka za oficiální plemeno, této výstavy se s ním zúčastnit nemůžeme. Oba rozhodčí byli při posuzování velmi pečliví, každého psa podrobně prohmatali a dlouho prohlíželi v pohybu. Po zadání pořadí u setrů pan Fryckstrand slovně okomentoval své rozhodnutí, Largův rozhodčí se na nás jen vesele a spokojeně usmíval :o). Podrobnosti najdete na osobních stránkách "Našich psů".
   Odpoledne jsme potom trávili v příjemné společnosti Campanellky a jejích majitelů brouzdáním po lucemburských lesích, povídáním a konzumací místních specialit. Celý prodloužený víkend byl velmi příjemný, výsledky našich pejsků nás potěšili a přestože byla cesta daleká, rádi se sem budeme vracet. Hance a Edimu velmi děkujeme za pohostinnost!
   Na několik nových fotek Campanelly se můžete podívat ve "Fotogalerii vrhu C".

          

23.-25.3.2007 - víkend jsme strávily v krásné krajině u Valašského Meziříčí pod heslem "Dámská jízda aneb sedm statečných". Pod svá křídla nás vzala Katka s Nessie ve složení Radka s Comeou, Šárka s Coralem a Natíkem, Olča s Daisy a já s "Camellií" a "Britankou". Užily jsme si pěkných výletů do okolí, počasí nám přálo, pejsci se vyběhali a vyhráli a my po oba dny vydržely dlouho ponocovat nad psími i jinými tématy. Samozřejmě nechyběla špetka výcviku, úprava srsti ani trénink výstavního postoje. Na různé hry, které jsme měly v plánu, nezbyl čas ani dostatek energie :o)

              

18.3.2007 - na Národní výstavě psů v Nitře nás velmi potěšila hojná účast zahraničních rozhodčí. Larga posuzoval chorvatský pan rozhodčí a ve třídě mladých mu zadal perfektní ocenění výborný 1, CAJC, Vítěz Slovenska mladých 2007 a následně i titul BOB ! Camellia byla hodnocena maďarským rozhodčím a odnesla si známku velmi dobrá. Podrobnosti najdete na osobních stránkách "Larga" a "Camellie".
   Krom našich pejsků předváděla Lucka také fenku irského setra Funnyhonny Vicary's, se kterou získala ocenění výborná 1, CAJC, Vítěz Slovenska mladých 2007. Více informací v rubrice "Naše další úspěchy".

     

15.3.2007 - majitelům Corala Vialle děkujeme za krásné aktuální fotky! Jednu opravdu povedenou v postoji si prohlédněte níže...

  

11.3.2007 - další z šikovných Davaroni holek předvedla perfektní práci v Beskydech - na podhorské loučce našla "Comea Marrone" bažantí slepici! Pevně ji půl minuty vystavila a po vyšlápnutí majitelkou bez problémů odklidovala. Den nato trénovala nahánění v rákosí a vůdkyni rázem přes hlavu přeletěla kachna. :o) Aby nebylo radosti málo, i Comea skrze hárání dokázala svou dospělost. Spoustu poutavého povídání o této fence najdete na stránkách chovatelské stanice Heremon.

   "Cabritillo Nuez" trénuje aportování i hledání, ale páníčci mu pro jistotu pořídili bažanta i zajíce domů. Nedostatek zvěře se musí nějak kompenzovat :o) Také se připravuje na další výstavy a my se těšíme na výsledky jak z výcviku, tak na tituly z výstavních kruhů!

   Zatímco Ciadella Bianca má "své období" za sebou a opět se naplno věnuje sportům. V Tanci se psem už s majitelkou zvládají celou sestavu a co nevidět jim budeme držet pěstičky na první soutěži! Agility si doslova oblíbily a pilně trénují a zdokonalují se. Fotky z jednoho takového tréningu najdete ve "Fotogalerii Ciadelly". Aktualizované jsou také fotky na stránce "Ciadelly" a na její vizitce.

  

4.3.2007 - v sobotu oslavili odchovánci z "vrhu B" své druhé narozeniny! Majitelům děkujeme za lásku a péči, kterou své pejsky obdarovávají a za zprávy, kterými nás informují o tom, jak se jejich setříkům daří. Odchovánkům přejeme stále plné mističky s jídlem, spoustu zábavy a úspěchů, ať už ve výstavních soubojích, v poli při práci loveckého pomocníka, anebo v kruzích rodiny a z celého srdce jim dodatečně GRATULUJEME!
   Ve "Fotogalerii vrhu B" najdete nové fotky nádherného "Belasca Tea" a také aktuální i trošku starší snímky Bellany Star.

26.2.2007 - uplynulý týden přinesl naší "Camellii" spoustu zajímavých zážitků. Při hledání v travinách navětřila zalehlého zajíce, kterého špičkově více než minutu pevně a klidně vystavovala - odběhl po mém příchodu a vyšlápnutí z pelechu. Podobnou akci předvedla o dva dny později na bažantí slepici, kterou ještě v silném větru několikrát ustálila. Současně se může chlubit vrozeným klidem před pernatou :o) Ale když se jí do cesty připletl kus srnčí zvěře, nechala se zlákat a milou srnku hlasitě prohnala. S vědomím vzácnosti hlasitosti u setrů jsme to brali s rezervou, ale ona nás chtěla přesvědčit, že ji nemáme podceňovat a hlásila na viděnou znovu! Vše jsme završili nácvikem aportu bažanta, což jí na první pokus šlo bravurně! A aby toho nebylo málo (další významná premiéra zapříčiněná pravděpodobně vlivem jarní atmosféry), z miminka nám dospěla v psí slečnu - začala hárat!
   Na "zcela zimní fotce" :o))) vedle sněženek stojí za povšimnutí také Camellia, která poslední únorový den oslaví třičtvrtě roku, a tak nejen v duchu právě probíhajících fyziologických změn se i v exteriéru začíná jevit jako téměř dospělá setřice. Novou fotku najdete také u její vizitky v rubrice "Naši psi".

  

19.2.2007 - majitelům Corroneho Glance děkujeme za novinky o jejich svěřenci - pejsek se již učí základům a připravuje se k loveckým zkouškám! Je velmi šikovný, pracovitý a inteligentní. Přejeme jim tedy hodně štěstí! I on dospívá v krásného typického angličánka - jeho aktuální fotku si prohlédněte níže :o).

  

10.2.2007 - dnes se početná smečka setříků z naší chovatelské stanice zúčastnila dlouho očekávané výstavy v Brně. Díky tomu, že pan rozhodčí nezná či úmyslně porušil výstavní řád, naši pejsci v podstatě neuspěli nijak. Coral Vialle, Camellia Brilanti a Comea Marrone z výstavního kruhu odešli pouze s posudkem, nebyla jim zadána žádná klasifikace (ve třídě dorostu se připouští pouze ocenění nadějný nebo velmi nadějný). Alespoň Cabritillo Nuez byl oceněn jako nadějný 2. Přesto jsme s výkony našich psů spokojeni - perfektně se předváděli a dle slov přítomných zkušených chovatelů jsou exteriérově perspektivní.
   Zklamání nám svým velkým úspěchem vykompenzoval náš křepelák Largo, který ve třídě mladých získal známku výborný 1, CAJC.
   Posudky a bližší informace najdete na stránce "Larga" a nově i "Cabritilla Nuez Davaroni". Ve "Fotogalerii vrhu C" se můžete přesvědčit, že to našim pejskům opravdu slušelo!

        

8.2.2007 - výstavní úprava srsti sluší bezpochyby všem setříkům - "Ciadella Bianca" rázem prokoukla ve velmi elegantní psí dámu. Nejen, že vypadá jako dospělá fena, ale tento týden začala poprvé hárat! A tak nám dospělo první "štěňátko" z posledního vrhu... Její výstavní kariéru tedy budeme muset zahájit později - měla se totiž představit na únorové MVP v Brně. I tak nás zde bude početná skupina - nechte se překvapit :o) Na Ciadellku se podívejte alespoň na nových fotografiích v její fotogalerii.

  
Coral Vialle nás oslnil krásnou mohutnou hlavou a potěšila nás jeho perfektní povaha. Ničeho se nezalekne, je odvážný a velmi zvědavý, na jednu stranu klidný, na stranu druhou se začíná projevovat silný lovecký pud. I on a jeho páníčci trénují výstavní postoj - viz. fotografie níže.

     

1.2.2007 - konečně napadla hromada sněhu, a tak velcí sportovci - Aglaia Sun a její páníčci vyrazili na víkend na slovenské hory. Všichni byli velmi nadšení příchodem zimy a náležitě si to užili. Majitelé nám poslali krásnou reportáž plnou fotek - stáhněte si zde ( 76 kB).

   Druhou zprávu ze zahraničí jsme dostali od Campanelly Orea a jejích majitelů z Lucemburska. Mladá fenečka během vánočního pobytu v Čechách uchvátila svým anglickým šarmem letitou mrzutou dámu německého ovčáka a staly se z nich nerozlučné kamarádky. Na níže přiložené fotografii se podívejte, jak se Campanellce líbilo na procházce po horách.

  

27.1.2007 - letošní výstavní sezónu jsme zahájili na Mezinárodní výstavě psů v Trenčíně. Oba naši pejsci se skvěle předváděli a dostali pěkné ocenění. Camellia se představila ve třídě dorostu se dvěma fenkami a získala od slovenského rozhodčího velmi nadějnou. Largovi ke známce výborný 1  rozhodčí nezadal titul, přestože mu napsal pěkný posudek. Více informací najdete na stránkách Camellie a Larga.

21.1.2007 - tento víkend jsme pojali čistě "pracovně". Výstavní úpravě jsme podrobili Camellii Brilanti i Britanku. Aby nebyli pozadu ani ostatní, své psí svěřence přijeli zkrášlit i majitelé Cabritilla Nuez a nezapomněli jsme ani na Bora Mahagony Rose. Všem střih velmi sluší, krásně prokoukl tvar hlavy i délka krku a mohutnost tlapek - v případě Cabritilla a Bora spíše tlap. Páníci své "kluky" nemohli ani poznat :o). Camellia byla nadšená přítomností kamarádů, se kterými hned začala řádit na zahradě.
   Fotky mladých, krásných a upravených uličníků najdete ve "Fotogalerii vrhu C", pár detailů naší psí slečny ve "Fotogalerii Camellie" a psí mámy ve "Fotogalerii Brity".

        

18.1.2007 - na osobní stránku Comei Marrone jsme přidali novou fotografii v postoji - MOC vám to holky sluší! Najdete zde také velmi pěkný posudek z nedávné výstavy v Olomouci. Jak se Comeice a její majitelce ve výstavním kruhu dařilo vidíte na níže přiložených fotkách!

     

12.1.2007 - obrovským výstavním úspěchem vkročila do nového roku Comea Marrone při své premiéře na Národní výstavě psů v Olomouci! Ve třídě dorostu ve velké konkurenci tří dalších fen získala perfektní ocenění velmi nadějná 1. Majitelce MOC gratulujeme a děkujeme za bezvadnou prezentaci! Podrobnosti najdete na nové stránce "Comea Marrone Davaroni" v rubrice "Úspěšní Davaroni".

   Ostatní odchovánci prožívali klidné vánoční svátky. Aglaia Sun si jako obvykle pochutnala na štědrovečerní hostině spolu se svými pánečky, a pak si zahrála na "falešného soba" :o)))

  

   S Coralem Vialle jsme opět podnikli společnou procházku. Pejsek roste v mohutné psisko, již nyní (v sedmi a půl měsících) má kohoutkovou výšku 64 cm! Jeho nové fotografie najdete ve "Fotogalerii vrhu C".

     

   Ciadella Bianca se se svou majitelkou začala učit nové disciplíně - tance se psem. Už obstojně skáčou také agility parkúr, a tak se těšíme na výsledky ze soutěží! Společná novoroční procházka se vyvedla. Samozřejmě jsme nezapomněli foťák - na její snímky se můžete podívat ve "Fotogalerii Ciadelly" a ve "Společné fotogalerii".

  

   A naši pejskové... Silvestra jsme přežili bez obtíží - Camellia půlnoční slavnosti prospala, Largo se se zájmem koukal na světelnou show a Brita s Jasmínou využily tepla domova a s radostí se nechaly mazlit od lidské smečky.
   Camellia Brilanti těsně před koncem minulého roku dosáhla věku sedmi měsíců. Roste v krásnou psí slečnu - její nové fotografie najdete ve "Fotogalerii Camellie".
   Largo za dva dny oslaví třičtvrtě roku! Jak povyrostl a jak řádí v honitbě si můžete prohlédnout ve "Fotogalerii Larga".
   Spolu s našimi dorostenci jsme vyrazili ven i s Britou. Na "zimních" procházkách jsme nafotili spousty snímků, některé z nich najdete ve "Společné fotogalerii".

   Omlouváme se všem příznivcům a návštěvníkům našich stránek za delší dobu bez aktualizace - i nás pozlobil počítač v tu nejméně vhodnou dobu a odmítal spolupracovat... :o///

Aktuality roku 2006

 

NAVRCHOLU.cz