Aktuality roku 2005

Aktuality 2004

22.12.2004 - Brita začala hárat. Pomalu se připravujeme na cestu za krycím psem Crashem.

21.12.2004 - otevřete si PF 2005.

21.12.2004 - hon Lesního závodu Židlochovice v bažantnici Kurdějov. Ulovili jsme 264 kusů bažantí zvěře a jednu kunu lesní. Přálo nám počasí, měli jsme dobrou mušku a naše fenky nádherně pracovali.

18.12.2004 - hon MS Bořetice - ulovilo se 12 zajíců a 6 bažantích kohoutů. Procházeli se především oplocené vinice, tak naši psi museli předvádět perfektní klidy před srstnatou zvěří.

15.12.2004 - hon Lesního závodu Židlochovice v bažantnici Kurdějov. Ulovili jsme 344 kusů bažantí zvěře. Jelikož jsme lovili i my v tlaku, měli naši psi možnost předvádět precizní práci před výstřelem a klid před zvěří, které bylo požehnaně.

     

4.12.2004 - hon MS Bořetice - ulovilo se 36 zajíců a 7 bažantích kohoutů. Brita dokazovala svou všestrannost tím, že zajíce vystavila, postřeleného doběhla, zadávila a bezchybně přinesla.

     

20.11.2004 - hon MS Bořetice - ulovilo se 16 bažantích kohoutů, jedna slepice, jeden zajíc a jedna liška.

13.11.2004 - hon Školního lesního podniku Masarykův les v bažantnici Rajhrad. Ulovili jsme 403 kusů bažantí zvěře.

12.11.2004 - hon Lesního závodu Židlochovice v bažantnici Kurdějov. Hosté ulovili 1028 kusů bažantí zvěře.

     

9.11.2004 - hon Lesního závodu Židlochovice v bažantnici Kurdějov - zahraniční hosté ulovili 1049 kusů bažantí zvěře. Díky takovému počtu zvěře měla Brita i Jasmína možnost dohledávat bezpočet postřelených bažantů, které s radostí a neúnavně přinášely.

7.11.2004 - naháňka MS Přibyslavice - ulovili se tři divoká prasata a dvě lišky. Tady naši psi vydatně pomáhaly při nadhánění zvěře z hustých a rozsáhlých porostů.

6.11.2004 - hon MS Bořetice - ulovilo se 46 bažantích kohoutů a jeden zajíc. Brita mohla předvádět daleké hledání na posečené kukuřici a slunečnici a sklízela obdiv svým pevným vystavováním a postupováním ve velké vzdálenosti.

  

29.10.2004 - přidali jsme novou rubriku "Čím krmíme"

27.10.2004 - zaznamenalo počítadlo na našich stránkách 3000 přístupů. Kromě pravidelných návštěvníků nám přibyli další z Dánska, Belgie, Ruska, Řecka, Španělska, Lichtenštejnska, Bulharska, Švédska, Turecka, Austrálie, Kolumbie a Kanady.

25.10.2004 - do rubriky "Naši psi"  jsme přidali informace o naší labradorce "Jasmíně", se kterou jsme se v sobotu 23.10. na Národním Field Trialu retrieverů při lovu na divoké kachny umístili v I. ceně.

22.10.2004 - přidali jsme nové fotografie z lovů do rubriky "Fotogalerie".

16.10.2004 jsme se s Britou zúčastnili Národního Field Trials - Memoriálu Aloise Sklenáře, který pořádal Moravskoslezský klub anglických ohařů. I přes celodenní deštivé počasí Brita třikrát předvedla vystavení a postupování a byla ve skupině "solo" ohodnocena "Velmi dobře". Výsledky v rubrice "Brita od Cihelny".

8.10.2004 - do rubriky "Internetové adresy" jsme přidali odkazy na naše kamarády, kteří chovají welššpringršpaněly a výmarské ohaře.

září 2004 - pomalu se rozbíhá hlavní lovecká sezona. Začínají kachní hony, po večerech chodíme na tahy a psi nás doprovázejí také při lovu holé zvěře srnčí.

   

11.9.2004 - v rubrice "O nás" je přidán nový odkaz "Kdo jsme"

9.9.2004 - přidali jsme nové fotky Brity z lovu a výcviku do rubriky "Fotogalerie"

7.9.2004 - krycím psem byl vybrán Crash z Mešinské hájovny.  Informace o tomto spojení najdete v odkaze Vrh "B".

25.8.2004 - nové fotografie Andariela a Arrii už od současných majitelů jsme přidali do "Fotogalerie vrhu A"

     

21. a 22.8.2004 jsme byli s Britou na Mezinárodní a Středovýchodoevropské výstavě psů v Bratislavě v pracovní třídě. Výsledky si můžete prohlédnout na stránce "Brita od Cihelny".

14.8.2004 překročil počet přístupů na naše stránky  hranici 2000. Mezi příznivce anglických setrů, kteří nás za tu dobu navštívili patří mimo Čechy také Slováci, obyvatelé Americké Samoi, Anglie, Egypta, Estonska, Finska, Francie, Maďarska, Německa, Nizozemí, Rakouska, Švédska, Švýcarska, USA.

6.6.2004 - přidali jsme nový odkaz "O nás" a "Návštěvní knihu", do které můžete psát své vzkazy. Rádi si Vaše názory přečteme, případně i odpovíme. Také se můžete podívat na pár nových fotografií Brity ve "Fotogalerii".

Nyní je jisté, že budeme krýt naši chovnou fenu Britu od Cihelny začátkem roku 2005 znovu. Informace v rubrice Vrh "B".

4.5.2004 si odvezla Aglaiu Sun sportovně založená a moc příjemná slečna na Slovensko. Budeme spolu v kontaktu tak, jako se všemi novými majiteli námi odchovaných štěňátek.
Také nás čekala milá povinnost - vyřízení exportních průkazů původu. Zaslali jsme tedy průkazy obou fenek na Českomoravskou kynologickou unii pro potvrzení o vývozu psa do Rakouska a na Slovensko.
Dnešní den je velmi významný také z hlediska internetových stránek chovatelské stanice Davaroni. Počítadlo návštěvností zaznamenalo tisící přístup. Od konce ledna, kdy je toto počítadlo v provozu, naše stránky navštívili lidé se zájmem o anglické setry z Belgie, Kypru, Mexika, Chorvatska, Švýcarska, Polska, Rakouska, Německa, Slovenska a samozřejmě z České republiky! Stránky tedy byly zobrazeny ve třech kontinentech světa - Evropě, Jižní Americe, Asii! Děkujeme!

28.4.2004 - poslední očkování Aglai Sun jak proti nemocem, tak proti vzteklině. Její noví majitelé budou mít tedy na rok vystaráno!

27.4.2004 - pro Amarellu Sweet si přijela rodina z Rakouska, která se s ní chce věnovat především v chovu.

23.4.2004 - Andariel Bay odjel do Kolína k rodině velkého myslivce a dlouholetého chovatele setrů.

11.4.2004 - štěňátka už slyší na jména a učí se základní povely, poznávají přírodní živly, jako: déšť, bláto, bouřku a vysavač.

24.3.2004 - druhé štěněcí očkování proti psince, parvoviroze, koronaviroze, infekční hepatitidě, parainfuenze, laryngotracheidě, leptospiroze. Našeho pana veterináře jsme navštívili už jen se třemi štěňátky, Arriu Delay si naočkuje nový majitel již sám.

20.3.2004 si přijede nový majitel pro Arrinku Delay, takže nám ubude člen smečky.

18.3.2004 jsme již obdrželi z ČMKJ průkazy původu psů. Jsou již náležitě podepsány a nachystány. Máme za sebou také všechna odčervení, tedy třetí i čtvrté. Nyní se bude odčervovat jednou za měsíc. Štěňata si hrají společně i každý zvlášť. Už méně spí a vyžadují pozornost člověka, ale stejně si jdou za svou hrou. Vzorně si berou granule nachystané v misce, s venčením čekají, až je přijdeme vypustit ven. Pořád otravují mámu o mléko, ale ta ho už moc nemá. Jsou šikulky, běhají a řádí.

10.3.2004 - tetování štěňátek. Pejsci byli hodní a stateční. Chvilku jen kňučeli, ale jinak to zvládli bravurně.

3.3.2004 - očkování proti psince, parvoviroze, koronaviroze, infekční hepatitidě, parainfluenze, laryngotracheitidě. Včeličku pejsci ani nezaregistrovali a běhali dál...

21.2.2004 jsme po druhé odčervovali psí mámu i miminka. Podávání odčervovací pasty již nedoprovázelo takové mimické výkony, jako to předchozí. Štěňátka se naučila lézt ven z bedýnky. V noci si sami vylezou za mámou a chodí po pokoji. Sami pijí vodu a lezou Britě do misky. Máma má neskutečné množství trpělivosti. Štěňata již přesáhla hmotnost 3 kg, lezou po Britině hlavě, koušou ji do čumáčku a do pysků na tlamě. Ona se nechá. Jen už si lépe střeží své žrádlo po zkušenosti, když jí ho při malé chvíli nepozornosti slízala mrňata... Z kaše jsme se postupně dostali na těstoviny nebo rýži s kuřecím nebo krůtím masem či rybou, dále mrkev, vajíčko, máslo, jako zákusek podáváme jablíčka, banány a další vitamínky. Postupně přejdeme na granule odpovídající potřebám štěňátek a budoucích "velkých psů". Blíží se doba šesti týdnů, tedy očkování, začátek cizích lidských návštěv a poznávání venkovních zajímavostí. Moc ráda poznávají nová místa. Když se poprvé podívala do dalšího pokoje, hned se rozběhla a šla zkoumat lidské nohy, okusovat papuče a palce. Nyní je čeká tráva, sluníčko a možná i trocha sněhu. Už chtějí do světa... Přijeďte se podívat!!! Přiběhnou k vám s radostí!

15.2.2004 - pokusili jsme se o první přikrmování. Štěňátka si ke kaši čichla a začala do ní lézt všemi packami i čumáčkem a ocáskem. Sedla si do ní a několikrát do ní spadla. Po neúspěšném pokusu jsem je musela vytřít mokrým ručníkem, aby na nich jídlo nezůstalo.  Následující den už byl pokus úspěšnější. Papala s radostí a šlápla do talíře jen párkrát.

12.2.2004 z ČMKU přišel dopis s tetovacími čísly. Na průkazech původu budou napsána čísla od 5272 do 5275. V tlamičce se začínají objevovat zoubky, začíná období kousání všeho, co kde najdou, nejradši však mají lidské ruce. Celkem obstojně již ovládají ocásek a pořád jím vrtí. Mají radost z přítomnosti jakéhokoli člověka.

9.2.2004 - štěňata se drbou zadní nožičkou, začínají štěkat a reagují na příchod člověka. Zvednou hlavičky a čekají, co se bude dít. Také si začínají hrát s mámou, ta je dráždí a učí je.

7.2.2004 se nám už prochází po pokoji, rozjíždí se jim nožičky, všude dělají loužičky, hledají se, ale náramně je to baví!

6.2.2004 - ve věku 16-ti dní jsme odčervili štěňátka i maminku. Miminka se snažili udělat první krůčky.

5.2.2004 otevřelo první štěně (fenka) oko. Pomalu se přidávají další, až do 24 hodin koukala všechna. Snaží se používat nožičky, ale ještě jim to nejde. 

22.1.2004 se narodila štěňátka. Rostou jako z vody, učí se každý den novým věcem a jsou moc roztomilá. Víc věcí o porodu najdete v rubrice Vrh "A"!

16.12.2003 nám byla potvrzena březost Britanky u našeho veterináře ultrazvukem. Máme radost, že se nám narodí štěňátka.

6.12.2003 - hon na drobnou MS Rakvice. Na pozvání kamaráda jsme jeli do Rakvic. Ze psů se dostavila ještě jedna hnědobílá fenka anglického setra, pointr, červenobílý irský setr, tři labradoři, fousek a krátkosrstý ohař. Procházelo se velmi obtížným terénem v porostu rákosu a travin, ale pro psy to nebyla žádná překážka. Ve třetí leči nás ale zastihl takový déšť, že jsme byli nuceni hon přerušit. I tak bylo střeleno osm bažantích kohoutů a v poslední leči jsme vytlačili z rákosí i divočáka. Hon byl zakončen na rakvické myslivně nad pivem a výborným gulášem.

24.11.2003 - Jeli jsme krýt do Dvora Králové nad Labem k panu Zahradníčkovi. Byli jsme nadšeni jeho krásným a poslušným Rolfem z Kunštátkých lesů. Cesta byla dlouhá, ale úspěšně jsme Britu nakryli.

13.11.2003 - Britanka začíná hárat. U nás doma začínají velké přípravy na krytí feny a zařizování formalit ohledně krycího psa a dopravy na samotný sever republiky.

8.11.2003 - hon na drobnou MS Bořetice. MS Bořetice naplánovalo několik lečí v okolí vinařské obce Bořetice. Některé leče byly v oplocených vinicích, jiné v sadech, na polích a zatravněných úhorech. Poslední leč byla podél zarostlého potoka – „Mlynářky“, kde uvnitř vysoké trávy a rákosu všichni psi vypichovali zvěř a okolní střelci stříleli kohouty. Nakonec bylo střeleno 20 bažantích kohoutů a 4 zajíci.
Brita se dostává do kondice. Vždy, když jedeme na jih Moravy, je už natěšená, kam zase půjdeme na hon.

2.11.2003 - hon v bažantnici - LZ Židlochovice - bažantnice Kurdějov. Tento hon byl uspořádán Lesním závodem Židlochovice pro zahraniční poplatkové lovce. Byl to v této sezoně náš první hon, takže chuť k  lovu byla obrovská. Dělalo se pět lečí, střeleno bylo 1046 bažantů. Britanka byla při dohledávání nadšená, šla vždy najisto ke zhaslému kusu a s velkou chutí bažanta přinesla a odevzdala. Těšila se velkému zájmu profesionálních lesníků  i zkušených mysliveckých kynologů. Večer padla únavou po náročné celodenní práci.

 

 

NAVRCHOLU.cz