Aktuality roku 2007

Aktuality 2006

26.12.2006 - majitelé Cabritilla Nuez nám přijeli pomoci zakončit letošní loveckou sezónu. Na honu, respektive "štěpánské procházce" v MS Bořetice bylo uloveno pět zajíců a pět bažantích kohoutů. Naši pejskové pomáhali, co jim síly stačily a Brita, Jasmína i Cabritillo a Bor si náležitě užili slunečný den plný loveckých zážitků. Na závěr nechyběla slavnostní salva, kterou jsme zakončili úspěšný rok.

              

21.12.2006 - z Lucemburska k nám dorazily novinky o Campanelle Orea - fenka se má výborně, chodí do psí školky a učí se novým věcem. Jejími největšími kamarády jsou ovečky, za kterými chodí každý den při procházce :o) Také „trošku“ povyrostla a mění se v krásnou setří slečnu. Snímky z jedné takové procházky najdete ve „Fotogalerii vrhu C“.

    Temperamentní rošťák z Prahy - Carniere Palla se na kynologickém cvičišti učí základy poslušnosti. S majiteli vyjel na pár dní na Šumavu, kde se všem, ale hlavně Carnieremu, moc líbilo. Šmejdil v potůčcích a proháněl kočky :o) Neopovrhne ale ani zahrádkou - bude to asi pejsek technik - snaží se prokopat do metra :o))) Jeho snímky snad přibudou brzy, až se podaří psíka na chvilku zastavit :o)

17.12.2006 - otevřete si PF 2007.

16.12.2006 - tentokrát nás na honu v MS Kobylí zastupoval Jirka s Britankou. A o tom, že se toho svědomitě ujali, svědčí i to, že z celkového počtu čtyř zajíců, šestnácti kohoutů a straky Jirka za vydatné pomoci Brity ulovil jednoho zajíce a čtyři kohouty a stal se tak Králem honu. Brita předvedla  i ukázkový aport postřelené straky na vzdálenost 200 metrů a sklízela tak obdiv za rychlost provedení a ukázkové předání již zhaslé zvěře. Britanku za její kvalitní práci odměňovali všichni až později v restauraci, kde téměř od každého dostala knedlíky a několik škvarků :o)

     

14.12.2006 - letošní sezonu v bažantnici Kurdějov LZ Židlochovice nám pomohlo zakončit sluníčko, které by se za sílu svých paprsků nemuselo stydět ani v brzký letní den. Přestože se ráno zdálo, že konečně přišla ta pravá zima, u výřadu měli i pejsci jazyk "na vestě". I oni si poslední hon náležitě užili a pomohli nám k výřadu 178 kusů bažantí zvěře.

  

10.12.2006 - po výcviku v poli jsme se zase po čase vydali do lesa. Brita s Camellií nelenily a i zde projevily své lovecké vlastnosti - větřily v houštinách divoká prasata, v keřících naháněly ptáčky a v hromadách větví kuny. Vše jsme naštěstí přežili ve zdraví :o) Do "Společné fotogalerie" jsme přidali snímky z této "podzimně - zimní" vycházky.

8.12.2006 - Vítejte na nové adrese chovatelské stanice Davaroni - www.davaroni.com ! Dovolte, abychom vás rovněž upozornili na změnu e-mailové adresy: davaroni@davaroni.com a HTML kódů banneru a ikony - viz. odkaz "Kde nás najdete".

7.12.2006 - na čtvrtečním honu v bažantnici Kurdějov bylo uloveno 192 bažantích kohoutů a 193 bažantích slepic. Naši psi opět předváděli perfektní práci, a to jak při dohledávce zvěře, tak na postřelených kusech. Jejich práce byla po právu obdivována.

  

2.12.2006 - v mysliveckém sdružení Bořetice se konal hlavní hon na zajíce, na kterém Jasmínka s Britankou nesměly chybět. Pomáhaly při vyhledávání i dohledávce zvěře; v šesti lečích bylo uloveno celkem 29 zajíců a 18 bažantích kohoutů.

  

1.12.2006 - na čtvrtém honu v bažantnici Kurdějov nám opět přálo počasí, pejskové byli šikovní a pracovali s radostí. Střelci ulovili 536 kusů bažantí zvěře.

     

28.11.2006 - Camellia a štěňátka z "vrhu C" slaví půl roku! Všem přejeme hodně štěstíčka, loveckých zážitků a úspěchů v nadcházející výstavní a zkouškové sezoně. Majitelům děkujeme za péči, informace a fotografie, kterými nás zásobují!
    Camellia váží 22 kg, kohoutková výška je 57 cm, má nůžkový skus a je plnochrupá! Její prioritou je práce v poli, hledání bažantů a zajíců, které perfektně vystavuje. Je přirozeně klidná před zvěří i po výstřelu; poslušná... Jednoduše šikulka :o))) Ve "Fotogalerii Camellie" najdete její nové fotografie.

     

26.11.2006 - v několika předchozích týdnech jsme se setkali s některými majiteli štěňátek z posledního vrhu.
    Nejprve jsme vyrazili na procházku společně s Coralem Vialle a jeho psími kamarády. Coral roste v mohutného, hravého a veselého psíka. Miluje společnost ostatních psů, se kterými si vydrží dlouhou dobu hrát. Přesto je ale poslušný a své paničce splní, co jí na očích vidí :o) Učili jsme ho hledat v poli, ale psí dovádění pro něj bylo chvílemi přitažlivější...
    S Corronem Glance jsme se setkali na výstavě v Nitře. Je velmi nadějného exteriéru s výborným tvarem hlavy a mohutnou kostrou, povahou sebevědomý a vyrovnaný.
    Cabritillo Nuez se k nám přijel minulý týden podívat na bažanty a zajíce. Na konci vycházky už si uměl ve větru správně najít pachy zvěře, několikrát perfektně vystavil a nezapomněl vysněného bažantíka i prohnat :o))) Doma v honitbě vyráží s páníkem na zaječí hony a kachní tahy a jeho chuť k práci a vrozené vlohy zde sklízí obdiv všech zúčastněných lovců.
    Comea Marrone u nás strávila celý víkend. Sobotní seznamování s drobnou zvěří jsme zapili v restauraci, kde Comea prokázala dobré vychování a celou dobu spala pod stolem; v neděli nás sluníčko doprovázelo při prvním vystavení bažanta. Velmi se snažila nalézt zvěř a nebyl pro ni problém navětřit její pach i na větší vzdálenost, kdy celou dobu hledala rychle a vytrvale. Nevadilo jí ani několik výstřelů z brokovnice. Je to nádherná fenečka s ideálním tvarem hlavy, což ještě podtrhla výstavní úprava srsti; panička jí v kohoutku naměřila 59 cm.
    S
Ciadellou Biancou vyrážíme pravidelně na procházky a sledujeme její vývoj. Je nadějná a už umí spoustu cviků z poslušnosti, agility i tance se psem.

Všichni psíci mají nůžkový skus a jsou plnochrupí :o), jsou velmi krásní a exteriérem velmi nadějní. Páníci své svěřence pilně trénují na výstavy, kam se příští rok chystají a my samozřejmě budeme držet pěstičky!

Spoustu fotek ze společně strávených chvil jsme přidali do
"Fotogalerie vrhu C".

16.11.2006 - na dalším honu v bažantnici Kurdějov jsme byli již v plném počtu - přestože nás Brita letos doprovázela poprvé, předváděla perfektní výkony. Dohledáváním spolu s Jasmínkou přispěly k úlovku 998 kusů bažantí zvěře.

     

11. - 12.11.2006 - strávili jsme báječný víkend u majitelů Cabritilla Nuez Davaroni. Po sobotní naháňce jsme dlouho do noci a část neděle povídali hlavně o pejscích, dopoledne si ještě hráli s Cabritillem a Borem, trénovali na výstavu a psi pózovali pro náš foťák. Z Cabritilla roste krásný, zdravý a šikovný pes s typickou setří povahou. Celé dva dny byly moc fajn, děkujeme!

        

10.11.2006 - na dnešním honu v bažantnici Kurdějov LZ Židlochovice zahraniční hosté ulovili 770 kusů bažantí zvěře. Počasí nám přálo, a tak jsme nafotili pár snímků, abychom vám nastínili prostředí, do kterého s našimi pejsky chodíme pomáhat.

        

6.11.2006 - letošní hlavní loveckou sezónu jsme zahájili na honu v bažantnici Kurdějov LZ Židlochovice. Tentokrát byl v roli psovoda pouze Jirka - Brita od minulého týdne hárá. Jasmína předvedla perfektní práci, za kterou byla náležitě chválena. Zahraniční hosté v sedmi lečích střelili 1670 kusů bažantí zvěře.

        

4.11.2006 - podzimní slovenská výstava v Nitře byla výstavní premiérou Camellie a Largo byl poprvé představen ve třídě dorostu. Těšili jsme se i na Corrone Glance Davaroni, který zde byl také přihlášen. Výstava pro nás byla velmi úspěšná, všichni tři získali ocenění "velmi nadějný 1" a rozhodčím se moc líbili. V závěrečných soutěžích postoupila Camellia do užšího výběru sedmi pejsků v soutěži o Nejkrásnější štěňátko výstavního dne, na stupně vítězů však nedosáhla. Podrobnosti včetně posudků najdete na osobních stránkách pejsků.
Corrone Glance má novou vizitku v rubrice "Úspěšní Davaroni".

          

29.10.2006
- Jirka a ICH. Enrico Bazzi Raul složili Barvářské zkoušky honičů s plným počtem bodů. V pořadí psů musel rozhodnout kromě chovnosti i věk, a proto se umístili na třetím místě z celkového počtu 13 psů! Více v rubrice "Naše další úspěchy".

21.10.2006 - Klub bretaňských ohařů uspořádal v bažantnici LZ Konopiště první ročník Poháru Svatého Huberta posuzovaného podle mezinárodně platných zkušebních řádů. Této soutěže v praktickém lovu se zúčastnil Jirka s Britou - vybojovali zde 30 bodů a jen o vlásek se umístili na pátém místě! Přestože Britanka neměla svůj den, Jirka vše ustál a byl rozhodčími kladně hodnocen za jistotu, bezpečnost i sportovní chování. Krásný podzimní a skvěle zorganizovaný den jsme tak strávili s velmi milými lidmi v příjemném prostředí.

        

19.10.2006 - s Camellií jsme vyrazily na společnou procházku s Ciadellkou. Holky si po delší době pohrály a důkladně se vyběhaly, většinu doby jsme ale procvičovaly různé povely a naše svěřenkyně si vedly výborně. Neopomněly jsme také pořídit pár fotografií - snímky obou psích slečen najdete ve "Společné fotogalerii" a nové fotky jsme přidali i do "Fotogalerie Ciadelly".

14.10.2006 - Largo slaví půl roku! Tentokrát nás podaroval spíše náš oslavenec, a to o den dříve, když poprvé perfektně hlásil teplou zaječí stopu, aniž by zvěř viděl :o). Psí pamlsky tak byly ve stínu radosti zanedbatelné...
Largo je plnochrupý, váží 18 kg, ale plemenná příslušnost zapříčinila, že ve výšce už zaostává za Camellií, a tak se stává "nejmenším" členem psí smečky.

        

7.10.2006 - Camellia tentokrát sbírala lovecké zkušenosti na barvářských zkouškách, kde jsme se byli podívat. Byla nadšená nejen přítomnými psíky, ale zaujalo ji také srnče, které sama našla na výřadu. Bavila ji disciplína "nahánění" a poprvé si velmi úspěšně zkusila jít i po pobarvené stopní dráze, která byla stará 18 hodin. Po celém dni plném nových zážitků byla unavená, a tak si krátila chvíle čekání spánkem.

        

28.9.2006 - Camellia dnes oslavila čtyři měsíce života procházkou v polích a dováděním s Largem a mámou Britou. Vše jsme završili koupáním v rybníce a třešinkou byla psí kostička. Z Camellie už je velká psí slečna, váží 17 kg a výškou se téměř vyrovná Britě.

        

23.9.2006 - na NVP v Brně se sešla část štěňátek z našeho posledního vrhu i se svými irskými kamarády. Po dvou měsících jsme se tedy opět setkali s Cabritillem Nuez (na snímku vlevo s Borem Mahagony Rose) a Coralem Vialle (s Natem), Camellia Brilanti uprostřed. Štěňátka vzbuzovala pozornost u všech návštěvníků výstavy velmi vyrovnaným exteriérem a přátelskou povahou. Těšíme se na další setkání a majitelům děkujeme za společné fotografie.

           

22.9.2006 - jak náš křepelák Largo roste a dovádí v honitbě se můžete podívat na nových fotkách v "Largově fotogalerii".

19.9.2006 - v sobotu 16.9.2006 úspěšně složila Aischa Red Joker Klubové zkoušky vloh - Memoriál Ireny Rafalské a získala titul Res. CACT! Tuto fenku irského setra na zkoušku připravila Lucka - více informací v rubrice "Naše další úspěchy".

12.9.2006 - Camellia a Britanka dnes byly poprvé na společné procházce. V lesích naše "malá" setřice neustále pronásledovala svou společnici, na poli se pak vydala svou vlastní cestou a větřila pachy zvěře. Přesto se nakonec rozhodla, že se přiučí něco od zkušené mámy a v jejích patách proběhala notnou část travin.
   
    Včera jsme také podnikly procházku s Ciadellkou a její paničkou. Malé holky si celou dobu hrály, honily se a praly… Na cestě domů už byly klidnější, a tak jsme trošku trénovaly chůzi u nohy a další cviky poslušnosti.
   
    Fotografie z obou vycházek najdete v nové "Společné fotogalerii".

8.9.2006 - jak rostou naše malé fenečky se můžete podívat v nové "Fotogalerii Camellie" a "Fotogalerii Ciadelly"

31.8.2006 - štěňátka před pár dny oslavila tři měsíce svého života. Za první měsíc svého pobytu u nových majitelů se dobře zabydlela, skamarádila se svými psími spolubydlícími, povyrostla pár centimetrů a přibrala pár kilo. Kolik skvrnek přibylo na jejich hedvábném kožíšku si můžete prohlédnout ve "Fotogalerii vrhu C".

26.8.2006 - Largo se zúčastnil první české výstavy, a to výstavy klubové pořádané Klubem chovatelů loveckých slídičů, která se konala na kynologickém cvičišti v Praze. Prostředí bylo příjemné, organizace perfektní a počasí se až na pár přeháněk také vyvedlo. Largo se opět výborně předváděl jak v pohybu, tak ve výstavním postoji a velmi zaujal přísnou paní rozhodčí z Dánska, která mu zadala známku velmi nadějný 1. Rovněž při závěrečných soutěžích skvěle zabodoval a byl vybrán jako třetí nejkrásnější štěňátko výstavy - titul BIS Baby 3 !!!
Podrobnosti najdete na stránce "Largo z Březenských revírů".

        

19. - 20.8.2006 - o víkendu jsme se zúčastnili dvou výstav Duodanube v Bratislavě. Oba dva dny získal ve třídě štěňat náš křepelák "Largo" od zahraničních rozhodčích ocenění velmi nadějný 1. Více informací včetně posudků najdete na stránce "Largo z Březenských revírů".
    Na obou výstavách předváděla Lucka fenu irského setra Aischu Red Joker. Její výsledky najdete v rubrice "Naše další úspěchy".

     

15.8.2006 - Ciadella Bianca Davaroni má svou novou vizitku v rubrice "Naši psi". Podrobné informace o této černobílé fence najdete na její osobní stránce.

8.8.2006 - Largo roste jako z vody, za pár dní oslaví čtyři měsíce :o) Začaly se mu měnit zoubky z mléčných na stálé, srst tmavne a stává se hrubší - už vypadá jako správný německý křepelák... Je to učenlivý klučina s výborným nosem, kterému neunikne ani jedna stopa. Pravidelně chodí zkoumat zákoutí honitby, kde bude sloužit. Nové fotky z vycházek, ze skotačení s Jasmínkou i z výcviku najdete v jeho "Fotogalerii".

4.8.2006 - do upravené rubriky "Naši psi" jsme mezi naše pejsky přidali "Camellii Brilanti Davaroni". Jedince, kteří reprezentovali naši chovatelskou stanici na výstavách či zkouškách, najdete v novém odkaze "Úspěšní Davaroni". Věříme, že i sem brzy přibudou další vizitky a předem děkujeme majitelům našich odchovánků za jejich péči a přípravu jejich svěřenců na všechny kynologické akce. O granulkách, kterými krmíme naše pejsky, se nově dočtete ve spodní části stránky "Chovatelského servisu".

27.7.2006 - do "Vrhu C" jsme přidali krátké povídání o štěňátkách, o jejich budoucích kariérách a plánech majitelů.

22.7.2006 - náš odchovánek Andariel Bay Davaroni dnes úspěšně složil lesní zkoušky v I. ceně s 238 body. Na pobarvené stopě pracoval jako vodič a jedinou trojku dostal z "Chování na stanovišti", kde byl připoutaný na řemeni. Složením těchto zkoušek splnil chovné podmínky MSKAO a může být využíván ke krytí v obou chovatelských klubech, které řídí chov anglických ohařů v ČR.

21.7.2006 - štěňátka ode dneška odchází do nových domovů dělat radost svým nedočkavým majitelům. Jejich poslední společné fotky najdete ve "Fotogalerii vrhu C".

     

16.7.2006 - štěňátka již mají sedm týdnů, a tak jsme zkusili první výstavní postoj. Některým to šlo výtečně, jiným hůř. Naše budoucí šampiony můžete vidět ve "Fotogalerii vrhu C".

8.7.2006 - projevuje se hyperaktivita malých pejsků – štěněcí hry začínají s východem slunce a končí dlouho po jeho západu. Ostré zoubky ochutnávají nožičky vlastní i sourozenecké nebo lidské prsty či jakoukoli jinou část těla i oděvu. Za své vzalo množství nových hraček – kousání je největší vášní osmičlenné psí smečky. Také průzkumnické vlohy nabírají obrátky – naše nemalá zahrada je štěňátkům už těsná, ale přesto na ní dokáží vymyslet nové a nové lumpárny. Nevydrží chvilku na místě, a tak i dokumentace se stává obtížnější. Jak jsme uspěli v boji s jejich elánem mrkněte do "Fotogalerie vrhu C".

3.7.2006 - pozdrav z letního koupání v Senci nám poslala majitelka Aglai Sun. Jak se Aglaice líbila voda se můžete podívat ve "Fotogalerii vrhu A".

2.7.2006 - štěňátka už umí bydlet ve venkovním kotci, ale velmi rádi zkoumají všechna zákoutí naší zahrady. Jejich fotky najdete ve "Fotogalerii vrhu C".

1.7.2006 - Jirka s dalmatinem ICH. Enrico Bazzi Raul úspěšně složil Lesní zkoušky. Více v rubrice "Naše další úspěchy".

26.6.2006 - měsíc svého života štěňátka oslavila pobytem venku, zkoumáním nových věcí v jejich okolí a hraním s novými hračkami. Venku se jim moc líbí, vzájemně se škádlí, běhají a vymýšlí, kam by se vydala na průzkumy. Jejich aktuální snímky najdete ve "Fotogalerii vrhu C".

20.6.2006 - štěňátka poprvé vyrazila ven, do trávy, ochutnat sluneční paprsky a ovonět čerstvý vzduch. Všechna projevovala spokojenost vrtěním ocásku a po příchodu Brity ji využili k prvnímu mléčnému pikniku pod jabloní :o) Na vlastní oči se můžete přesvědčit ve "Fotogalerii vrhu C".

19.6.2006 - malí setříci už ovládají ocásky a neustále se zlepšuje jejich chůze na zatím vratkých nožičkách. Mají za sebou také první přikrmování a chystají se objevovat venkovní svět :o) Jak vyrostli se můžete povídat ve "Fotogalerii vrhu C".

14.6.2006 - malý křepelák Largo má novou "Fotogalerii".

13.6.2006 - do "Internetových adres" jsme přidali odkaz na budoucí chovatelskou stanici Heremon.

11.6.2006 - štěňátka už vnímají svět očima a reagují na zvuky. Zachytili jsme také jejich první krůčky - některé snímky najdete ve "Fotogalerii vrhu C".

5.6.2006 - nové fotografie štěňátek najdete ve "Fotogalerii vrhu C".

2.6.2006 - se naše psí smečka rozrostla o štěňátko německého křepeláka. Více informací o malém Largovi najdete v odkaze "Largo". O německém křepelákovi se dočtete v "portrétu plemene".

29.5.2006 - doplnili jsme informace o štěňátkách Vrhu "C" a přidali fotografie do "Fotogalerie vrhu C".

28.5.2006 - v den Britiných šestých narozenin se jí narodila štěňátka Vrhu "C" !!!

22.5.2006 - na stránku Andariela Baye a Belasca Tea byly přidány jejich výstavní posudky.

21.5.2006 - na Speciální výstavě anglických ohařů v Litoměřicích získal náš odchovánek Andariel Bay v pracovní třídě ocenění Výborný 2.

20.5.2006 - Jirka s dalmatinem ICH. Enrico Bazzi Raul úspěšně složil Zkoušky vloh - jedná se o prvního dalmatina v České republice s těmito zkouškami. Více v rubrice "Naše další úspěchy".

14.5.2006 - Andariel Bay získal na klubové výstavě ČPSK ve velké konkurenci v pracovní třídě ocenění Velmi dobrý.

  

13.5.2006 - další jarní fotky, tentokrát Bellany Star, najdete ve "Fotogalerii vrhu B".

9.5.2006 - přidány nové jarní fotky Bonasie Pearl do "Fotogalerie vrhu B".

29.4.2006 - se náš odchovánek Belasco Tea zúčastnil Mezinárodní výstavy psů v Praze, kde ve třídě mladých získal ocenění Výborný 1, CAJC.

  

25.4.2006 - v sobotu 22.4. se náš odchovánek Andariel Bay zúčastnil Mezinárodního Field Trialu v Klapý, kde bohužel, tak jako většina psů, díky nedostatku zvěře neuspěl.

21.4.2006 - dnes se nám na ultrazvuku oficiálně potvrdila Britina březost!

6.4.2006 - nové fotky Brity v poli najdete v její "Fotogalerii"

27. a 28.3.2006 - jsme byli s naší Britou na krytí u Crashe.Všechno se zdárně podařilo, ale víc nám zhruba za měsíc prozradí ultrazvuk. V případě "úspěchu" se štěňátka narodí na konci května a do nových rodin poputují na přelomu července a srpna.

     

17.3.2006 - dnes začala Britanka hárat.

12.3.2006 - přidali jsme nové fotky našeho odchovánka a chovného psa Andariela Baye do "Fotogalerie vrhu A"

18.2.2006 - do rubriky "Naši psi" jsme přidali krátké povídání o našich fenkách.

8.1.2006 - spoustu vánočních fotografií Bellany Star nám poslali její majitelé. Některé z nich si můžete prohlédnout ve "Fotogalerii vrhu B".

3.1.2006 - přidali jsme nové fotky Belasca do "Fotogalerii vrhu B".

Aktuality roku 2005

 

NAVRCHOLU.cz